Skocz do zawartości

Polski Willys MB - Heller 1:72


erolo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze w tym tygodniu.

 

Kolejny ulepek zwany Jeep-em gotów . Model Willys składa się z 48 części (w tym zestawowe 28) . Przyczepka składa się z 8miu. Bardzo przyjemny zestawik do dłubania. Było by o 11 cześci mniej w Willisku , ale pas przedni z szybą przyszedł w pudełku pognieciony - wykonałem go od zera, wymieniłem tez lufę w Kmie - zestawowa płaska a nie owalna. Przydział sprzętu - 1Dywizja Pancerna 1944.

 

W trakcie :

 

P1020537.jpg

 

 

 

04.jpg

 

 

 

 

Gotowy zestaw:

 

 

08.jpg

 

 

 

 

07.jpg

 

 

 

 

13.jpg

 

 

 

 

09.jpg

 

 

 

 

12.jpg

 

 

 

 

10.jpg

 

 

 

 

13.jpg

 

P.S. Zdjęcia jak to u mnie średnio mi wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Kolor też mi się podoba choc ekspertem nie jestem ;)

Model wygląda na bardziej odwzorowany niż Academy ,którego posiadam. No i przyczepka trochę go ożywiła. Nie jest taki zwykły golas.

 

Kurczę.... Chyba go "wish list" wrzucę.....

 

A zdjęcia faktycznie jakieś przekontrastowane. Aż piksoloza wyszła.

Czym robisz? Bo nawet głupawką da się trochę skorygować.

 

I zainwestuj w drugie źródło światła bo widać ,że tylko z lewej poszło.....i na miłość boską, zrób coś z kodam tych zdjęć bo taka mała rozdzielczość i brak możliwości powiększenia mnie irytuje wrzuć linki do pelnego rozmiaru bo warto w pełnej krasie ogladac Twoje modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrrry . Spróbuję przy następnym modelu. Mam pytanko do zanawców tematu II Korpus Włochy (jeśli takowi się tu pojawią). Czy posiadacie zdjęcia wiedzę o M10 Wolverine w polskiej służbie tam w dalekiej Italii ??? Ja posiadam tylko jedną fotę - Jaka to wersja późna? średnia? Przydałoby się znać oznaczenia a nie robić na czuja a mam go w planie Dzięki za info.

 

 

M10%2BWolverine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wojnie mieliśmy tam swoją bazę jeśli dobrze pamiętam....

 

Proponuję poszukać w "Śladami Polskich Gąsienic" tom.22- 2 Warszawska Dywizja Pancerna....tam jest o jednostce we Włoszech... Ale zdjęć M10 jak na lekarstwo...

 

http://grzbiet.pl/ksiazki/2-warszawska-dywizja-pancerna

 

Ps

Jest ze 7 zdjęć Wolverinów polskich

 

Powodzenia z UM bo wyjscia raczej nie masz ....ja męcze od nich M36 i Achillesa to wiem co piszę

 

 

 

Drugie PS

 

Na zdjęciu masz wersję średnią, choć UM nazywa ją Late....późna to " kaczy dziób"

W w/w tomiku jest również mini monografia M10....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wojnie mieliśmy tam swoją bazę jeśli dobrze pamiętam....

 

Proponuję poszukać w "Śladami Polskich Gąsienic" tom.22- 2 Warszawska Dywizja Pancerna....tam jest o jednostce we Włoszech... Ale zdjęć M10 jak na lekarstwo...

 

http://grzbiet.pl/ksiazki/2-warszawska-dywizja-pancerna

 

Ps

Jest ze 7 zdjęć Wolverinów polskich

 

Powodzenia z UM bo wyjscia raczej nie masz ....ja męcze od nich M36 i Achillesa to wiem co piszę

 

 

 

Drugie PS

 

 

 

Na zdjęciu masz wersję średnią, choć UM nazywa ją Late....późna to " kaczy dziób"

W w/w tomiku jest również mini monografia M10....

 

 

Dzięki za info ...No ja też męcze Achillesa z UM . Sporo dodatków dokonałem . Na fotce pierwszej do kupy licząc 184 części . Radyjko i płytka z zegarami kierowcy mój pomysł . Lufa od RB połączona z elementem z pudła Do roboty zostało 90 cześci . Końcowo to będzie rekord jeśli chodzi o moje lepienie , do tej pory najwięcej miał Moździerz Karl ,ale i wielkość modelu inna:piwo:

 

 

ACHILLES%2BIIC.10jpg.jpg

 

 

 

ACHILLES%2BIIC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.