Skocz do zawartości

S-65 Сталинец ( Staliniec) -Wespe Models, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny z oczekujących.....

 

Żywiczny model ciągnika S-65 Staliniec w mojej skali.

Ciekawy unikalny ( do niedawna) model. Z możliwością wyeksponowania silnika,z możliwością otwarcia przedziału kierowcy.....niby wszystko ładnie ale....

Spasowanie napisałbym poniżej średniej. Dało się odczuć wiekowość odlewów. Najgorszym elementem zestawu to układ jezdny. Niby prosty ,składające się z 4 odcinków gąski ( dwa odcinki na kołach i po jednym gora i dół) ale spasowanie .....eh....dlatego model ostatecznie wylądował w błocie choć z niego jestem zadowolony.

 

Malowanie mój standard - LifeColor 3B0 Green Soviet AFV,filtr Mig 3tonal camo, wash AK Interactive i oleje.

 

Błota robić nie umiem ( to pierwsze) ale powstało z wymieszania gipsu z AK interactive mudem jakimś. Na to ciemne pigmenty i pokryte to wszystko szkłem wodnym z butelki ,która przeleżała w piwnicy 4 lata Nawet jakoś wyszło ..jak na pierwszy raz. Błotko przed ciągnikiem potraktowałem nieco satyną nakładaną pędzlem dla stonowania równego i rozjechanego błota.

 

Oj tam....nie jest źle. Jako że Trumpeter dobił mnie zapowiedzią tego ciągnika w dwóch wersjach (a co tam,czemu nie. Na bogato) to kupi się kolejnego z plastiku i podczepi ML-20.

 

Fotki.

 

DSCF9308_zpsie4na3xn.jpg

DSCF9309_zps4ji4rw4l.jpg

DSCF9311_zps5pysq5ha.jpg

DSCF9312_zpswjmycluf.jpg

DSCF9313_zpsyao2nk0m.jpg

DSCF9314_zpseraumkfo.jpg

DSCF9315_zpsm9trzair.jpg

DSCF9316_zpsrzaf8x4s.jpg

DSCF9317_zpsgbx9jzr8.jpg

DSCF9318_zpsldguuzp4.jpg

DSCF9319_zpsdy6yvqgv.jpg

DSCF9320_zpsiwlbciex.jpg

DSCF9321_zpsrkyzsyps.jpg

DSCF9323_zpsexq8jlln.jpg

DSCF9324_zps5quahvon.jpg

DSCF9325_zpszap93dio.jpg

DSCF9326_zpsx33yx0s5.jpg

DSCF9327_zpskm5u4qfg.jpg

DSCF9328_zpswfsgandx.jpg

DSCF9329_zps2riwiq5u.jpg

DSCF9330_zpsthvjxt5h.jpg

 

Aha

 

Z prac jeszcze z zapałkami dla skali

 

DSCF9478_zpsnthxczff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd bardzo oryginalny, szczególnie w '72. Błoto wyszło Ci średnio... nie będę ukrywał . Podstawka też minimalistyczna, mogłeś zrobić trochę większą, bo te żywice warte są pokazania. Fajne maleństwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, skąd wy bierzecie takie fajne, bezpieczne zapałki?

 

 

Ja wziąłem z kuchni ale skąd tam się wzięły nie mam pojęcia

 

 

Pojazd bardzo oryginalny, szczególnie w '72. Błoto wyszło Ci średnio... nie będę ukrywał . Podstawka też minimalistyczna, mogłeś zrobić trochę większą, bo te żywice warte są pokazania. Fajne maleństwo!!!

 

Zaś co do podstawki.....średnia? Wiem. Minimalistyczna? Takie właśnie teraz raczej będą. Raz większe źle mi wychodzą ,dwa ograniczone miejsce...odwieczny wróg modelarstwa. :sciana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie czuję się na siłach, żeby walczyć z żywicznymi modelami... ale nabyłem Dragon Wagon z Planet Models... bajka po prostu... ale jeszcze potrzebuję nim się za niego wezmę.

Ktoś jeszcze handluje MarS'em? Widziałem ich modele w Phantomie w Krakowie, ale w zeszłym roku... I jak wynieśli się ze Sławkowskiej, to ten sklep nie wygląda jak kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragona kupiłem w promocji za 120,- zł więc nie było źle . W pudełku wygląda rewelacyjnie...

Dzięki za namiary na Marsa - na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka, coś innego coś ładnego.

 

Dzięki.

 

Co do Planet Model to nigdy więcej.

Co prawda M22 Locust jest świetny ale po Sturmtigerze to i tak już nigdy mi wspomnień nie osłodzą.

 

Kupiłem też jakiś czas temu Su-76i z Armo....to też niezła kupa. Wygląda na kopię podwozia i gąsek Italeri ze Stuga,więc samo z siebie nie może być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona Marsa ostatnio aktualizowana było w 2007 roku... napisałem do nich maila, ale póki co cisza...

Ma ktoś jakieś inne źródło, żeby kupić ich modele?

Na Aledrogo nic nie znalazłem... łudziłem się jeszcze Phantomem z Krakowa, ale ich strona jest raczej symboliczna...

Wiem, że zasmiecam ten wątek, ale wolę zapytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars jednak do mnie odpisał . Dostałem wiadomość, że strona nie aktualizowana, ale jak najbardziej aktywna, można zamawiać, a ceny i warunki aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.