Skocz do zawartości

T-90 Modernized


danielodziem

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model aerografu użyłeś do preshadingu? I jaką średnicę dyszy on posiada? Ja swoim chińczykiem bym w życiu tego nie osiągnął. Wyszłoby wszystko czarne i szary podkład byłby cały zamalowany czarną farbą. :/

H&S evolution. Dysza 0,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zacznę od tego, że model Trumpetera to wersja wcześniejsza, a Twoja inspiracja to wersja późna. Różnice? Pierwsza podstawowa, to wieża. W wersji wczesnej boki wieży są gładkie, w wersji późniejszej boki wieży dopancerzono kasetami ERY:

 

wersja wczesna:

 

FB_IMG_1472166718002_zpskwy1kcdz.jpg

 

I tu malowanie jest takie jak dał Trumpeter na pudle, czyli miękkie linie kamuflażu

 

wersja późniejsza:

 

FB_IMG_1472161366964_zpsqphilond.jpg

 

20161016_222420_zpsriu98zyw.jpg

 

Wyraźnie widać dodatkowy pancerz na bokach wieży i ten czołg występuje w malowaniu, które Ty wykonałeś. Te pojazdy różnią się też od siebie inaczej wyglądającą przednią płytą pancerza. Przeszukałem internety i wersji którą dał trumpek nie znalazłem w malowaniu które Ty wykonałeś. O ile dobrze pamiętam, malowanie wcześniejszej wersji pochodzi z EXPO 2012, a póżniejszej z EXPO 2013 ( chyba ). No cóż rok różnicy, a jednak ruscy inżynierowie, coś tam pozmieniali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze różnica w wyglądzie czujnika wiatru ( ten wysoki element za włazem działonowego). U szczytu tego elementu jest taki płaski talerz a pod nim jakieś czujniki. W wersji wczesnej ten talerz jest okrągły a czujniki pod nim nie są obudowane. W wersji poźniejszej ten talerz jest kwadtatowy a czujki są zabudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze różnica w wyglądzie czujnika wiatru ( ten wysoki element za włazem działonowego). U szczytu tego elementu jest taki płaski talerz a pod nim jakieś czujniki. W wersji wczesnej ten talerz jest okrągły a czujniki pod nim nie są obudowane. W wersji poźniejszej ten talerz jest kwadtatowy a czujki są zabudowane.

 

Dzięki! Z tego co widzę pod "ostre krawędzie" trzeba brać wersję MS od Trumpka albo od Tiger Model...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rosyjskie czołgi poczynając od T-34 poprzez wszystkie kolejne: T-44, T-54/55, T-62, T-64, T-72, aż do T-80 podobały mi się z uwagi na miękką, zaokrągloną linię. Nowe T-90 ze spawaną wieżą i obecny tu T-72 są już zbyt kanciaste, zbyt zachodnie w swoich kształtach. I tak je dołączę do kolekcji, jak wszystko to wszystko, ale to już nie to samo. No cóż nowe czasy! Łezka się w oku kręci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze różnica w wyglądzie czujnika wiatru ( ten wysoki element za włazem działonowego). U szczytu tego elementu jest taki płaski talerz a pod nim jakieś czujniki. W wersji wczesnej ten talerz jest okrągły a czujniki pod nim nie są obudowane. W wersji poźniejszej ten talerz jest kwadtatowy a czujki są zabudowane.

 

Dzięki! Z tego co widzę pod "ostre krawędzie" trzeba brać wersję MS od Trumpka albo od Tiger Model...

 

 

 

Pod ostre krawędzie model Trumpka owszem, ale nie ten który jest przedmiotem tego wątku, tylko ten, o ile Trumpek go wypuści:

 

tagil-t-90ms-trumpeter-2016-dnmodels-dn-models_zpsylf2tgvi.jpg

 

To jest wersja z 2013 roku. Co do modelu firmy Tiger, to będzie to też raczej wersja wczesna, co pokazują fotki gotowego modelu:

 

Tiger%20Model%20T-90MS%20Tagil%20build%207_zps8vfc9qaf.jpg

 

Tiger2520Model2520T-90MS2520Tagil2520build252032529_zpsf7lktijx.jpg

 

 

Tiger20Model20t-90ms20new20dn20models20turret_zpsumj37z9z.jpg

 

I tutaj ostre krawędzie, to nie bardzo. Wybaczcie, może ja przesadzam, może za bardzo się czepiam, co w jakim malowaniu, ale na punkcie czołgów T-90 mam lekkie zboczenie. Przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... I tutaj ostre krawędzie, to nie bardzo. Wybaczcie, może ja przesadzam, może za bardzo się czepiam, co w jakim malowaniu, ale na punkcie czołgów T-90 mam lekkie zboczenie. Przepraszam i pozdrawiam....

 

 

Zboczenie... Po co od razu takie wielkie słowa ;) Nie wiem czy Autor wątku nie będzie miał nam za złe... W każdym bądź razie z mojej strony wielkie dzięki, bo rozjaśniłeś mi sprawę ostatecznie i nie wywaliłem bez sensu trzech stów na model z Tigera. Spokojnie doczekam, robiąc Abramsa, do wypuszczenia przez Chińczyków wersji 2013 r. Także dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.