Jump to content

Niemiecka platforma z działem p-lot 88 mm skala 1:25


tadeusz6514
 Share

Recommended Posts

Właśnie zacząłem budowę platformy kolejowej pod działo p-lot 88mm nazwa Niemiecka to geschutzwagen 3 (eisb) schwerere Flak . Będzie to następny kolejowy model w mojej kolekcji i będzie przygotowaniem pod zaczęty wcześniej projekt działa kolejowego 194 mm .Jak zwykle proszę kolegów o pomoc w pewnych detalach tej platformy zwłaszcza chodzi o zbiorniki ciśnieniowe , i wszelkie podzespoły hamulców pod spodem platformy kolejowej .Z pomoc będę wdzięczny . Pozdrawiam. Model będzie wykonywany według planów p. Waldemara Trojca z książki pt. 8,8 cm Flak 18-36-37 .

a00bf6a3ba3a8337med.jpg

wózek dwuosiowy części na razie bez elementów hamulca

to początek budowy modelu i jak zwykle model jest budowany z papieru

Link to comment
Share on other sites

97e25e38cab3a9a6med.jpg

częściowo wykonany wózek na razie jeden gdyż gdybym się pomylił z jakąś częścią to lepiej jest poprawić tylko ten zestaw - ocena należy do braci kolejarskiej -przy pociągnięciu za cięgno przednie wszystkie hamulce się zamykają . Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z wymiarami uszu do resorów -jest to dość duży problem techniczny dla osób które będą wykonywać ten model postaram się wstawić dwa różne rozwiązania tego problemu . W tworzywie nie ma żadnego problemu lecz papier już nie jest tak plastyczny - chyba że trafimy na zdolnych modelarzy i problem znika lecz wśród nas są osoby początkujące i wtedy zaczynają się kłopoty . Dziękuje za opinie i pozdrawiam Tadeusz Redzynia.

Link to comment
Share on other sites

Tak wszelkie elementy które są ruchome to będą Tak jak w pojeździe Vomag z Flak 88 mm który już niedługo ukaże się na rynku myślę że i ten model będzie będzie się podobał - postaram się wstawić kilka zdjęć modelu , pozdrawiam.

 

54c6fe1185ec3055m.jpg

 

c0bad8927c3c1e37m.jpg

jutro będzie więcej.

Link to comment
Share on other sites

No i mam pojechane -----jak zwykle jestem do tyłu a roboty wykonałem mnogo .Cały układ mogę zmienić - załamka i w dodatku sama platforma moja ma inne rozwiązanie konstrukcji - czy być wierny oryginalnym modelom czy tylko wykonać moją wersję -to jest pytanie do kolegów kolejarzy

5c9f03f3943cfb26med.jpg

tak wygląda konstrukcja platformy na razie bez pneumatyki

--jest to wzór innej platformy gdyż wydawał mi się właściwy pod względem konstrukcyjnym .

Z tego co teraz posiadam zaczynam wykonanie platformy od początku by być zgodnym ze zdjęciami i radami kolegów z :Konradusa

za które bardzo dziękuje .Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.