Jump to content

ESP

Members
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Festiwal super, jak zawsze! Dziękuję wszystkim organizatorom i wystawiającym Moje pustynne F-15 się załapało 😎 Fajna galeria, dzięki!
 2. Mi ani na FB ani na podanego maila nie odpowiadają. A w dodatku nikt w Polsce nie mówi kto jest dystrybutorem.... Normalnie jakaś kontrabanda chyba...
 3. Sprzedane, można zamykać
 4. Czyszczenia szafy z niepotrzebnej chemii ciąg dalszy. To co na zdjęciu za 120 z przesyłką paczkomatem. Stan 90%-100%. Nie sprzedaję na sztuki. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie lub w ten weekend na konkursie w Łasku.
 5. Stocznia modelarska służy do zbudowania szkieletu kadłuba a potem obklejenia go kolejnymi warstwami poszycia. W modelarstwie okrętowym (chociaż ja takiej stoczni używałem też w modelarstwie lotniczym kartonowym) trzymanie symetrii i odpowiednich kątów wręg i podłużnic jest trudne bo takie szkielety lubią się wichrować. Taka stocznia bardzo ułatwia robotę. Tutaj jest przykład takiej stoczni: https://www.mojehobby.pl/products/Profesjonalna-Stocznia-Modelarska.html
 6. Chyba pierwszy Tomcat w 1/32 na forum? Gratulacje! Model wygląda bardzo atrakcyjnie, widać ogrom pracy włożonej jak i ustrzegłeś się przed wieloma często pojawiającymi się błędami. Mam kilka uwag: - kolor dysz - powinny być tytanowe, nie złote/miedziane - skoro wypuściłeś sloty i przerywacze (spoilers) to jedyne położenie gdy było to możliwe to maksymalnie rozłożone skrzydła. W takiej pozycji powinny też być opuszczone klapy do na całej długości. - stateczniki poziome nie miały linii podziału - były całkowicie gładkie - poduchy pod skrzydłami są o wiele za czyste - kształt czarnej farby przez owiewką ma zły kształt: powinna być obła, nie ścięta w dziubek i powinna sięgać aż do osłony radaru. - uzbrojenie: to temat rzeka. Są co prawda zdjęcia F14D z VF31 z podwieszonymi 2x AIM54C pod brzuchem i Lantrinem ale stanowczo częściej spotykano konfigurację z 2x AIM9 + Lantrin + 1x AIM54C/AIM7 + 2-4 kierowane bomby pod brzuchem (GBU12 i JDAM). Jeżeli ma być to maszyna z Final Cruise (a takie kalkomanie położyłeś) to VF31 wtedy latał w ogóle prawie na czysto: Lantrin + 2x GBU12 / JDAM + 1-2x AIM9 (często nawet mieli treningowe CATM + ACMI (!))
 7. Faktycznie, nie zwróciłem na to nigdy uwagi Ale tylko w jednomiejscowych A-4F bo w TA-4 (nr 7) już były odblokowane: Człowiek uczy się całe życie
 8. Sloty w A-4 opuszczają się pod wpływem grawitacji, chowają się tylko pod naporem powietrza.
 9. No i zrobiłem błąd w opisie aukcji: z pośpiechu napisałem Yukikaze a na sprzedaż jest oczywiście nowszy Kagero. Stara aukcja zakończona i model wystawiony na nowo. Licytujących przepraszam za kłopot.
 10. Okręty wylądowały na alle..o od 1pln BCM. https://allegro.pl/uzytkownik/Bf109k4
 11. Maszyna z VF84 na zdjęciu z 1979 roku. Jak widać obraz nędzy i rozpaczy.😂
 12. To maszyna z 1979 - czyli ma maks dwa lata. Kiedy miała się ubrudzić? Dla przypomnienia też ten kolor (light gull gray FS16440) nie chwytał za bardzo brudu bo był błyszczący. W dodatku ta konkretna maszyna w tym konkretnie roku brała udział w zdjęciach do filmu "The Final Countdown" i na filmie doskonale widać jak była ubrudzona: Sam model mi się podoba, plus za rzadko spotykany zestaw uzbrojenia. Jedynie to ten szary wyszedł za ciemny jak na mój gust.
 13. Jeżeli to Tamiya to część linii podziału będzie wypukła. Trzeba będzie je przeryć. Co do kalek w 1/32 to nie ma z nimi problemu. Trzeba tylko dobrać odpowiednie pod konkretny model.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.