Skocz do zawartości

ISU-122. Zvezda ,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny ulepek robiony w partyzanckich warukach. No coż jest zima więc musi być zimno

 

Jest to typowy snap Zvezdy tyle,że właściwie to jest to ISU-152 z zamienioną lufą 122mm z zestawu PST z pozostałości.

Lufę zamieniłem ponad rok temu,gdy nawet nie było sygnałów o wypuszczeniu ISU-122 w "czystej" postaci ( choć można się było spodziewać) i w takiej formie wrócił na ten rok do pudła. Czas był na tę sukę więc jest....

 

O modelu nie ma co pisać. Klasyczna Zvezda z rodziny IS/ISU ze wszytkimi wadami tych zestawów w postaci układu jezdnego.

Nie wiedziałem o co tu może chodzić do czasu gdy zacząłem składać je na pomalowane już podwozie.

Tragedia... Sprężynują od dołu,a prawa przy układaniu pękła. Na szczęście jakoś udało się to poskładać zaś od dołu trzeba było skleić gąsienice na CA z kołami.

 

Od siebie dodałem tylko poręcze z drutu oraz zrobiłem fakturę odlewu na jarzmie.

 

Malowanie polskie, 2 bateria 25 Pułku Artylerii Pancernej z walk w Czechosłowacji z okolic Pragi w maju 1945r.. Kalki Toro....

Użyte farby to klasycznie dla mnie LifeColor 4B0 Soviet AFV Green, weathering AK Interactive/ MIG pigmenty Vallejo.

 

Podstawka to rzeźbiona przeze mnie gipsowy odlew. Ręcznie robiona dłutem faktura kostki brukowej. Z dodanym torem tramwajowym z hipsu. Na to obrzucony żwirek,piach i pigmenty imitując puł i gruz z uszkodzonych budynków.

 

 

DSCF0111_zpsyhvjbenz.jpg

DSCF0112_zpsdbvq0zm2.jpg

DSCF0110_zpswlh8gpys.jpg

DSCF0109_zpss1sszlrn.jpg

DSCF0108_zpsmalv0xnc.jpg

DSCF0106_zps6d8p7j5n.jpg

DSCF0105_zpsf0vv6dsf.jpg

DSCF0104_zpsnexhi9qd.jpg

DSCF0103_zpsivozopsy.jpg

DSCF0102_zpstjlruaht.jpg

DSCF0101_zpskmbr5osi.jpg

DSCF0100_zpsjtm03j0s.jpg

DSCF0099_zpskbedvuh7.jpg

DSCF0098_zpsoi7m1sc9.jpg

DSCF0097_zpsl2e7zxos.jpg

DSCF0096_zpsyl73w2n1.jpg

DSCF0094_zpsqkwud1aw.jpg

DSCF0093_zps88fonz89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model naprawdę ładny i dopracowany. Co do podstawki, mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Dla mnie jest zbyt monotonna i jednobarwna. Jeśli to ma być pył i gruz to może warto by było dodać trochę ceglanego koloru? Na pewno nadało by to uroku, no i ta szara szyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyna jest malowana gun metal. Po prostu na zdjęciu jest to niewidoczne,brak refleksu światła. Trzeba będzie delikatnie pociągnąć chrome silver.

Z pyłem ceglanym pomyślę bo to dobry pomysł .

Monotonicznie jest bo i tak było. Pył przykrywał wszystko.

Każdego zimowego dnia patrzę jak w piwnicy przy piecu popiół zabiera kolory

Niemniej jednak postaram się poprawić to i owo. Ot podstawki to nie jest moja dobra strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny!

Pierwszy plus- na nie kolejne berlińskie malowanie, tylko Czechosłowacja, gdzie także IS/ISU było sporo.

Sam model bardzo ładny, jak robiłem ISa to nie spodziewałem się, że tak trudno będzie po malowaniu pobrudzić układ jezdny, Twój wyszedł nieźle.

Podstawka- lubię podstawki z gipsu:) Są niepowtarzalne.

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.