Jump to content

Przyciemnianie szyb


snowstorm213x
 Share

Recommended Posts

Tak na tył eSki z Tamiya o ile boczne wyższy ok to tylna tak sobie ze względu na krzywizny. Namęczyłem sie ale jakoś tam wyszło. Pamiętam tylko, ze foli była raczej średnia a wyszło finalnie jak czarna.

Link to comment
Share on other sites

  • Super Moderator
A próbowałeś? Wedug mnie wręcz niemożliwym jest usunięcie pęcherzyków, no i do wnętrzu modelu wpada tyle światła, że wychodzi smoła.

Tak próbowałem. Jak dobrze pamiętam chcialem zrobić to w Scanii. Niestety tak jak pisze Jakub pęcherzyków było dużo i poradzono mi przebicie ich igłą. Po zabiegu szyba wyglądała nie za ciekawie, porobiły się plamy w miejscach przebitych pęcherzy i widoczne były nakłucia od igły. Po założeniu na model, szyba była bardzo ciemna. Wyglądało to nie naturalnie wręcz komiksowo.

 

EDIT:

Znalazłem ten post, jak beznadziejnie wyglądała Scania z przyciemnionymi szybami.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=15212&start=210

Link to comment
Share on other sites

Folie przyciemniające są o różnej przepuszczalności światła. Wystarczy wziąć o przyciemnieniu 15% lub 30%. Koledzy pewnie brali folię 70% przyciemnienia, skoro nie było nic przez nią widać.

Ja wolę okleić folią, jakoś mi to lepiej wychodzi niż malowanie "smoke". Choć na powierzchniach wykrzywionych w dwóch kierunkach nie jest to proste.

Aby nie było pęcherzy są 2 metody. Trudniejsza: naklejamy folię od brzegu, z dużym naciągiem, podgrzewając ją suszarką. Łatwiejsza: kładziemy folię na mokro i wyciskamy wodę z powietrzem tak jak przy kalkomaniach. Wodę należy zmiękczyć mydłem lub octem. Teoretycznie dobry powinien być płyn pod kalki, ale nie próbowałem.

Nakłuwanie pęcherzy (jak pisał kolega) można robić na foliach nieprzeźroczystych i niepodświetlanych. Na szybach i plafonach świetlnych trzeba folię odkleić i kłaść od nowa.

Poniżej: citroen - na bocznych szybach od wewnątrz folia.

 

m_citroen_02_zps51e40d7c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.