Jump to content

VI KOSZĘCIŃSKI FESTIWAL MODELARSKI–18-19.03.2017r.


Recommended Posts

Podziękowania prosto z Łasku (i okolic) za świetną imprezę. Wasz Festiwal ma niesamowity klimat i mam nadzieję, że się to nie zmieni! Proszę szykować dla nas miejsce w kolejnej edycji, na pewno przyjedziemy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzień Dobry,

Serdeczne podziękowania dla Państwa Koza i całego Teamu z Koszęcina. Pamietam jak zaczynaliście kilka lat temu. Z małego lokalnego festiwalu dzięki wielkiej Państwa pracy udało się zrobić konkurs na ogólnopolskim poziomie. Oby tak dalej.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Link to post
Share on other sites

Już za nami VI Koszęciński Festiwal Modelarski Koszęcin 2017r.

 

18-19 marca do Koszęcina przyjechali jak zwykle modelarze z całej południowej Polski, ale byli też przedstawiciele klubów z tak odległych miast, jak Szczecin, Inowrocław, Białystok, Kraków, Łask, Wrocław czy Lublin. Nie zabrakło również naszych sąsiadów z Czech.

Pora więc na podsumowanie imprezy. Na festiwal przyjechało 229 modelarzy w tym 141 seniorów, 42 juniorów oraz 46 młodzików z całego kraju i zagranicy.

 

Wystawiono w konkursie 873 modele plastikowe i kartonowe czyli 200 więcej niż rok wcześniej.

Nie tylko ilość, ale i poziom wykonanych modeli w Koszęcinie poszybowała w górę. – To przede wszystkim skutek rozgrywanych Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, Międzynarodowych Zawodów o Puchar UE „Euro Pucharów” oraz nagród ufundowanych przez firmę IBG oraz Hobby 2000, wyłącznego dystrybutora modeli Tamiya w Polsce.

 

Podczas festiwalu można było obejrzeć także trofea innych pasjonatów historii. Były na przykład wydobyte z ziemi ogniwa gąsienic różnych czołgów czy elementy amerykańskiego B-24 Liberator, który rozbił się koło Krupskiego Młyna, FW-189 który rozbił się w okolicy Lublińca. Było bractwo rycerskie z Boronowa, GRH „Austerlitz, 17. Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej, 1st Recon Team Lubliniec, a AS Historii prezentował pamiątki z czasów I wojny światowej. Nie można zapomnieć również o Garnizonie Fortu Częstochowa i Muzeum Pojazdów Militarnych z Częstochowy oraz Sekcji Aikido z Tarnowskich Gór, pokazu symulatora jachtu oraz wielu innych przyjaciół modelarstwa, którzy również uświetnili nasz Festiwal.

 

Wielkie podziękowania kierujemy dla wolontariuszy, harcerzy z Koszęcina w tym 88 Gromady Zuchowej „Włóczykije”, OSP Koszęcin oraz naszym sponsorom bez których ciężko by było zorganizować nasz festiwal. Szczególne podziękowania składamy tym którzy w krytycznym momencie nas wsparli. Bardzo Dziękujemy!

 

„IBG Models” z Warszawy,

Hobby 2000 - wyłącznego dystrybutora modeli Tamiya w Polsce,

Gabrom z Koszęcina,

Sklep „KS Model” z Częstochowy właściciel p. Krzysztof Stroba,

Firma „Zelkot” z Nowego Dworu,

JJD s.c. z Koszęcina,

„Hydromax”,

Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Koszęcinie,

GOSiR w Koszęcinie,

Poseł na sejm RP pan ANDRZEJ GAWRON,

„Fly” z Republiki Czeskiej,

„AML” z Republiki Czeskiej,

„Pavla models” z Ostrawy z Republiki Czeskiej,

„ŚWIAT Z KARTONU” z Tarnowskich Gór,

IPMS Polska,

IPMS Silesia,

Wingnut Wings Fan Club,

KPM Karvina – Klub partnerski z Republiki Czeskiej,

KPM „TORA” Pribor – Klub partnerski z Republiki Czeskiej,

ISMR z Inowrocławia,

HOBBY z Inowrocławia,

„Yahu Models”,

„Modelcollect”,

„BHP i PPOŻ doradztwo i projektowanie, Zdzisław WINNICIKI „ z Bytomia,

ToRo Model z Warszawy,

Wydawnictwo „ANSWER”,

ŚSMR - Świętokrzyskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych,

Modelarze Redukcyjni Łask - Grupa Archeo,

„Blitz Workshop”

