Skocz do zawartości

Opel Blitz [Italeri 1/35]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

Opel_Blitz_001.jpg

 

Niespełna miesiąc temu publikowałem model SdKfz 223, który kleiłem z żoną. Pamiętacie?

Dziś publikuję pierwszy model jaki razem robiliśmy z żoną. Opel Blitz z Italeri (zestaw 216)... padło na niego tylko dlatego, że żona jest fanką Blitzów, a wtedy to był jedyny dostępny w naszym stacjonarnym sklepie. O składaniu nie mogę powiedzieć nic poza oburzeniem żony wyrażanym w postaci przekleństw rzucanych w pokoju. Ja finalnie składałem posklejane do kupy, więc najgorzej nie było. Malowanie, weathering i podstawka to już moja robota.

Jak widać koła są kiepskiej jakości stąd rodzi się pytanie: jak na przyszłość radzić sobie z nadlewką na gumowych elementach? Oraz drugie: jak usuwać albo malować wycieraczki na przedniej szybie?

 

Opel_Blitz_002.jpg

 

Opel_Blitz_003.jpg

 

Opel_Blitz_004.jpg

 

Opel_Blitz_005.jpg

 

Opel_Blitz_006.jpg

 

Opel_Blitz_007.jpg

 

Opel_Blitz_008.jpg

 

Opel_Blitz_009.jpg

 

Opel_Blitz_010.jpg

 

Opel_Blitz_011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No od czegoś trzeba zacząć

Niestety Italka nie jest w tym przypadku dość fajnym materiałem do pracy

Ad wycieraczek - zrobić nowe , co do szyby można spiłować np kostką taką dla Pań do paznokci, mają kilka gradacji (ja mam np 6) i finalnie dają możliwość wypolerowania szybki (nomen omen która i tak się kwlifikuje do zastąpienia bo ta ma tendecję soczewki, po wstawieniu pozoranta do środka wygląda- nawet najlepiej pomalowany- jakby miał horror do oglądania= wielkie oczy ;)

ad opon, niestety italkowska guma po jakimś czasie wchodzi w reakcję z plastikiem także najlepiej wymienić na żywiczny zamiennik.

No i plandeka wymaga nie co tuningu

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać koła są kiepskiej jakości

Faktycznie.

Żywiczne przy tej skali to koszt około 40zł. Czyli podsumowując koszt Opla Italerii+koła to w tej cenie już można kupić model Tamiya lub Roden.

Ewent. wybrudzić błotem koła.

 

Co do malowania nie licząc plandeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.