Jump to content

PrzemoLPP

Members
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PrzemoLPP last won the day on June 4

PrzemoLPP had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

1 Follower

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dwa lata temu pytałem Was o klasę PS0d, czy tam można zgłaszać modele w 1:32? Wtedy powiedzieliście, że tylko 1:48. Więc w zeszłym roku przyjąłem, że nic się nie zmieniło, ale w czasie konkursu okazało się, że były tam zgłoszone także modele w 1:32. Chciałbym się więc dowiedzieć, jak jest w tym roku? Czy można zgłosić model w 1:32 w klasie PS0d?
 2. Miniony weekend spędziłem w północnych Włoszech, gdzie wziąłem udział w konkursie modelarskim zorganizowanym w miejscowości Verbania położonej nad wodami Lago Maggiore. Na ten wyjazd namówił mnie Andrzej Ziober. Na konkurs do Verbanii, który odbył się w centrum kultury Il Maggiore – budowli o futurystycznych kształtach, przybyli przede wszystkim modelarze z północnych Włoch, choć byli też goście z Hiszpanii, Węgier i my dwaj z Polski. Verbania Model Show to typowa dla włoskiego modelarstwa impreza z wyraźnym podziałem na klasy figurkowe oraz uzbrojenia (ordnance), choć wbrew nazwie, do tych ostatnich zaliczano nie tylko sprzęt bojowy – lotnictwo, pojazdy i okręty, ale także pojazdy cywilne. W klasach ordnance, według moich przybliżonych szacunków, było około 1000 modeli, a figurek – zdecydowanie więcej. Poziom najbardziej mnie interesujących ponad 100 modeli lotniczych był w zdecydowanej większości bardzo wysoki. Jednak dwa modele, które przyjechały z odległej o 1200 km Polski – Mi-6 i Lancaster Andrzeja, wyróżniały się zdecydowanie stopniem szczegółowości i pracochłonności. Ostatecznie, ku naszej wielkiej radości, konsylium wszystkich sędziów przyznało najcenniejszą nagrodę zawodów – Best of Show, modelowi polskiego śmigłowca Mi-6! Aplauz na widowni w czasie ogłoszenia tej decyzji wskazywał, że był to werdykt spodziewany i zgodny z odczuciami obecnych modelarzy. Andrzej odebrał liczne gratulacje po zakończeniu ceremonii, ale tak naprawdę wiele osób, z którymi rozmawialiśmy w sobotę i niedzielę, wyrażało już wcześniej swój podziw. Zakończenie zawodów przyniosło także mnie sporo radości, bo okazało się, że moje dwa modele – Airco DH.9 w 1/32 i RAF BE.2c w 1/72 zostały zauważone i wyróżnione złotymi medalami w swoich kategoriach. Należy tu dodać, że medale w konkursie – złote, srebrne i brązowe w poszczególnych kategoriach, były przyznawane na podstawie indywidualnej oceny każdego modelu przez trzech sędziów. Liczba medali w klasach nie była więc ograniczona i zależała jedynie od poziomu prac. W przypadku tych dwóch kategorii lotniczych, sędziowie przyznali po 3 złote medale, przy czym w obu kategoriach było po ok. 30 modeli. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu była możliwość odwiedzenia niezwykle ciekawego muzeum Volandia mieszczącego się w hangarach na obrzeżach portu lotniczego Milano-Malpensa. Kilkugodzinny pobyt w tym muzeum pozwolił nam obejrzeć i sfotografować wiele oryginalnych eksponatów związanych z lotnictwem włoskim i nie tylko. Pięć dni w dobrym towarzystwie Andrzeja, prawie 2700 km za kierownicą, w tym przejazd przez Alpy, piękne miejsca i wiele niezapomnianych wrażeń – to był bardzo udany wyjazd! https://i.ibb.co/hsgt9B3/33.jpg[/img] https://i.ibb.co/fSz25KD/34.jpg[/img] https://i.ibb.co/Z6vz807/35.jpg[/img]
 3. Rewelacyjny! Te kalki Print Scale mają też arkusze ze sworlami? A koła to z blaszki Parta?