„Hataka”,

„Arma Hobby”,

„Mini Replika” p. Krzysztof Sikora,

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim,

Drukarnia Golem 3D z Częstochowy,

„Taurus” z Częstochowy,

„Aviattic” z Wielkiej Brytanii,

„Gardenia” z Koszęcina,

„ADAMED” z Częstochowy,

Sponsorzy anonimowi.

 

 

 

Wyniki VI Koszęcińskiego Festiwalu Modelarskiego Koszęcin 2017

Koszęcińskie Raki

KR1 - samoloty bojowe 1:48 i większe

1 Piekarczyk Damian za DH Mosquito F.B. MK VI

2 Michnol Michał za MI-24 W

3 Front za PZL.23B KARAŚ

 

KR2 - samoloty bojowe 1:72 i mniejsze

1 Piekarczyk Damian za Ju 87 G-2

2 Sznajder Jacek za Boulton & Paul B-12 Bodmin

3 Buba Wojciech za Messerschmitt Bf-109 G-6/R6

 

KR3 - pojazdy bojowe 1:48 i większe

1 Ligocki Andrzej za PT-91 TWARDY

2 Jabłoński Jacek za Sd.Kfz. 234/4

3 Prośniak Mirosław za Ciągnik artyleryjski C7P

 

KR4 - pojazdy bojowe 1:72 i mniejsze

1 Ziętek Marek za Panzer 3l

 

KR5 - samoloty karton

1 Latyński Andrzej za Samolot PZL P.11c

2 Popardowski Łukasz za TS-8 Bies

 

KR6 - pojazdy karton

1 Mądry Grzegorz za Jelcz021

2 Mazur Radosław za ciężarówka Citroen Kegresse B2 10CV

 

Euro Puchary

 

EU1 – 1:72 i mniejsze, samoloty, szybowce.

Biwo Damian za BAe Sea Harrier FRS.1

Jagusiak Michał za F-16D Block 52+

Sindera Michał za Lim 1

 

EU2– 1:48 samoloty, szybowce.

Jakubczak Dariusz za Lim -6M

Janson Erlend za Bac Lighting

Michnol Michał za AERO L-29 DELFIN

 

EU3 – 1:72 i mniejsze, pojazdy

Perski Zbigniew za Samobiezna haubica KRAB

Ziętek Marek za BWP-1

Perski Zbigniew za KRAZ 255B

 

EU4 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.

Pietrygała Robert za M984A1

Wit Piotr za KTO Rosomak

Opieczonek Rafał za Chieftain Mk.10

 

EU5 – samoloty, szybowce, wszystkie skale.

Prokop Wiktor za Hawker Harrier GR.3

Ścisło Łukasz za Mirage 2000c

Jarzemski Mateusz za Mi-2

 

EU6 ; EU7 oraz EU8 nie rozegrano

 

II Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

 

MMŚ1

Piekarczyk Damian za Mitsubishi Claudy

Sznajder Jacek za Vickers Vimy

Wit Piotr za B-17G-40-DL "Latająca Forteca" z jeziora Stolsko k. Szczecina

 

MMŚ2

Piekarczyk Damian za F-104 Starfighter

Litewka Przemysław za Bristol F.2B Fighter

Piekarczyk Damian za A6M5 Zero

 

MMŚ3

Ziętek Marek za Sdkz 251/22

Zoszak Kamil za TKS

Ziętek Marek z Gmc-353+trailer

 

MMŚ4

Czernecki Oskar za OT-133

Ligocki Andrzej za Oshkosh M-ATV

Prośniak Mirosław za Austin- Putiłow- Kegresse

 

MMŚ5

Jarzemski Mateusz za Mi-2

Michalina Michnol za MiG-15 UTI

Joanna Wantowska za Grumman F4F-4 Wildcat

 

MMŚ6

Mańka Kamil za Junkers Ju88A-1 Bomber

Joanna Wantowska za F-18 Super Hornet

Pliszka Krzysztof za Messerschmitt BF-109 G6

 

MMŚ7

Kołodziejczyk Wojciech za Praga RV

Joanna Wantowska za Diamond T972

Kołodziejczyk Wojciech za FT17

 

MMŚ8

Bembenek Piotr za T-34

Pliszka Krzysztof za M923 "Hillbilly"

Sitko Szymon za Sd.Kfz.222

 

 

VI Koszęciński Festiwal Modelarski

JAp – artyleria wszystkie skale .

