Skocz do zawartości

SU-100 Y - Armo , 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przedłużającym się oczekiwaniu na graty do Jacksona machnąłem sobie niszczyciel 6 tieru z Blitza.

SU-100Y ,model firmy Armo w skali 1:72.

Bardzo przyjemna,prosta do sklecenia bryła zawierająca trzy części wanna,kazamata oraz działo.

Reszta to zdwojone koła w jednym odlewie oraz worek elementów gąsienic w króciutkich odcinkach. Na stronę poszło coś ok 10 odcinków !!! To najwiekszy problem zestawu. Dodatkowo gąski są całkowicie pozbawione rysunku ogniw. Dobrze ,że mają bardzo wyraźne zęby.

Drugim babolem są koła. Skądinąd fajny patent z odlaną parą kół ale ich kształt wewnętrzny jest całkowicie s-f. Najpewniej są to koła do armowskiego SMK lub T-100 i wrzucone do Suki. Niestety nie poprawiałem tego.

W moim egzemplarzu brakowało jednego wahacza z lewej strony. Były w tym miejscu resztki silikonu co sugeruje poważny problem z formą. Ktoś następny dostanie model z mocno wybrakowanym zawieszeniem. Koła mocowane bez elementów ustalających ale z punkcikiem do nawiercenia Tak też zrobiłem ,wywierciłem w kołach i wahaczach otworki i przykleiłem za pomocą drucika i CA.

 

Tak więc malowania czas.....

Podkład Vallejo na to standardowy dla mnie zestaw LifeColor 3B0 .

Przyciemniony nieco filtrem Tan for3 Tonal camo Miga....Reszta to Sand Yellow Deposit,pigmenty. Na to mat Vallejo oraz suchy pędzel 3B0 shine od Miga...wcześniej próbowałem w kilku miejscach olejami zminić odcień pewnych fragmentów. Fajnie wyglądało ale pigmenty to zamaskowały...

Tym razem nie używałem washa...jedno ,że zapomniałem drugie ,że jakos niezbyt leży mi do zielonego. Muszę zakupić "brown for green vehicle".

Jak wyszło widać na zajęciach.

 

DSCF9403_zpsevugmqxg.jpg

DSCF9401_zpstyqjicfr.jpg

DSCF9404_zpskjj9ucet.jpg

DSCF9405_zpsscusxbvb.jpg

DSCF9405_zpsscusxbvb.jpg

DSCF9408_zpssmqgmr2t.jpg

DSCF9411_zpslueeukvw.jpg

DSCF9412_zpstsqzlih0.jpg

DSCF9413_zpssheunfzc.jpg

DSCF9414_zpsjix1naos.jpg

DSCF9416_zpstf4jc6sx.jpg

DSCF9417_zpsqaqjsgfo.jpg

DSCF9419_zps3srumpkf.jpg

DSCF9420_zpsd7fw7bak.jpg

DSCF9421_zpssmuaffh0.jpg

DSCF9422_zpsvsgp2kkk.jpg

 

Ze zdjęć nie jestem zadowolony ale chyba znam przyczynę. Postaram się wrzucić poprawione fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak......

Osobiście w WOT nigdy nim nie grałem...też jakoś mnie nie kręci bo widać ,że to kłoda jak diabli....

Niemniej jednak sama istota gry WOT sprawiła,że kupiłem /poszukuję sporej ilości modeli inspirując się tą grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś rano wszystko działało....sprawdzę bo sam nie widzę zdjęć

 

Ps...

Chyba problem z Photobucket bo nie da się strony załadować....

 

Dla zainteresowanych moimi pracami póki co link do fb

 

https://www.facebook.com/Piotr_P_2013-883805348394104/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.