Skocz do zawartości

Uszkodzenie H&S Ultra przez brak smarowania


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Swoją Ultrę katuję już 4 lata i w ostatnim czasie trochę pogorszył mi się komfort pracy spustu. Po rozebraniu na części okazało się, że w kilku miejscach chrom przetarł się do mosiądzu i spust nie ma już tak dobrego poślizgu jak chrom o chrom. Kupiłem olej do aerografów Badgera i po nasmarowaniu zaznaczonych okolic, które się uszkodziły, aero pracuje jak nowy, ale gdybym wcześniej tego specyfiku używał, to pewnie bym tego uszkodzenia w ogóle nie miał. A ten olej drogi nie jest, ok 25zł. Żadnych negatywnych skutków jego wykorzystania nie zauważyłem. Podobno skład jest taki, że nawet gdyby drobinki oleju dostały się do powietrza, a z nim do farby, to w niczym to nie przeszkadza. Dodam, że nigdzie indziej chrom mi nie zszedł przez te 4 lata mimo regularnego używania acetonu do przepłukiwania po malowaniu.

 

GLh4e47.jpg

vFTiTIk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwaliłem w przeciągu dwóch lat dwie dysze od H&S - teoretycznie prawidłowo użytkowałem, a się końcówki ukruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Swoją Ultrę katuję już 4 lata i w ostatnim czasie trochę pogorszył mi się komfort pracy spustu. Po rozebraniu na części okazało się, że w kilku miejscach chrom przetarł się do mosiądzu i spust nie ma już tak dobrego poślizgu jak chrom o chrom.

 

Ciekawe. Zerknąłem do mojej Ultry (kupiona też jakieś 4 lata temu) i mam podobne objawy, choć nie tak wyraźne jak u Ciebie.

Muszę przyznać że nie wpadłbym żeby tam smarować ten aerograf, zawsze robiłem to tylko tam gdzie jest ta kulka.

No ale warto wiedzieć.

 

Ja rozwaliłem w przeciągu dwóch lat dwie dysze od H&S - teoretycznie prawidłowo użytkowałem, a się końcówki ukruszyły.

 

W dyszach H&S łatwo powiększyć ich kaliber, jeśli się "strzela" spustem.

Iglica bardzo sprawnie potrafi zrobić z dyszy 0,2mm coś zbliżonego do 0,4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8 dzięki za takie rady, to ważna informacja. Sprzęt nie należy do tanich ( ja mam Infinity ) i trza o niego zadbać. Gdzie nabyłeś to smarowidło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kompresorze masz odwadniacz i filtr na wlocie?

Nie mam. Mam lodówkowca z butlą 6l i nie widzę takiej potrzeby. Jak korzystałem z modelarskiego kompresorka bez butli, to czasami mimo odwadniacza potrafił strzyknąć wodą, a teraz ten problem nie występuje zupełnie. Raz na jakiś czas zlewam wodę ze zbiornika specjalnym zaworem i tyle. A jaki to ma związek z tematem?

No i cała misternie pisana (na zlecenie?) legenda by Solo w pi....u

 

Przecież tego sprzętu wg. Niego nie można zepsuć, zużyć no jest PANCERNY

 

Jak żyć...

Nieprawidłowym użytkowaniem można zepsuć wszystko. ;-)

 

Myślę, że w moim przypadku chodziło właśnie o to co mówi Atlis. Dla porównania przed H&S miałem chińczyka i mimo takiego samego traktowania przeżył rok, po drodze zaliczając wymianę dyszy i uszczelek. Nie wspominając o tym, że malowało się nim znacznie trudniej. Mimo tej małej tragedii pozostaję fanem H&S ;) Ostatecznie wszystkie części do niego można kupić jako zamienne, ale póki co nie widzę zupełnie takiej potrzeby.

 

karambolis8 dzięki za takie rady, to ważna informacja. Sprzęt nie należy do tanich ( ja mam Infinity ) i trza o niego zadbać. Gdzie nabyłeś to smarowidło ?

Kupiłem w fine-art. Ale na pewno jest też w innych sklepach z aerografami. W modelarskich też można szukać. Ciężko tylko znaleźć te produkty przez wyszukiwarkę sklepową, bo różnie się nazywają. Lubrykant, olej, smar, płyn do aerografu i nie wiadomo jak jeszcze. Są też nawet w obrębie sklepu rozrzucone po różnych kategoriach. Są też droższe jakby ktoś chciał, np Iwata SuperLubre o którym Atlis wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.