Skocz do zawartości

F-4J "Rockin Rhino" Eduard/Academy 1:48


joles

Rekomendowane odpowiedzi

ależ ładna sztuka
Zgadzam się, ale to raczej zasługa urody pierwowzoru, niż mojego kunsztu modelarskiego

 

Wziąłem się za prace nad uzbrojeniem. Planuję przygotować całą pozostałą drobnicę do malowania podkładem za jednym zamachem.

 

Z tego miejsca mam pytanie do ZNAWCÓW OD UZBROJENIA: bardzo nie podobają mi się te zbiorniki paliwa, zwłaszcza, że mają być zamontowane na końcówce skrzydeł. Czy pylon i zbiornik to w rzeczywistości jedność? Jeżeli nie, to czy jest sens montować sam pylon bez zbiornika?

 

XMK1hdw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się zdjęciom tych zbiorników w książce Dannego Coremansa i widać na nich dość wyraźnie, że pylony nie są integralną częścią zbiornika, prawdopodobnie zbiorniki są do nich podczepiane.

Co do sensu montowania pylonów: F-4 w Navy z reguły nie przenosił zbiorników podskrzydłowych, wystarczał mu zbiornik centralny (w przypadku F-4 USAF to przenosiły one wszystkie 3 zbiorniki dość często), pod skrzydłami morskie F-4 raczej przenosiły bomby.

Tak więc obstawiam że tych pylonów praktycznie nigdy tam nie było gdy nie przenosiły zbiorników, bo ich kształt sugeruje że pasują one tylko do tych zbiorników, więc nie było sensu zostawiać ich pustych, lepiej było podpiąć pylony odpowiednie dla bomb i wykorzystać samolot w celach bojowych.

Ale naturalnie to tylko moje podejrzenia, pewności na 100% nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo,

Tutaj są wcześniejsze wersje 370-tek, które były montowane pod standardowym pylonem:

McAir+F4H+tank+and+pylon+Droste.jpg

 

Ty piszesz o późniejszej wersji tego zbiornika, on rzeczywiście stanowił z pylonem jedną część.

 

Porównanie (w góry stary typ, na dole nowy)

Early+F4H+tank+Rev+A.jpg

F4H+370-gallon+Tank+Later.jpg

 

 

Faktem jest, że Phantomy Navy latały nad Wietnamem głównie z centralnym zbiornikiem, 370-tki na skrzydłach pojawiały się sporadycznie.

 

ps. pisząc tego posta nie widziałem odpowiedzi mcrec który podał link z którego i ja korzystałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc Jak to wszystko sobie ułożyłem na kartce, to nawet zaczęło mi się podobać. Zbiorników nie chcę dawać, dlatego, że zasłaniają całe podwozie.

kULQk35.jpg

 

Mocno zainspirował mnie materiał od mcrec1962 i ostatecznie albo dodam te zbiorniki, albo trochę bardziej się pobawię z brudzeniem, żeby wyszło jak tutaj (czyli opcja bez pylonów i bez zbiorników):

azelBJ7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.