 4. Serdeczne podziękowanie dla organizatorów za wspaniałą atmosferę, gościnę, atrakcje (historyczne miejsce, wycieczka do mini-muzeum pamiątek lotniczych) i całokształt. Rewelacyjna impreza modelarska, niech żałują ci, którzy nie byli. Podziękowania dla spotkanych koleżanek i kolegów za pogaduchy o modelarstwie i nie tylko Podziękowania dla sędziów za zauważenie moich modeli. I specjalne podziękowanie dla Wojtka za super-towarzystwo w podróży i na miejscu.
 5. Wielkie gratulacje i podziękowania dla Kolegów z włocławskiej Iskry za organizację i przeprowadzenie w miłej atmosferze bardzo udanej imprezy w pięknych i gościnnych progach Starej Remizy. Tak trzymać i do zobaczenia w przyszłym październiku. W linku poniżej mój bardzo subiektywny wybór zdjęć. https://drive.google.com/open?id=145C36QN9lj__IRgY3R1F9jW0AMBfrbIw
 6. Podziękowania dla ekipy SPM za świetną organizacje kolejnego Paprykarza. W tym za fantastyczną imprezę w Harnasiu w sobotę. Spotkanym licznym Kolegom - za mile spędzony czas na ciekawych pogawędkach. Sędziom - za zauważenie moich modeli. To był bardzo fajny modelarski weekend!!!
 7. Nie wiem o co kruszycie tutaj kopie, w regulaminie jest PSTm ≤1/350 a PSTd ≥ 1/351. Celowo była utworzona "luka" między 350 a 351 aby nie było wątpliwości co do zazębień. Bo przecież modeli w skali pomiędzy 350 a 351 raczej nie ma. Mamy świadomość że znaki większości i mniejszości bywają często źle odczytywane przez ludzi lub wręcz mylone. Sam uległeś takiemu złudzeniu: najpierw twierdzisz że to co w regulaminie niby "zazębia się wzajemnie w przedziale zamkniętym" (co nie jest prawdą) a potem proponujesz rozwiązanie którego ostatecznie jesteś pewien że tak powinno być a które jest dokładnie takie jak jest w regulaminie czyli z luką ) Aby była luka powinno być tak: mniejsze od 1/351 i większe od 1/350. Kolega Ja ma rację. Ale na szczęście ja nie buduje modeli okrętów.
 8. Pięknie dziękuję Organizatorom za bardzo udaną imprezę. Wszystkim spotkanym Kolegom - za miłą atmosferę i pogaduchy do późnej nocy. I wreszcie Decydentom za docenienie moich modeli.
 9. Serdeczne podziękowania dla organizatorów za, jak zwykle, perfekcyjne przygotowanie super-imprezy modelarskiej. Wszystkim spotkanym Kolegom - za bardzo dobrą atmosferę i, jak zwykle, ciekawe pogawędki. Oczywiście nie mogę nie podziękować sędziom za ponowne zauważenie moich modeli. Ale to, w jaki sposób został oceniony mój Rumpler C.IV, sprawiło, że naprawdę nie mogę się otrząsnąć z wrażenia. Zwykłe stwierdzenie "jestem w szoku" to o wiele za mało, aby wyrazić moje odczucia. Powiem tyle - "mój" piąty Łask pozostanie niezapomnianym przeżyciem.
 10. Też to wczoraj miałem. Wygląda na błąd. A jeśli nie, to zarejestrowałem ten sam model dobre 5 razy... Koledzy, moglibyście to sprawdzić?
 11. Serdeczne podziękowania dla Organizatorów pięknej imprezy modelarskiej - przede wszystkim za podjęte wysiłki zmierzające do jak najwyższego poziomu zawodów o statuetkę Richthofena - zaproszenie Jose Marii Martineza Fernandeza, zaproszenie WNW jako sponsora, to wszystko przyniosło efekt w postaci wyjątkowego konkursu, w którym, mimo niezbyt wielkiej łącznej liczby modeli, udział zwykle niszowej grupy szmatopłatów był niespotykanie wysoki. Dla mnie - bomba. A możliwość osobistego poznania Gościa z Hiszpanii - bezcenne. Dziękuję wszystkim spotkanym Kolegom za jak zwykle miłe pogaduchy o modelarstwie i nie tylko. I wreszcie Sędziom za docenienie moich modeli - przyznaję, że szczególną radość sprawiło mi przyznane mi trzecie miejsce w sztandarowej świdnickiej rywalizacji o wspomnianą statuetkę Richthofena. Gratuluję wszystkim wyróżnionym, szczególnie gorąco, że przy przyjętej konwencji wyróżniania jedynie jendego modelu na kategorię zwycięstwo musi być bardzo cenne! Podsumowując - to był wspaniały modelarski weekend z ucztą dla oka w postaci tylu pięknych modeli szmatopłatów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.