Krzysztof Pliszka Flak 8,8cm

Łukasz Stanisławski Pak 43

 

JDp – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.

Wojciech Kołodziejczyk za Na ulicach Warszawy

Dominik Krzysztofik za Zasadzka

Kamil Mańka za Ardeny

 

JFp – figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.

Bartosz Chojniak za Ukryty

Krzysztof Pliszka za Fallschirmjager

Dominik Styczyrz za Praetorian Guardsman

 

JKp – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.

Joanna Wantowska Wagon oplot radziecki

 

JOp – statki i okręty wszystkie skale.

Krzysztof Pliszka RNLI Severn Class Lifeboat

Joanna Wantowska S.L.C.200 "Maiale"

Błażej Mrozek za USS Hornet

 

JPpc – pojazdy cywilne osobowe, ciężarowe i motocykle wszystkie skale .

Kornel Pałaszewski za Heavy Dumper Truck

Wiktor Prokop za Mazda MX-5

Piotr Kubicki za Ford T

 

JPpg – pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale .

Wojciech Kołodziejczyk za Sherman firefly 1c

Kamil Mańka za Panzerkampfwagen VI(P)

Piotr Bembenek za T-34

 

JSf – fantastyka, wszystkie skale .

Dominika Sliżewska za Brzydal

Ewa Sliżewska za Piwny Skrzat

 

JSp – samoloty, szybowce, wszystkie skale.

Michalina Michnol za MiG-15 UTI

Krzysztof Osiecki za Ki-84-IA Hayate (Frank)

Łukasz Ścisło za Mirage 2000c

 

JŚp – śmigłowce, wszystkie skale.

Szymon Gruźlewski za AH-64 Apache

Mateusz Jarzemski za Mi-2 .

Dominik Krzysztofik za Black Hawk

 

JDk – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.

Wojciech Kołodziejczyk Latarnia Morska Rozewie

Przemysław Grochowina za Rotunda

 

JFk – figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.

Nie rozegrano

 

JKk – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.

Joanna Wantowska za Krasnaja zwezda wagon pancerny

Dominik Krzysztofik za GLS 30

 

JOk – statki i okręty wszystkie skale.

Dominik Krzysztofik ORP BŁYSKAWICA

Joanna Wantowska Nautilus

 

JPpk – pojazdy wojskowe kołowe, motocykle, wszystkie skale.

Mateusz Jarzemski za M151 A2

Krzysztof Pliszka za M923 "Hillbilly"

Szymon Sitko za DKW NZ350

 

JPk1 - pojazdy wojskowe kołowe, cywilne, motocykle wszystkie skale.

Bartosz Chojniak za Porzucony Opel Blizt

Dominik Krzysztofik za Mowag

Dariusz Petryka za Ba 64

 

JPk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.

Dominik Krzysztofik za pantera

 

JSk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.

Przemysław Grochowina za Sopwitch Pup

Joanna Wantowska za Fokker E.V

 

JSFk; JŚk;JFk; Jak nie rozegrano

 

Ap – artyleria, wszystkie skale .

Artur Bajor za Flak 88mm 37/Sdkfz 7 8t.

Jacek Jabłoński za s.F.H 18 15cm Field Howitzer

Adam Kaciuba za Sd.Kfz.7/2 3,7 Flak

 

Dp – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.

Jacek Jabłoński za Afryka

Wojciech Kaim za Gdzieś na zachodzie...Francja '44

Mirosław Serba za Save from forgetting

 

Fk – figurki piesze, konne, popiersia i fantastyczne wszystkie skale.

Mateusz Chachulski za R2D2

 

Fp – figurki piesze, konne, popiersia wszystkie skale.

