Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


snowstorm213x

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na tył eSki z Tamiya o ile boczne wyższy ok to tylna tak sobie ze względu na krzywizny. Namęczyłem sie ale jakoś tam wyszło. Pamiętam tylko, ze foli była raczej średnia a wyszło finalnie jak czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A próbowałeś? Wedug mnie wręcz niemożliwym jest usunięcie pęcherzyków, no i do wnętrzu modelu wpada tyle światła, że wychodzi smoła.

Tak próbowałem. Jak dobrze pamiętam chcialem zrobić to w Scanii. Niestety tak jak pisze Jakub pęcherzyków było dużo i poradzono mi przebicie ich igłą. Po zabiegu szyba wyglądała nie za ciekawie, porobiły się plamy w miejscach przebitych pęcherzy i widoczne były nakłucia od igły. Po założeniu na model, szyba była bardzo ciemna. Wyglądało to nie naturalnie wręcz komiksowo.

 

EDIT:

Znalazłem ten post, jak beznadziejnie wyglądała Scania z przyciemnionymi szybami.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=15212&start=210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie przyciemniające są o różnej przepuszczalności światła. Wystarczy wziąć o przyciemnieniu 15% lub 30%. Koledzy pewnie brali folię 70% przyciemnienia, skoro nie było nic przez nią widać.

Ja wolę okleić folią, jakoś mi to lepiej wychodzi niż malowanie "smoke". Choć na powierzchniach wykrzywionych w dwóch kierunkach nie jest to proste.

Aby nie było pęcherzy są 2 metody. Trudniejsza: naklejamy folię od brzegu, z dużym naciągiem, podgrzewając ją suszarką. Łatwiejsza: kładziemy folię na mokro i wyciskamy wodę z powietrzem tak jak przy kalkomaniach. Wodę należy zmiękczyć mydłem lub octem. Teoretycznie dobry powinien być płyn pod kalki, ale nie próbowałem.

Nakłuwanie pęcherzy (jak pisał kolega) można robić na foliach nieprzeźroczystych i niepodświetlanych. Na szybach i plafonach świetlnych trzeba folię odkleić i kłaść od nowa.

Poniżej: citroen - na bocznych szybach od wewnątrz folia.

 

m_citroen_02_zps51e40d7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.