Jump to content

ESP

Members
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, Hornety to wdzięczny temat do "starzenia" się 😉 Dziś na takiego natrafiłem, podmalówki jak widać zgodne z kamo: Ogólnie gość ma mnóstwo ciekawych zdjęć: https://www.flickr.com/photos/redripper24/albums
 2. Czasami czerwony (i inne jasne kolory) kładzie się na wcześniej położony biały aby kolor był lepiej widoczny.
 3. I dokumentację do położenia obok masz? Koniecznie w twardej i ciężkiej obwolucie🙃 🙈🙉🙊
 4. Sklejcie GWH, sklejcie Tamkę i sklejcie AMK. Wtedy będziecie mogli się wypowiadać który model lepszy. Ja do oceniania modeli z ramek mam sporo dystansu bo są rzeczy ważniejsze niż grubość linii podziału i wielokrotnie model wyglądający świetnie "na płasko" okazywał się zbiorem bzdurnych rozwiązań... Z GWH skleiłem już jeden model (F-15C w 1/48) i jestem daleki od wynoszenia tej firmy na ołtarze. A w pudełku wydawał się idealny... KFIR z AMK zaś na płasko wyglądał słabo ale po złożeniu okazał się bardzo fajnym modelem. Aktualnie robię z F14A z Tamki i też nie jest kolorowo.
 5. Festiwal super, jak zawsze! Dziękuję wszystkim organizatorom i wystawiającym Moje pustynne F-15 się załapało 😎 Fajna galeria, dzięki!
 6. Mi ani na FB ani na podanego maila nie odpowiadają. A w dodatku nikt w Polsce nie mówi kto jest dystrybutorem.... Normalnie jakaś kontrabanda chyba...
 7. Czyszczenia szafy z niepotrzebnej chemii ciąg dalszy. To co na zdjęciu za 120 z przesyłką paczkomatem. Stan 90%-100%. Nie sprzedaję na sztuki. Możliwy odbiór osobisty w Warszawie lub w ten weekend na konkursie w Łasku.
 8. Stocznia modelarska służy do zbudowania szkieletu kadłuba a potem obklejenia go kolejnymi warstwami poszycia. W modelarstwie okrętowym (chociaż ja takiej stoczni używałem też w modelarstwie lotniczym kartonowym) trzymanie symetrii i odpowiednich kątów wręg i podłużnic jest trudne bo takie szkielety lubią się wichrować. Taka stocznia bardzo ułatwia robotę. Tutaj jest przykład takiej stoczni: https://www.mojehobby.pl/products/Profesjonalna-Stocznia-Modelarska.html
 9. Chyba pierwszy Tomcat w 1/32 na forum? Gratulacje! Model wygląda bardzo atrakcyjnie, widać ogrom pracy włożonej jak i ustrzegłeś się przed wieloma często pojawiającymi się błędami. Mam kilka uwag: - kolor dysz - powinny być tytanowe, nie złote/miedziane - skoro wypuściłeś sloty i przerywacze (spoilers) to jedyne położenie gdy było to możliwe to maksymalnie rozłożone skrzydła. W takiej pozycji powinny też być opuszczone klapy do na całej długości. - stateczniki poziome nie miały linii podziału - były całkowicie gładkie - poduchy pod skrzydłami są o wiele za czyste - kształt czarnej farby przez owiewką ma zły kształt: powinna być obła, nie ścięta w dziubek i powinna sięgać aż do osłony radaru. - uzbrojenie: to temat rzeka. Są co prawda zdjęcia F14D z VF31 z podwieszonymi 2x AIM54C pod brzuchem i Lantrinem ale stanowczo częściej spotykano konfigurację z 2x AIM9 + Lantrin + 1x AIM54C/AIM7 + 2-4 kierowane bomby pod brzuchem (GBU12 i JDAM). Jeżeli ma być to maszyna z Final Cruise (a takie kalkomanie położyłeś) to VF31 wtedy latał w ogóle prawie na czysto: Lantrin + 2x GBU12 / JDAM + 1-2x AIM9 (często nawet mieli treningowe CATM + ACMI (!))
 10. Faktycznie, nie zwróciłem na to nigdy uwagi Ale tylko w jednomiejscowych A-4F bo w TA-4 (nr 7) już były odblokowane: Człowiek uczy się całe życie
 11. Sloty w A-4 opuszczają się pod wpływem grawitacji, chowają się tylko pod naporem powietrza.
 12. No i zrobiłem błąd w opisie aukcji: z pośpiechu napisałem Yukikaze a na sprzedaż jest oczywiście nowszy Kagero. Stara aukcja zakończona i model wystawiony na nowo. Licytujących przepraszam za kłopot.
 13. Okręty wylądowały na alle..o od 1pln BCM. https://allegro.pl/uzytkownik/Bf109k4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.