Stanisław Jabłoński za Wlad Dracul

Grzegorz Szklarczyk za Mały powstaniec warszawski

Paweł Szkopek za Flying Tiger

 

Kp – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.

Mariusz Bielewicz za Ty2 34 + T-55 skład pociągu

Jacek Jabłoński za Morser Karl

Mirosław Prośniak za TATRA T.18 -Drezyna pancerna

 

Op – statki i okręty wszystkie skale.

Janusz Bogusz za IJN Mogami

Mirosław Ostrowski za ORP Podhalanin

Przemysław Szymański HMS Albatross

 

Pp1 – 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.

Tomasz Bajer za A-222 BEREG

Rafał Kubić za BTR-60 PB

Zbigniew Perski za KRAZ255B + ChMZAP-5208 + ZSU 23x4 4

 

Pp2 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe kołowe, motocykle.

Andrzej Ligocki za Oshkosh M-ATV

Witold Wołyniec za POLSKI M3A1 SCOUT CAR

Piotr Walek za LAV-150 Commando

 

Pp3 – 1:72 i mniejsze, pojazdy wojskowe gąsienicowe.

Wojciech Kaim za Vityaz DT 30

Rafał Kubić za T-72B1 1:72

Marek Ziętek za Sdkz 251/22 1/72

 

Pp4 – 1:48 i większe, pojazdy wojskowe gąsienicowe.

Erlend Janson za T-55 A

Robert Pietrygała za Sherman M4A1 Fascine Carrier „Gopło”

Piotr Walek za Merkava Mk3D

 

Pp5 – pojazdy cywilne osobowe i motocykle, wszystkie skale.

Wojciech Bryński za Citroen 2CV Charleston

Grzegorz Mądry za Bentley 4.5 1939

Jacek Nabiałek za Porsche 356A Roadster

 

Pp6 – pojazdy cywilne ciężarowe wszystkie skale .

Erlend Janson za Kamaz MAX BUD

Wojciech Mateja za FREIGHTLINER FLC

Mirosław Serba za Catepillar

 

S - Silnik

Dariusz Jakubczak za SO-3W

 

Sf – fantastyka.

Tomasz Bajer za TACO Flak

Mirosław Serba za HORNET

Mariusz Tomalik za Y-WING Starfighter

 

Sp1 – 1:72 i mniejsze, samoloty, szybowce.

Kuba Pionko za F4F-4 Wildcat

Michał Sindera za Lim 1

 

Sp2 – 1:48 samoloty, szybowce.

Dariusz Front za PZL.37B ŁOŚ

Damian Piekarczyk za F-104 Starfighter

Tomasz Postrach za Polikarpow I-153

 

Sp3 - 1:32 i większe, samoloty, szybowce.

Przemysław Litewka za Bristol F.2B Fighter

Damian Piekarczyk za A6M5 Zero

Borys Szczypka za Focke Wulf 56 Stoesser

 

Sp4 – cywilne samoloty, szybowce, wszystkie skale .

Przemysław Litewka za RWD 8a

Maciej Złotkowski za PZL P.1 1/72

 

Sp5a – śmigłowce,

Jacek Jabłoński za Ka-29

Grzegorz Kogut za PZL Kania

Przemysław Litewka za PKZ-2

 

Sp5b – śmigłowce, 1:48 i większe

Andrzej Kozłowski za Focke Aghelis Fa 330

Andrzej Ligocki za AH-64D Saraf

Tomasz Postrach za Focke Achgelis FA 223E Drache 1:48

 

 

AK – artyleria, wszystkie skale

Jacek Kozłowski za Pak-40 .

Radosław Mazur za Citroen Kegresse P17 & armata polowa schneider wz.1897

Michał Szaforz za Nebelwerfer

 

Dk – dioramy i budowle wszystkie rodzaje i skale.

Michał Kołodziejczyk za Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port

Stefan Pawlak za Bazylika na Jasnej Górze

Agata Sobel za Zamek HLUBOKA

 

Kk – kolej czyli wszystko to co na szynach bez podziału na skale.

Mariusz Krzysztofik za Dn2t

Zbigniew Maj za HCP Bulgar

Wojciech Borecki za Krematorium

 

Ok – statki i okręty wszystkie skale.

