Skocz do zawartości

PzKpfw II Ausf F/G 1:35 Tamiya


Brader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną brać modelarską Jest to mój pierwszy wpis chociaż jestem tutaj obecny już od kilku miesięcy. Do tej pory spędzałem jednak czas podziwiając prace kolegów oraz zgłębiając przepastną wiedzę dotyczącą branży. Od zbudowania przeze mnie ostatniego modelu minęło przeszło 20 lat. Modele wówczas malowane pędzlem, farby nierozcieńczane, linie podziału zalane itp, itd - ot bardziej zabawka niż próba w miarę rzeczywistego odzwierciedlenia danego pojazdu - gorąca krew wówczas w człowieku jeszcze krążyła W miarę upływu czasu dojrzewała we mnie decyzja o powrocie do starego hobby. Czaiłem się i czaiłem szczególnie bojąc się wyników eksperymentowania z nowymi technikami o które przez te lata branża modelarska się wzbogaciła. Szczęśliwy los sprawił, że w Poznaniu powstały Warsztaty Modelarskie i to niejako stało się bodźcem do powtórnego działania

Jako, że w obecnych realiach startuję z poziomu początkującego amatora jako obiekt mojego "znęcania się" wybrany został często w takim przypadku polecany Panzer II. Efekt 2-miesięcznych prac nieśmiało prezentuję poniżej. Zdaję sobie sprawę, że czołg jest mocno wymęczony, dla niektórych osób zapewne przesadnie, ale jak już wspomniałem jest to dla mnie obiekt ćwiczebny na którym poznawałem i testowałem wszystkie obce mi do tej pory techniki. Malując go pierwszy raz w życiu trzymałem w dłoni aerograf. Chciałem przećwiczyć i poznać jak najwięcej stąd zabawa z płynami do nakładania kalek, próby obić, nakładania washa, filtrów, montaż dodatkowych elementów metalowych (lufy, antena) aczkolwiek jeszcze bez blaszek oraz praca z pigmentami. Wóz może się podobać mniej lub bardziej - ja cieszę się, że przeżył moje eksperymentowanie i pozwolił na zabawę w nowym, niespotykanym 20 lat temu wymiarze oraz co najważniejsze: sprawił, że chce się teraz więcej i więcej.

Mając na uwadze, że jeszcze daleka droga przede mną zapraszam do obejrzenia galerii oraz szczerego komentowania

Dane:

Niemiecki czołg lekki PzKpfw II Ausf F/G 1:35 Tamiya, malowanie Deutsche Afrika Korps, dodatki: RB Model (lufy, antena), EUREKA XXL (liny) oraz elementy zestawu german fuel drum set Tamiya.

 

2cdedbd46f5b7ea8.jpg

 

5921dc871bdc49bb.jpg

 

54d493602466617c.jpg

 

2361f0eb9e84c930.jpg

 

1e9779344497e543.jpg

 

8a67fcda2bb8c3a0.jpg

 

1bffbf501d6c6132.jpg

 

d3dd2dea9cd7c4b9.jpg

 

5800fbea0a656b53.jpg

 

29845a1ff75efa7e.jpg

 

12c8f5069c77c2cf.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zużycia modelu to każdy ma swoje gusty. Jak na pierwszy model po latach to jest udany. Są miejsca lepsze i gorsze. Największy problem to zdjęcia - słabo pokazują model. To trochę utrudnia ocenę. Mam nadzieję że nie jest to ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów. Bardzo fajna praca. Jeśli chodzi o brudzenie to kwestia gustu. Jak na czołg w samym środku działań wojennych to wydaje mi się, że jest odpowiednio styrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą przesadą jeśli chodzi o brudzenie wszystkiego od błotników w dół zgadzam się w pełni. Były to moje pierwsze próby z pigmentami - fajnie się robiło i trochę mnie poniosło Koła i tak zostały lekko oczyszczone, bo pierwotnie były jeszcze bardziej "uwalone", ale jak już wspominałem czołg jest obiektem testowym. Przy kolejnej pracy postaram się już zachować więcej umiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Gerd małej podstaweczki w przyszłości nie wykluczam ;) destroyer ostatnia impreza modelarska była we wrześniu ubiegłego roku - w najbliższym czasie chyba nic w Poznaniu nie jest planowane. Proponuje zaglądać do wątku o wydarzeniach modelarskich, z czasem pojawi się tam odpowiednia informcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.