Skocz do zawartości

TKS FtF 1:72


Melnikov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tu chyba nie ma co pisać. Pięć elementów i model zrobiony. Chociaż co ambitniejsi przerabiają model w całości. Ja taki nie jestem. Jedyne co zrobiłem od siebie to tłumik, ponieważ gdzieś przechlałem zestawowy i musiałem dorobić swój. Nie jest perfekcyjny, ale wg mnie daje radę ;P

 

IMG_9718_zpsuq4nvl3f.jpg

IMG_9716_zpska0j4odm.jpg

IMG_9715_zps7c0zy812.jpg

IMG_9714_zpsntp6nzrh.jpg

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo ma urok. Fajne kamo.

A tłumik? Przekombinowałeś trochę kształt, no i brakuje mu kolorów.

 

Pociągnę go jakimś rdzawym pigmentem. A co do kształtu, to zdaję sobie z tego sprawę ;) Może jak kupię kolejnego TKS'a, a kupię na pewno, to dorobię tłumik jeszcze raz, wzorując się na tym z zestawu?

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem dosyć początkującym w tym hobby, jak malowałeś element z gąsienicami? Możesz opisać krok po kroku? Mam ten zestaw i zastanawiam się czy to jakoś spróbować zamaskować czy delikatnie pomalować gąsienice pędzelkiem próbując nie pomalować jakiegoś elementu zawieszenia. Byłbym wdzięczny za jakąś sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć początkującym w tym hobby, jak malowałeś element z gąsienicami? Możesz opisać krok po kroku? Mam ten zestaw i zastanawiam się czy to jakoś spróbować zamaskować czy delikatnie pomalować gąsienice pędzelkiem próbując nie pomalować jakiegoś elementu zawieszenia. Byłbym wdzięczny za jakąś sugestię.

 

Malowałem całość aerografem. Ty możesz całość pędzlem. Potem rozwodniona farba różne elementy. Tak żeby farba kryła i delikatnie się rozlewała jak wylewka samopoziomujące. Jeśli wiesz o co chodzi ;-)

 

Pozdrawiam

Mel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aerografu jednak nie umiem nim tak precyzyjnie operować, żeby pomalować tylko ząbki gąsienic albo gumowe bandaże na kołach jezdnych. Jest to mój największy problem i szukam u doświadczonych kolegów różnych podpowiedzi . Staram się to robić pędzlem ale efekt jest różny niestety, rozcieńczona farba się rozlewa, nierozcieńczona za grubo kryje, ciągle się uczę. Tam gdzie koła są osobno problemu nie ma, gdyż używam linijki z kółkami i psikam aerografem jednak w sytuacji takiej jak ma miejsce w tym TKS gdzie gąsienica i elementy systemu zawieszenia/jezdnego to jeden element plastikowy zaczynają się schodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aerografu jednak nie umiem nim tak precyzyjnie operować, żeby pomalować tylko ząbki gąsienic albo gumowe bandaże na kołach jezdnych. Jest to mój największy problem i szukam u doświadczonych kolegów różnych podpowiedzi . Staram się to robić pędzlem ale efekt jest różny niestety, rozcieńczona farba się rozlewa, nierozcieńczona za grubo kryje, ciągle się uczę. Tam gdzie koła są osobno problemu nie ma, gdyż używam linijki z kółkami i psikam aerografem jednak w sytuacji takiej jak ma miejsce w tym TKS gdzie gąsienica i elementy systemu zawieszenia/jezdnego to jeden element plastikowy zaczynają się schodki.

 

No to ćwicz ;-) Dobra konsystencja to podstawa przy takim malowaniu. Poza tym jedna warstwa to może być za mało. Czasem trzeba dwóch, albo trzech żeby pokryć. Więc nie przejmuj się jak za pierwszym razem nie pokryje. Aha. Nawet jak farba nie dojedzie idealnie to się nie przejmuj, bo wash i kurzenie zrobią robotę ;-)

 

Pozdrawiam

Mel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.