Mariusz Krzysztofik za Batyskaf Trieste

Stefan Pawlak za Drobnicowiec Westerplatte

Robert Podgański za Isuzu

 

Pk1 - pojazdy wojskowe kołowe, wszystkie skale.

Kamil Harupa za DUKW

Radosław Mazur za samochód pancerny wz.34 II

 

Pk2 - pojazdy wojskowe gąsienicowe, wszystkie skale.

Kamil Harupa za T-28

Jacek Kozłowski za IS-2m

Radosław Mazur za Citroen Kegresse Ba 10CV P4T limuzyna sztabowa

 

Pk3 – pojazdy cywilne, wszystkie skale.

Mariusz Baron za SHL MO 6t

Tomasz Marczyński za EMF 30 ROADSTER 1912r

Bohdan Nowak za LIAZ 100.55 D

 

Sk - samoloty, szybowce w tym cywilne wszystkie skale.

Mateusz Chachulski za Pfalz EI

Andrzej Latyński za Zlin 50L

Bohdan Nowak za North American B-25C Mitchell Mk II 1:33

 

Śk - śmigłowce w tym cywilne wszystkie skale.

Andrzej Nowicki za AH Sioux

 

SFk – nie rozegrano

 

WN – wszystko inne czym chcecie się pochwalić, wykonany z różnych materiałów (bez podziału na wiek).

Aleksander Połoszczański za NKL 26

Krzysztof Skiba za PGE Arena Gdańsk

Damian Tarnowski za Śmietnik osiedlowy

 

VHC – vintage model kit

Jacek Sznajder za Vickers Vernon Mk IV

Maciej Złotkowski za Bristol Bulldog Mk IIA

Kuba Pionko za Ft-17

 

Młodzicy:

Agata Gruźlewska

Patryk Grzondziel

Karol Golenia

Bartłomiej Gwóźdź

Antonina Grześków

Adam Imiołczyk

Bartosz Kachel

Karolina Kolanowska

Karol Kołodziejczyk

Magdalena Kołpa

Zbigniew Kowalczyk

Mateusz Krawczyk

Bartosz Latosiński

Piotr Litewka

Maciej Łobko

Marek Maleszka

Bartosz Michoń

Jonasz Myśliwski

Jędrzej Myśliwski

Weronika Mzyk

Franciszek Ogarek

Igor Parszewski

Wojciech Pawlak

Lena Pawlak

Krzysztof Petryka

Jakub Piełot

Hanka Pietras

Eryk Robok

Radosław Sliżewski

Bartłomiej Smol

Mikołaj Smółka

Arkadiusz Stanchły

Marcin Stanchły

Wojciech Stawiasz

Wiktor Stępien

Jan Struzik

Tomasz Struzik

Michał Struzik

Patrycja Swatek

Oliver Swatek

Adrian Szwajcar

Julia Szymocha

Jarema Wanat

Marta Wick

Miłosz Witkowski

Marcel Wysokiński

Nagrody specjlane:

 

Puchar Wójta – dla Andrzeja Ligockiego za PT-91 TWARDY

Puchar p. Dyrektor DK – za model plastikowy dla Krzysztofa Pliszka za RNLI Severn Class Lifeboat

Puchar p. Dyrektor DK – za model kartonowy dla Przemysława Grochowina za Rotundę

Puchar Dyr. Zespołu Szkół w Koszęcinie – dla Dominika Krzysztofik za ORP Błyskawica

Nagroda KM Broń i Barwa – dla Radosława Sliżewskiego za X-wing

Liga damska dla Seniorki – Agata Sobel za zamek Hluboka

Liga damska dla Juniorki – Ewa Sliżewska za Piwnego Skrzata

Nagroda Posła na sejm RP pana ANDRZEJA GAWRON dla Przemysława Litewka za DFW C.V

Taurus Model nagrodził Damiana Piekarczyka

Puchar przechodni firmy IBG - Piotr Wit za KTO Rosomak

Za najciekawszy model rosomaka – junior – Patryk Jankiewicz

Za najciekawszy model rosomaka – senior – Grzegorz Rezmer

- za najciekawszy model pojazdu kołowego w skali 1/72 wykonany przez juniora- Joanna Wantowska za model Diamond,

