Skocz do zawartości

A-10 Thunderbolt II


tangogolf

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, Przemka ładniejszy.

 

Tak w ogóle ten link który dał Sleepwalekr to mi nie pasi jakoś.

Wynika z niego że jedyne zmiany między A i C to kabina, a z tego co wiem to tak nie jest.

Ta wielka antena SATCOM - zetknąłem się z nią tylko w maszynach typu C, więc nie pasuje mi stwierdzenie, że nie była ona montowana na C.

Druga sprawa, to takie coś:

 

a-10a_75-0298_042_of_121.jpg

 

Te wypukłe wyloty/wloty powietrza widać tylko na starych maszynach typu A, nigdy nie zetknąłem się z nimi w C, więc jakieś zmiany kadłuba musiały być.

Kolejna sprawa to światła do lotu w formacji na kadłubie na wysokości kabiny - A zdaje się ich nie miały, za to C mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 6 pokazują zdjęcie tej antenki GPS, jako cechę wersji C... zupełnie teraz nie wiem jak to jest.

Wychodzi na to że ta antenka występuje we wszystkich wersjach, ale w C jakby bardziej...

 

No nic - czy administracja mogłaby ten bardzo ciekawy wątek przenieść do działu 1:1 - tu jest sporo cennych informacji na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego tekstu Sleepwalkera doszedłem właśnie do tego wniosku.

Z tekstu wynika że w zasadzie tylko kabiną różni się A od C.

C przenosi jeszcze Snipera ATP, ale to nie jest przecież integralny element maszyny.

Antena SATCOM: "This antenna is not a part of the A-10C upgrade", czyli musiała być już w wersji A+ przynajmniej.

 

DSC_2845_650.jpg

 

I to wszystko o czym piszą.

Moim zdaniem wersja A ma te wywietrzniki z przodku które wcześniej pokazałem, a których nie ma C, nie ma za to świateł do lotu w formacji na wysokości kabiny, które mają wersje C.

Niejasna jest dla mnie kwestia okrągłej anteny GPS, której niby nie ma w A, ale pewności nie mam.

 

DSC_2842_650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to też wiem, ciekawi mnie - o czym pisałem już kilka razy - czy był jakieś zmiany poza kabiną, pomiędzy A i C.

Jeśli byłoby tak jak piszesz, to wynikałoby że zmian poza kabiną nie było, ponieważ miały one miejsce pomiędzy wersją A i A+, upgrade od A+ do C to tylko i wyłącznie kabina i bebechy wewnątrz samolotu.

I tutaj zaczynają się niewiadome.

Teoretycznie model HB to wersja A, jednak ma on antenę GPS, nie ma natomiast tej dużej anteny SATCOM.

Dodatkowo ze świateł do lotu w formacji ma tylko dwa takie, na grzbiecie, tuż za kabiną.

Nie ma w tym zestawie innych kalkomanii do symulowania tych świateł, ale co ciekawe - na kadłubie są wyraźne wypukłe kształty tych świateł, więc to jest kolejne pytanie po co to i dlaczego.

Do tego dochodzi kwestia tych wywietrzników na nosie.

No i pytanie czy czymś jeszcze się te wersje różniły.

 

To moje dociekanie wynika z tego, że mam sporo kalkomanii do tych samolotów i o ile niektóre malowania są wyraźnie opisane, że dotyczą wersji C, tak już te które są oznaczone jako A budzą wątpliwości, które opisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest dobrze.

 

No nie jestem pewien, w czasie jak miał czarne stateczniki, to ciemne szare plamy kamo były wyraźnie widoczne i było to w 1996 roku

http://www.airliners.net/photo/USA---Air/Fairchild-A-10A-Thunderbolt/2082742/L/&sid=5951162704da7e8027ed8b4964c2e436

W zaprezentowanym modelu autor podpisał, że jest to wygląd z roku 2003, podczas, gdy na zdjęciach najbliższych czasowo- z 2005r.- już ma stateczniki żółte. Można się spierać, kiedy dali ten żółty, ale ja bym się skłaniał do wniosku, że nie wszystkie punkty do siebie pasują na rzeczonym modelu.

 

Poza tym paszczę można znaleźć w tym modelu

http://www.mojehobby.pl/products/A-10-A-Thunderbolt-II.html

kalki piękne, b.dobrze wydrukowane, w końcu to cartograf, wiem ,bo mam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.