Skocz do zawartości

A-7P | 1:72 | HobbyBoss


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pomalowałem sidewindery, kółeczka i golenie podwozia, według mnie nie wyszły jakoś strasznie, ale skala jednak trochę ogranicza.

 

6e15927746fc4cff4f0d39ff5f6d31af.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam nowe zdjęcia, tamte były jakieś takie niewyraźne, teraz jest chyba trochę lepiej

 

a6631d95f72fa138812329a4cf899e83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading zrobiony (po jednej stronie i na górze) jak na pierwszy raz, myślę że nawet przyjemnie wyszedł, jutro prysnę bielą do wnętrz paneli, dla kontrastu, i mogę zacząć malować kamuflarz.

 

e670c7d3f3717b5f820a1290b3538aa9.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty, poleciał brąz Vallejo 70.825, na razie schnie do jutra, jutro rozjaśnię to tym kolorem plus trochę bieli, żeby uwydatnić cieniowanie, bo wg. mnie w niektórych miejscach za słabo to widać. Co o tym sądzicie?

 

 

 

959757dce5b676139ff8b771963cc5d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, czy miałby ktoś zdjęcie FLIRa na pylonie jakiegoś portugalskiego slufa? Zmieniłem lekko zdanie w kwestii podwieszeń i chcę zamontować zasobnik flir, ale nie mogę znaleźć żadnych zdjęć, plus Hobby Boss nic w instrukcji na temat malowania flira nie pisze :/

 

Z góry dziękuję, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

 

Trochę poszalałem z malowaniem, chciałem uzyskać efekt mniej sterylnego samolotu, coś w ten deseń:

72c829b7022aac32d5e32a812ea2180b.jpg

6371e96bcc7ecebcb63464d1f22e2992.jpg

3dba5d45bf0b0bad0a3370c41623ea55.jpg

 

Wyszło tak, pewnie efekt troche przygaśnie po sidoluxie, łoszu i satynowym lakierze, ale to chyba dobrze:

 

cff557a0b069b13a51ab45235d661e87.jpg

 

Jutro zabieram się za maskowanie, i poleci zielony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te wszystkie poprawki nieco je zgubiły, mam nadzieję że przy zieleniach będzie lepiej. Na szczęście jeszcze może łosz mnie trochę uratuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w sumie nie powinienem za bardzo się odzywać bo amator jestem ale jak byś pocieniował trochę rozjaśniona farba panele to nie będzie złe ale to niech się wypowie ktoś doświadczony bardziej ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie nakładać jasną zieleń, wszystko fajnie, bez żadnych utrudnień (zdjęcia jutro, przy naturalnym świetle). Jutro położę ciemny zielony, i czerń na ogonie pod malowanie okazyjne. Teraz zaczynam zastanawiać się nad łoszem, do wyboru mam notabene 2 techniki: olejny pin wash, albo mieszanina: sucha pastela + woda + detergent (nakładany na całą powierzchnię i starty ręcznikiem papierowym). Obie techniki używane dość powszechnie, i nie mogę się zdecydować która byłaby optymalna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty wczorajszej zabawy z zielonym Vallejo 70.893 (pewnie po zdjęciu masek jeszcze coś będę kombinował)

 

582e05df3c123ee777667832b2bdbe04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie, położyłem najciemniejszą zieleń, potem sidolux, kalki (największe problemy miałem z tym pasem oddzielającym kamuflaż od czerni, nie chciał się układać i musiałem go pociąć na części), potem znów sidolux, i zacząłem brudzić, najpierw łosz na całej powierzchni skrzydła, będę jeszcze z tym kombinować, żeby było realistycznie

 

4f47180afcc950a1f22f8e4b0d1b3dcb.jpg

00a5e7312fdc3e8540d50f20e8e37778.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzisiaj skończyłem łosza, dalsze brudzenie jeszcze może będzie. Zacząłem składać model do kupy, przykleiłem klapy awioniki, podwozie i stateczniki. Napotkałem sporo problemów z geometrią (koła, stateczniki) ale ten samolot już chyba tak ma zostało mi jeszcze uzbrojenie i można uznać model za skończony...

 

dfc8b00131051dba447e4fab6bb9c9f8.jpg

c43c0233466243e627b8fc6c0a6faee4.jpg

14d041573fb32cd8b8d84fa1aed74d88.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w miarę, ale zdjęcia nie pozwalają dokładniej ocenić.

Moja rada: preshding maluj na bardzo niskim ciśnieniu (0,5-0,7 bara), rzadką farbą, bardzo powoli.

Te linie muszą być cieniutkie, góra jakieś 2 mm szerokości, a najlepiej mniej.

To się robi powoli, milimetr po milimetrze malujesz bardzo ostrożnie, uważnie.

Na to kładziesz transparentne warstwy kamuflażu, ale tak żeby tam gdzie był preshading, w finale był kamuflaż przyciemniony tymi liniami spod spodu.

 

Ja kładąc preshading na modelu często poświęcałem tylko na to jeden dzień albo i więcej, to nie jest robota na 15 minut.

Grube linie preshadingu nie są dobre, sprawiają że malowanie nie wygląda potem realistycznie - o tym trzeba pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, traktuję to trochę jak typowy "warsztat testowy". Dużo czytam o technikach, oglądam tutoriale itp. Co do preshadingu, to faktycznie, wyszedł nieco za gruby. Zdjęcia robię aparatem, ale zazwyczaj przy jednej lampce biurkowej, potem trochę obrabiam jasność itp. w photoshopie, więc mogą wyglądać słabo. Jak będę robić galerię to wyjdę gdzieś, bo światło naturalne jest dużo bardziej plastyczne niż sztuczne. Mam nadzieję że w następnym warsztacie (francuski mirage) preshading i wszystkie inne techniki wykorzystane tutaj wyjdą lepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6371e96bcc7ecebcb63464d1f22e2992.jpg

3dba5d45bf0b0bad0a3370c41623ea55.jpg

Jak rzeczywiście chcesz uzyskać przebarwienia tego typu na modelu to nawet jeszcze teraz możesz pobawić się w filtrowanie obecnego malowania modelu. Mocno rozrobioną, transparentną farbą i zarówno większe plamy dla rozjaśnień dużych powierzchni jak i liniami podmalówki (analogicznie jak przy preshadingu). Przy odrobinie wprawy uzyskasz to, co na tych cytowanych zdjęciach. Tylko farba musi kryć bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspomniałem nieco wcześniej, jest to warsztat eksperymentalno/testowy, tak więc próbuję nowej techniki. Wziąłem gąbkę o małej "gęstości" (taka z dużymi oczkami) zanużyłem w maskolu i zacząłem odbijać na modelu, potem pomaluję bardzo rozcieńczonym washem, przynajmniej taki mam plan (zobaczymy co z tego wyjdzie haha). Ma to na celu oddać bardziej agresywne i ostre zróżnicowanie odcieni, jak to widać na rzeczywistych maszynach parę postów wyżej.

 

75941c3d7fb0b14fbd20b5ebd4c5ad6e.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.