Skocz do zawartości

Tiger I 332 - 1:35


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Tygrys I, o numerze 332, wersja wczesna, baza to produkt Zvezda + Tamiyta, oraz duuużżżo elementów fototrawionych i metalowych typu: działo, lufy KM, antena, karaty, osłony, skrzynki, wszytskie uchwyty, liny, elementy narzędzi, nity, osłony wydechów.

 

OCbpdZg.jpg

 

Dzby3bM.jpg

 

XRkuFVw.jpg

 

XRkuFVw.jpg

 

sLUz5xA.jpg

 

qYqWH0h.jpg

 

IvaZYWL.jpg

 

s5QUQP1.jpg

 

PNbWcWP.jpg

 

4f5UDeN.jpg

 

Ej4eIyM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku miejscach nie pomalowałeś modelu. Gąsienice całe brudne, szkoda, że nie ma śladów po kołach jezdnych.

Syfienie strasznie obszarowe bez koncentracji na detalach, takie nieskładne moim zdaniem.

Podoba mi się strasznie malowanie drewna! Zdradzisz sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb a dlaczego uważasz że marytorycznie leży? Jedyna różnica wykonana świadomie pomiędzy zdjęciami oryginału i tym to ogniwa gąsienic na wierzy. Reszta to ten sam czołg co rzeczywista 332. Pytam z ciekawości, bo może rzeczywiście jest dużo różnic o których nie wiem.

 

zdjęcia oryginału

 

20Uv3ws.jpg

 

Ai1LGAi.jpg

 

FwAU5bh.jpg

 

FvDVHwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enten, drewno najpierw maluje jasno brązowym - konkretnie Tamiya XF-52, następnie daje ciemno brązowy wash AK 045, jak wyschnie lekko przecieram wacikiem, zabezpieczam lakierem bezbarwnym i na sam koniec czarny wash AK075 aby podkreślić słoje drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Hiwis, tylko z ciebie.... Bardzo konstruktywna odpowiedz. Ja sie normalnie zapytałem o to co złe zrobiłem, bez ironii, bez złośliwości, ale jak zwykle trzeba drwić i dojebac, bo przecież tak cieżko napisać po ludzku zrobiłeś zle to, to i to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci cokolwiek pisać i zwracać uwagę na kardynalne błędy i olewanie historii. To już nie pierwszy raz malujesz jak chcesz i łączysz ze sobą elementy całkowicie do siebie nie pasujące.

Nie chce Ci się przeglądnąć odpowiednich publikacji, bardziej zgłębić tematu - Twoja wola, rób jak Ci pasuje ale napisz jak wspomniałem że to model w konwencji S-F i się nikt nie będzie czepiał.

Ja tam do Twoich modeli nic nie mam i drwić nie zamierzam, tylko nie sil się na jakieś udowadnianie że to co robisz ma jakieś podłoże merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I SKLEJANIE MODELI BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD PRZYCZEPIAJĄ DO CZOŁGU ŁOPATĘ ZE ZŁYM TRZONKIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nie wiesz o co chodzi to trzymaj się lepiej zasady że milczenie jest złotem.

 

 

A koledze Daz'owi szczerze życzę dużo dobrej zabawy spędzonej przy modelach i sukcesów komercyjnych - przypominam, że podobna dyskusja była już w przypadku jednego z Twoich poprzednich Tygrysów, potem było lepiej, a teraz znowu to co powyżej - Powodzenia.

 

PS.

Koledze Dudzio także powodzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Powszechna dostępność do internetu umożliwia zweryfikowanie jak może wyglądać model. A dopisanie że dużo blach jest użytych ma oglądających powalić na kolana czy jak?

Użycie kilkunastu elementów fototrawionych w zestawieniu z niechlujnym montażem i niestarannością niczego nie zmieni w słabo wykonanym modelu, rower też można "poprawić" np.

th_9d094324-6cda-4e80-baed-f8d94cefbd3d_zpsqry6au2p.jpg i chyba lepsza opcja - usunąć, lub poprawić...

Do tego wykonanie modelu na podstawie zdjęcia to trudny temat, bo zawsze można coś przeoczyć a osoby postronne wyłapią wszystkie nie dociągnięcia...

Pomijając malowanie: krzywo nawiercone wyrzutniki na kadłubie, lewitujące gąsienice (czy raczej nie starannie ułożone- mam wrażenie klejenia w pośpiechu) blachy poskładane też byle jak (np uchwyt na wycior) uchwyty na narzędzia itd...

Jak napisał hiwis SF ale i tak w słabym wydaniu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@adam215

1. Nie zaśmiecaj czyjegoś wątku pyskówkami

2. Jak masz jakieś ale od tego jest pw.

3. Twoja opinia jest wyrocznią, fakt masz niesamowite dokonania...

więc daj na luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż model i już masa SZPECJALISTÓW się uaktywnia. Nic konstruktywnego, tylko w stylu "ja wiem wszystko" . Zmieńcie Panowie trochę styl tego pisania, na bardziej koleżeński. W ogóle jak kolega śmiał wstawić na portal pojazd nie wykonany Merytorycznie? Ja osobiście bym się bał. Z waszych komentarzy wnioskować można, że modele mogą robić, jedynie profesjonaliści, mają być zawsze wykonane merytorycznie poprawne, bo jak nie to będą lądować w SF. Albo żeby ludzie w ogóle nie wstawiali. Ludzie wyluzujcie trochę. Super że macie taką wiedzę że potraficie powiedzieć że śrubka na kole jest nie odpowiednia itp, ale to jest w końcu Zabawa tylko, nie szczekajcie na ludzi już zaraz na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Chyba jednak kompletnie nie zrozumiałeś czego tyczyło "czepialstwo" - odsyłam do archiwalnych galerii kolegi Daz'a.

A abstra:bip:ąc "nieco" od tej galerii to modeliki niech sobie każdy robi jak chce i czego chce, a nawet z czego chce.

Tylko jak nie ma wiedzy/doświadczenia/umiejętności to niech nie wypisuje jakie to one nie są super i "profesjonalnie" wykonane, a w ogóle to zgodne w 99,9% z oryginałem.

Tylko tyle i aż tyle..

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.