Skocz do zawartości

Tiger S33 (warsztat AFV 1:48) skopany dobór farb?


Marciu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów A przede wszystkim ukłon do Tygrysomaniaków tym temacie

 

Mnianowicie iż dobry mikolaj przyniusł mi modelik Tygrysa AFV w 1:48 (erly version - 48002).

A dla odskoczni od Abramsa wziołem go na warsztat. A co w koncu i fan współczesności może mieć lekkie zboczenie i odchyłkę od normy:D

Swoją drogą fajny modelik i fajny tem Tygrysek jako tank

 

Ale racając do treści postu. Proszę znawców o pomoc w doborze kolorów.

 

Mianowicie tu AFV dało lekko ciała i instrukcja zawera kilka błedów... Coć by zle oznaczenie części, lustrzane napisy zastosowania kolorów i jak dla mnie babol z malowaniem... i tu proszę o weryfikację i ewetulaną korekcję i naprowadzenie na właściwe farby.

 

A więć tak: Dla S33 kolr bazowy to niby OLIVE GREEN a plamy to DARK YELLOW.

Ale dla modelu tygrysa 122 (Abt.503 Kursk) również proponuje baza to DARK YELLOW a paski OLIVE GREEN.

A wedle tego co znalazłem jeden to zielone plamy a drugi brązowe cienkie paski.

Choć mogę się mylić tak bardzo jak jeden z czarodziejów ktory uważał "iż nadszedł czas na kociołki z sera" - cytat z Pottera

Wybaczcie. W matrii WII jestem ziolny jak stary ser.

 

Więc coś mi tu nie pasuje do opisu tych farb. Instrukcja widać w ogóle nie sprawdzana i skorektowania przed wydrukiem :(

Wątpliwość nasuwa się też z faktu iż w spisie farb tego modelu, kolor OLIVE GREEN w ogóle nie występuje, a jest za to DARK GREEN, którego nie ma w opisie malowania.

 

Proszę o prawidłowe wartości farb potrzebnych do pomalowania S33 (Autum 1943r.)

Najlepiej ze wskaniem na kakretne farby (może Gunze?), żeby były prawidłowe i w miare wierne dla tegj jednostki.

 

Druga prośbą.

Zamówiłem sobie rownież Tygryska. Ale tego już w 1:35 AFV 35079 i będę chciał wykonać go jako model RC (jazda plus obrut wieży i lufy, może żwiatło). Ale nie odbiera to smaczku żeby ładnie go wykonać i pomalować.

 

I szukam jakiegoś fajnego wykonania i malowania.

Może ktoryś z kolegów posiada jakieś ciekwe schematy malowań i plansze barwne, dla tej wersji czołgu.

Kalkomania i oznacznia z pudła raczej mnie nie ograniczają, do tego mogę wykonać szablony i prysnąć je farbą. Grunt aby model się zgadzał. Ewentualnie jakieś przeróbki też wchodzą w grę oczywiście

 

Będę wdzięczny za pomoc w jednej i grugiej sprawie.

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba są z Kurska o ile dobrze pamiętam.

i oba zasadę malowania mają taką samą.

bazowy Dunkelgelb, na to plamy z Olivegrün i Rotbraun. przy czym dla S33 z Das Reich nie wiadomo, ale S32 to tylko Olivegrün, podobnie jak 122 z 503 S.Pz.Abt.

zdjęcia i plansze barwne do tych wozów znajdziesz w "Pantery i Tygrysy na Łuku Kurskim" Kołomyjca i Ledwocha, wyd. Militaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PiterATS za linki.

Ale musi to być jakiś inny czołg, lub z innego okresu (moje przedstawia Rosja, Autumn 1943). Moj błąd nie napsiałem tego na wstępie.

 

Ten papierowy model przedstawia jednostę z numeracją z białej obwódki A mój ma czarną obwódkę i białe tło onaczenia. Ten papierowy ma również trójbarwne kamo a mój dwubawne (zółte tło i zielone paski).

 

Nie mniej dziękuję za starania i chęć pomocy.

 

Pozdrawiam

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciu11 - to jest niestety to, co pisałem wyżej. to, że S32 miał dwubarwne malowanie - nie oznacza, że S33 też. link podany przez Pitera przedstawia wczesnego Tygrysa S33 z "Zitadelle". nie wiem, na ile to malowanie jest poparte dokumentacją - ale jest całkiem możliwe, że takie właśnie było. jeśli natomiast chodzi o oznaczenia - to obawiam się, że Das Reich miało w czasie bitwy oznaczenia prawie takie, jak na tym kartonowym - krój liter jest nie taki, ale powinna być biała obwódka i puste w środku.

co innego S.Pz.Abt. 503 - tu zdjęcia wyraźnie pokazują białą obwódkę i czarne tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.