- za najciekawszy model pojazdu kołowego w skali 1/72 wykonany przez seniora- Jacek Jabłoński za model Diamond,

- za najciekawszy model pojazdu gąsienicowego w skali 1/72 wykonany przez juniora-nie rozegrano,

- za najciekawszy model pojazdu gąsienicowego w skali 1/72 wykonany przez seniora- Michał

Jagusiak za model Type 89 Japanese,

- za najciekawszy model pojazdu w skali 1/35 wykonany przez juniora –Joanna Wantowska za model Bussing,

- za najciekawszy model pojazdu w skali 1/35 wykonany przez seniora – Szymon Jaszczyński za model Einstadiesel,

- za najciekawszy model artylerii wykonany przez juniora – nie rozegrano,

- za najciekawszy model artylerii wykonany przez seniora – Adrian Wolnicki za model Skoda 100 mm,

- za najciekawszy model lotniczy wykonany przez juniora- nie rozegrano,

- za najciekawszy model lotniczy wykonany przez seniora – Przemysław Litewka za model RWD 8a,

- za najciekawszy model okrętu wykonany przez juniora – nie rozegrano,

- za najciekawszy model okrętu wykonany przez seniora – nie rozegrano.

Puchar sklepu KS Model z Częstochowy właściciel p. Krzysztof Stroba – za najciekawszy model plastikowy czeskiego producenta otrzymał Artur Bajor za model Morane Saulnier 406C.1 .

Puchar IPMS POLSKA za najciekawszy model w Barwach Polskich dla Grzegorza Mądry za model Jelcz.

Puchar Wingnut Wings Fan Club za najciekawszy model plastikowy okresu Wielkiej Wojny dla Przemysława Litewka za model Bristol Scout C .

HUNGARY – nagroda specjalna za najciekawszy model konstrukcji węgierskiej lub barwach Węgier dla Grzegorza Szklarczyk za model Tiger E.

YAHU MODELS dla młodzika za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Arkadiusza Fiszer za CH 81.

YAHU MODELS dla juniora za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Michaliny Michnol za MiG-15 UTI.

YAHU MODELS dla seniora za model wykonany z wykorzystaniem ich produktów dla Macieja Złotkowskiego za Bristol Bulldog.

Nagrodę firmy Modelcollect otrzymał Rafał Kubić za T-80U

Nagrode ISMR otrzymał Damian Piekarczyk za A6M5

Nagrodę „Combatanta” z Chełmży otrzymał Mirosław Prośniak za C7P

Klub Tora z Pribora za model Tatra T-805 otrzymał Tomasz Bajer

Toro Model uhonorował pracę Mirosława Prośniaka – model „Podporucznik rezerwy Witold Pilecki”

Świat z Kartonu przyznał nagrodę dla Olivera Swatek za model Fiat 125

ŚSMR przyznało nagrodę Michałowi Michnol za Delfina

CTM z Częstochowy nagrodziło figurkę Vlad Dracula Stanisława Jabłońskiego

Złote Dziki otrzymali od modelarzy Kieleckich za

Model lotniczy – Jacek Sznajder za Bodmin

Broń pancerną – Mirosław Prośniak za C7P

Koledzy z Łambinowic nagrodzili Wojciecha Kołodziejczyka za FT-17

Bielska Strefa dla Jacka Jabłońskiego za UH-34D

Wydawnictwo Answer przyznało nagrodę dla Grzegorza Mądrego za Jelcz 021

Koledzy z Łasku nagrodzili:

- Łukasza Ścisło za Mirage 2000

- Michalinę Michnol za MiG-15UTI

- Dariusza Dźwigała za Su-7BKŁ

"Za wprowadzenie Sklepowego w zachwyt" od sklepu modelarskiego HOBBY z Inowrocławia otrzymał Łukasz Popardowski za TS-8 Bies

Hurtownia HOBBY 2000 - WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR W POLSCE FIRMY „TAMIYA”.

