Jump to content

Uszkodzenie H&S Ultra przez brak smarowania


karambolis8
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Swoją Ultrę katuję już 4 lata i w ostatnim czasie trochę pogorszył mi się komfort pracy spustu. Po rozebraniu na części okazało się, że w kilku miejscach chrom przetarł się do mosiądzu i spust nie ma już tak dobrego poślizgu jak chrom o chrom. Kupiłem olej do aerografów Badgera i po nasmarowaniu zaznaczonych okolic, które się uszkodziły, aero pracuje jak nowy, ale gdybym wcześniej tego specyfiku używał, to pewnie bym tego uszkodzenia w ogóle nie miał. A ten olej drogi nie jest, ok 25zł. Żadnych negatywnych skutków jego wykorzystania nie zauważyłem. Podobno skład jest taki, że nawet gdyby drobinki oleju dostały się do powietrza, a z nim do farby, to w niczym to nie przeszkadza. Dodam, że nigdzie indziej chrom mi nie zszedł przez te 4 lata mimo regularnego używania acetonu do przepłukiwania po malowaniu.

 

GLh4e47.jpg

vFTiTIk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja rozwaliłem w przeciągu dwóch lat dwie dysze od H&S - teoretycznie prawidłowo użytkowałem, a się końcówki ukruszyły.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Swoją Ultrę katuję już 4 lata i w ostatnim czasie trochę pogorszył mi się komfort pracy spustu. Po rozebraniu na części okazało się, że w kilku miejscach chrom przetarł się do mosiądzu i spust nie ma już tak dobrego poślizgu jak chrom o chrom.

 

Ciekawe. Zerknąłem do mojej Ultry (kupiona też jakieś 4 lata temu) i mam podobne objawy, choć nie tak wyraźne jak u Ciebie.

Muszę przyznać że nie wpadłbym żeby tam smarować ten aerograf, zawsze robiłem to tylko tam gdzie jest ta kulka.

No ale warto wiedzieć.

 

Ja rozwaliłem w przeciągu dwóch lat dwie dysze od H&S - teoretycznie prawidłowo użytkowałem, a się końcówki ukruszyły.

 

W dyszach H&S łatwo powiększyć ich kaliber, jeśli się "strzela" spustem.

Iglica bardzo sprawnie potrafi zrobić z dyszy 0,2mm coś zbliżonego do 0,4 mm.

Link to comment
Share on other sites

karambolis8 dzięki za takie rady, to ważna informacja. Sprzęt nie należy do tanich ( ja mam Infinity ) i trza o niego zadbać. Gdzie nabyłeś to smarowidło ?

Link to comment
Share on other sites

W kompresorze masz odwadniacz i filtr na wlocie?

Nie mam. Mam lodówkowca z butlą 6l i nie widzę takiej potrzeby. Jak korzystałem z modelarskiego kompresorka bez butli, to czasami mimo odwadniacza potrafił strzyknąć wodą, a teraz ten problem nie występuje zupełnie. Raz na jakiś czas zlewam wodę ze zbiornika specjalnym zaworem i tyle. A jaki to ma związek z tematem?

No i cała misternie pisana (na zlecenie?) legenda by Solo w pi....u

 

Przecież tego sprzętu wg. Niego nie można zepsuć, zużyć no jest PANCERNY

 

Jak żyć...

Nieprawidłowym użytkowaniem można zepsuć wszystko. ;-)

 

Myślę, że w moim przypadku chodziło właśnie o to co mówi Atlis. Dla porównania przed H&S miałem chińczyka i mimo takiego samego traktowania przeżył rok, po drodze zaliczając wymianę dyszy i uszczelek. Nie wspominając o tym, że malowało się nim znacznie trudniej. Mimo tej małej tragedii pozostaję fanem H&S ;) Ostatecznie wszystkie części do niego można kupić jako zamienne, ale póki co nie widzę zupełnie takiej potrzeby.

 

karambolis8 dzięki za takie rady, to ważna informacja. Sprzęt nie należy do tanich ( ja mam Infinity ) i trza o niego zadbać. Gdzie nabyłeś to smarowidło ?

Kupiłem w fine-art. Ale na pewno jest też w innych sklepach z aerografami. W modelarskich też można szukać. Ciężko tylko znaleźć te produkty przez wyszukiwarkę sklepową, bo różnie się nazywają. Lubrykant, olej, smar, płyn do aerografu i nie wiadomo jak jeszcze. Są też nawet w obrębie sklepu rozrzucone po różnych kategoriach. Są też droższe jakby ktoś chciał, np Iwata SuperLubre o którym Atlis wspominał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.