Skocz do zawartości

7TP -dwuwieżowy -Mirage -1:35


endriuR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

jestem początkującym w tej materii. Kiedyś próbowałem klejenia modeli plastikowych i papierowych. Obecnie chciałbym wykonać ten model ( Mirage nr 355002) w możliwie największym odwzorowaniu. Interesuje się okresem Września 39, obecnie mieszkam na Śląsku Cieszyńskim więc malowanie na pewno będzie związane z okresem kiedy czołgi te były widziane na Zaolziu.

Proszę o wszelkie wskazówki związane z budowaniem tego modelu.

Które zestawy do waloryzacji warto dokupić?

Które części z tego zestawu należy "poprawić".

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem o Mirage ,to jeśli chcesz poprawny 7TP to musisz kupić wszystkie dodatki do tego modelu, blachy Abera chyba ,może gąsienice Friule lub conajmniej ogniwkowe z Mirage do tego modelu.

 

Co poprawić......temat rzeka. Niestety sporo musisz poszukac warsztatów sam na roznych forach...a do poprawienia tez ponoć nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to blaszki Abera numer 35002.

Czy zestaw Armo z częściami zawieszenia, warto jest dokupić?

Czy gąsienice z Friuli są w Polsce dostępne?

 

Jaką polecalibyście literaturę o 7TP (głównie dwuwieżowym)?

Gdzie znajdę plany w skali 1:35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu Armo z zawieszeniem chyba nie warto, jeśli chcesz zaoszczędzić możesz z powodzeniem cały układ przerobić sam. Patent jest prosty i daje dużą satysfakcję.

Gąsienice są dostępne - ja kupowałem te oznaczone jako dla T26, różnica w zasadzie żadna. Jeśli chodzi o literaturę to wątki dot. 7TP na portalu odkrywca.pl TEN I WCZEŚNIEJSZE + numerek WLU dot. 7TP oraz dwie monografie pojazdu - wydawnictwa Stratus (2 części) oraz Militaria (2 części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu Armo z zawieszeniem chyba nie warto, jeśli chcesz zaoszczędzić możesz z powodzeniem cały układ przerobić sam. Patent jest prosty i daje dużą satysfakcję.

Gąsienice są dostępne - ja kupowałem te oznaczone jako dla T26, różnica w zasadzie żadna.

Co masz na myśli mówiąc: z powodzeniem przerobić? Które to elementy i w jaki sposób?

Gąsienice od Friuli czy z Masterclub?

Gdzie można je najtaniej dostać?

Znalazłem jedynie w cenie 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej, mam blaszki Abera i teraz chciałbym skompletować śruby pancerza.

Znacie publikację w której były by pokazane jakie i w których miejscach są one umieszczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zdjęcia z defilady w Czeskim Cieszynie z 1938 r.

Przed sklepem "Nehery" i "Huczaly" a więc obecna ul. Tiskarna i dalej i na rogu od Banhofu przed Hotelem .

Literatura Leszka w "Hobby" jeszcze dostępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literatura Leszka w "Hobby" jeszcze dostępna...

 

Co masz na myśli?

Chodzi o broszurę & TP Leszka Komudy z serii TBiU?

Czy artykuły w czasopiśmie Hobby?

Które to mogły być roczniki?

 

Dzięki za odzew.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literatura Leszka w "Hobby" jeszcze dostępna...

 

Co masz na myśli?

Chodzi o broszurę & TP Leszka Komudy z serii TBiU?

Czy artykuły w czasopiśmie Hobby?

Które to mogły być roczniki?

 

Dzięki za odzew.

pozdr

 

Sorry za skrót myślowy

Mieszkasz na "Śląski Cieszyńskim"

Na ul. Kominiarskiej w Cieszynie (równoległa poniżej Rynku) jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep Modelarski z dostępem do doskonałej literatury. Na ul. Hlavni Tr. w Czeskim Cieszynie czyli tej od przejścia ok 100 m od granicy po prawej stronie jest księgarnia z działem historycznym...

Jest opracowanie, są opracowania i na temat 7tp i na temat "wojny z Czechosłowacją".

Po południu odszukam i wystawie Ci zestawienie, bo nie pamiętam w których są i jakie są zdjęcia.

IPN wydał opracowanie (cegła) na ten temat ze zdjąciami, a okolice Bogumina - bunkry jako natchnienie do Dioramy

Niedawno wydawnictwo z Nowego Targu wydało książkę z epizodami "nieporozumień" pomiędzy Czechosłowacją a Polską z opisami walk od Jaworzyny poprzez Tatry po okolice Czadcy czy Zwardonia nie pamiętam, sprawdzę jakie tam są zdjęcia itd ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.