Skocz do zawartości

Jak malować farbami Humbrol ?


benq1

Rekomendowane odpowiedzi

rzelu opowiadasz bzdury ,fakt humbrole nie są rewelacyjne ale to że zapychaja kazdy aerograf to nieprawda ,chyba że nie umiesz dobrać proporcji rozpuszczalnika i farby ,ja używam generalnie testorsów i gunze ale nie uciekam od humbroli chociaż używam te farby rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu używałem tylko humbroli. zawsze przed użyciem wstrząśnij puszeczką, następnie dekielek podważ i otwórz płaskim śrubokrętem. Teraz bierzesz wykałaczkę i mieszasz dodatkowo aby sprawdzić czy się farba jednolicie wymieszała, albo czy nie ma "smarków" na dnie puszki. Mieszasz aż farba nie będzie jednolita w barwie jak i w gęstości. Jak farba ma tendencje do szybkiego rozwarstwiania się to musisz często zamieszać w puszcze. Farbę nabierasz na najlepiej płaski pędzelek (mój ulubiony) i malujesz raz przy razie, starając się aby każde pociągnięcie pędzlem było w tym samym kierunku. następnie czekasz4-5 godzin i nakładasz kolejną warstwę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby Humbrol w dzisiejszych czasach nadają się jedynie do pędzla.

Mają bardzo gruby pigment który skutecznie zapcha każdy aerograf.

 

Czy ja wiem maluje rozcieńczonymi humbrolami i nie narzekam jeszcze nigdy mi aerografu nie zapchało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tak. Niektóre mają gruby pigment. I zależnie od rozcieńczalnika mogą tworzyć chropowatą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam generalnie testorsów i gunze ale nie uciekam od humbroli chociaż używam te farby rzadko

gratuluję fachowej wypowiedzi

 

1. może wyraziłem się zbyt ogólnie - mocno rozcieńczone humbrole przejdą przez aero, ale często dają powierzchnię "chropawą".

2. jeśli chodzi o malowanie pędzlem, to jeśli farba w puszeczce jest zbyt gęsta nigdy nie dolewaj rozcieńczalnika do puszki - po krótkim czasie będzie do wyrzucenia.

Lepiej nabrać trochę pigmentu np wykałaczką, przełożyć np. do plastikowej zakrętki od wody min. i dodać rozcieńczalnik.

Jest to przydatne przy malowaniu detali, gdy używasz małej ilości danego koloru.

Jeśli malujesz farbą bezpośrednio z puszeczki musisz ją dobrze rozmieszać przez kilka minut, inaczej będziesz miał połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno rozcieńczone humbrole przejdą przez aero, ale często dają powierzchnię "chropawą".
Dotyczy to tylko matow i polmatow. Ale jest i na to sposob. Wystarczy do porcji rozcienczonej farby kapnac kropelke blyszczacego lakieru i problem chropowatej powierzchni znika. Coprawa mat juz nie jest taki idealnie matowy, ale przeciez i tak na koniec ida Sidoluxy, washe, lakiery itepe, wiec nie jest to jakis wiekszy peoblem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.