W kategorii wiekowej JUNIOR:

- za najciekawszy model pojazdu cywilnego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Wiktor Prokop za Mazdę,

- za najciekawszy model pojazdu wojskowego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Piotr Bembenek za T-34,

- za najciekawszy model lotniczy wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” –Konrad Jagieło za Me-163,

- za najciekawszy model okrętu wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Błażej Mrozek za USS Hornet,

W kategorii wiekowej SENIOR:

- za najciekawszy model pojazdu cywilnego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Wojciech Mateja za Toyota,

- za najciekawszy model pojazdu wojskowego wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Paweł Szkopek za M2 Bradley,

- za najciekawszy model lotniczy wykonany z zestawu firmy „TAMIYA” – Damian Piekarczyk za A6M5,

- za najciekawszy model okrętu wykonany z zestawu firmy „TAMIYA”- Janusz Bogusz za IJN MOGAMI.

Od firmy Fly z Czech

dla Młodzika za model lotniczy w skali 1:32 – Jan Struzik za PWS 26

dla Juniora za model lotniczy w skali 1:32 – Kamil Mańka za Ju-88

dla Seniora za model śmigłowca w dużej skali – Marian Orliński za SH-2G

Puchary od anonimowych sponsorów:

za najciekawszy model w barwach ZSRR/Rosji, skala 1/72 dla Jacka Jabłońskiego

za najciekawszy model w barwach Luftwaffe skala 1/72 dla Krzysztofa Deneka

za najciekawszy model w barwach R.A.F., skala 1/72 dla Damiana Biwo

za najciekawszy model w barwach U.S.A.F. Skala 1/72 dla Piotra Wit

za najciekawszy model w barwach Japonii, skala 1/72 dla Damiana Piekarczyka

za najciekawszy model w barwach ZSRR/Rosji, skala 1/48 dla Tomasza Bień

za najciekawszy model w barwach Luftwaffe skala 1/48 dla Jacka Andrzejewskiego

za najciekawszy model w barwach R.A.F., skala 1/48 dla Artura Bajor

za najciekawszy model w barwach U.S.A.F. Skala 1/48 dla Damiana Piekarczyka

za najciekawszy model w barwach Japonii, skala 1/48 dla Adriana Wolnickiego

Firma „BHP i PPOŻ doradztwo i projektowanie, Zdzisław WINNICIKI „ z Bytomia, ufundowała dwie nagrody specjalne w kategoriach szkutniczych: niezależnie od skali i materiału ( karton/plastik)

za najciekawszy model żaglowca dla Michała Kołodziejczyka

za najciekawszy model okrętu wojennego dla Krzysztofa Opiłka

Nagrody specjalne ufundowane przez „Blitz workshop”

za najciekawszy model w kategorii AP - Artyleria

za najciekawsze malowanie w kategoriach - pojazdy bojowe

Nagroda za model pojazdu kołowego - w malowaniu niemieckim "Z krzyżem mu do twarzy"

Tomcatsky nagrodzili

Patryka Grządziela za F-4

Joannę Wantowską za F-14

Pawła Adamczyka za Tablo

Szczeciński Paprykarz Modelarski nagrodził Macieja Złotkowskiego za PZL P.11/I

Nagroda od anonimowego sponsora za najciekawszy modele polskiego samolotu odrzutowego otrzymuje Dariusza Dźwigała za Su-7BKŁ.

 

 

Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w naszym Festiwalu i liczymy na Was za rok. Jeśli wystąpiły jakieś pomyłki lub kogoś pominęliśmy w liście sponsorów i nagrodzonych z góry przepraszamy. Dajcie nam znać abyśmy mogli nanieść poprawki. Postaramy się aby nasz przyszłoroczny festiwal też miał wiele atrakcji nie tylko modelarskich. Do zobaczenia za rok.

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że są wyniki.

 

Miałbym dwie uwagi/pytania.

 

1. Szkoda, że w czasie niedzielnej wystawy nie można było zobaczyć, które modele zostały wyróżnione. Moim zdaniem to dobry zwyczaj, zdecydowanie uatrakcyjnia niedzielne oglądanie modeli, daje też tym niewyróżnionym szansę zobaczenia, co sędziowie lepiej oceniają. Moja propozycja - wprowadźcie od przyszłej edycji pieczątki na kartach startowych - to takie proste, a tyle znaczy.

 

2. Czy w mocno obsadzonej klasie Sp1 faktycznie przyznano tylko 2 wyróżnienia? Moim zdaniem było tam co najmniej 5 modeli zasługujących na wyróżnienie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.