Skocz do zawartości

Ferrari California close top - Revell


model11

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszanką DP3800S+XK205 niczego nie pomalujesz. Pierwszy to lakier przeznaczony do "wypalania", drugi do lakieru DP3750S nie wymagającego wypalania. Wlewanie jakiegokolwiek rozpuszczalnika modelarskiego do tego składu nie ma najmniejszego sensu. I tak się ta mieszanka nie utwardzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakieś mity powtarzasz.

Mam taki zestaw i nie ma kłopotu.

 

Zresztą Dupont sam podaje, że w 20 stopniach jest suchy po 24h, po prostu przy 60 stopniach po 30 minutach, ale konieczności wypalania nie ma.

 

http://carsystem-wschod.pl/wp-content/uploads/2016/12/3800S.pdf

 

(Tabela strona 2.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mity powtarzasz.

Mam taki zestaw i nie ma kłopotu.

 

Zresztą Dupont sam podaje, że w 20 stopniach jest suchy po 24h, po prostu przy 60 stopniach po 30 minutach, ale konieczności wypalania nie ma.

 

http://carsystem-wschod.pl/wp-content/uploads/2016/12/3800S.pdf

 

(Tabela strona 2.)

 

Jak dla mnie problemu nie ma. Niech Kolega maluje tą mieszanką to się przekonamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mity powtarzasz.

Mam taki zestaw i nie ma kłopotu.

 

Zresztą Dupont sam podaje, że w 20 stopniach jest suchy po 24h, po prostu przy 60 stopniach po 30 minutach, ale konieczności wypalania nie ma.

 

http://carsystem-wschod.pl/wp-content/uploads/2016/12/3800S.pdf

 

(Tabela strona 2.)

 

Jakub między innymi po warsztacie w którym uzyłeś tego lakieru i ja w końcu stwierdziłem że spróbuję z porządnym 2k.

 

Owszem, ktoś gdzieś kiedyś napisał że w tej konfiguracji jest konieczne wypalanie, ale właśnie u Ciebie widziałem że stwardniał i dało radę pięknie pokryć model.

 

A Ty czym go rozcieńczyłeś?

 

 

PS. Dorotka, to nie jest zły lakier i zły utwardzacz. Elementy świadomie dobrane i sprzedawane przez lakiernie jak wymaga wypalenia to wypale. Samochodowe 2k to mistrzostwo w porównaniu z modelarskimi polerowanymi długimi godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Dorotka, to nie jest zły lakier i zły utwardzacz. Elementy świadomie dobrane i sprzedawane przez lakiernie jak wymaga wypalenia to wypale. Samochodowe 2k to mistrzostwo w porównaniu z modelarskimi polerowanymi długimi godzinami.

 

Luzik, ja nie twierdzę, że wiem wszystko. Chcesz maluj tym co masz, to twój model. Co do modelarskich, to bez przesady z tym polerowaniem, możesz wziąć choćby to co w linku i nie wydaje mi się żeby ktoś zauważył różnicę. Wybór "modelarskich" 2k jest zresztą całkiem spory...

 

 

http://www.plastmodel.pl/p/672/25931/zero-paints-zp-3006-2-pack-gloss-clearcoat-set-2k-urethane-220ml-clearcoat-lacquer-lakiery-bezbarwne-zero-paints-farby-i-chemia-modelarska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie, lakier położony. Jest super.. 2k daje dużo lepszy efekt od modelarskiego i rzeczywiście da radę go położyć bez "skórki" - oczywiście nie wyszło idealnie ale podoba mi się. Mam lepszy aparat więc następne foto będą dobrej jakości.

 

Lakier po 6 godzinach jest już do delikatnego macania. Myślę, że tak jak 'Jakub' mówił po 24 godz będzie twardy ale do polerki zaczekam kilka dni. Z grubsza wygląda to tak. Trzy warstwy chyba w tym jedna to zapyłka na początek. Lakier nie przeżarł bazy więc jest super

 

WP2017061_aqawhqx.jpg

 

Pytanie ile warstw sie takiego 2k nakłada?

Między którymi warstwami powinny być kalki?

Jeżeli nie ma skórki to czy przecierać gąbkami i polerować czy już nic nie robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ferrari ukończone, niebawem zdjęcia.

 

Muszę dokupić trochę niezbędnej chemii i pomyślałem że warto mieć jednak dobrej jakości chrom na warsztacie, chcę ALC-107 chrome

 

Czy to jest emalia? Jaką czarną błyszczącą emalię wziąć jako podkład - Model Master czy Mr. Hobby? Jaki zmywacz do emali? Rozcieńczać będę Leveling Thinnerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Model Master podobno jest 'bardzo ok'. Do szczegółów kiedyś możesz sobie wziąć marker Molotowa, chyba muszę zrobić próbę pod aero bo widziałem też taki filmik i efekt był mega. Jacek (Coppercat) polecał chrom Gravity, może się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom Gravity jest super, ale jest ciemniejszy od innych.

Molotow jest chyba najprostszym rozwiązaniem. Kupiłem ostatnio flaszkę 30 ml i robiłem próby z aero. Wyszło świetnie, ale na mój gust troszkę "zabawkowo". Trzeba po malowaniu jeszcze troszkę poprawiać (np. delikatnym wash'em). Do Molotow'a praktycznie nie potrzeba podkładu, jednak podłoże musi być gładkie (im bardziej, tym lepszy efekt chromu).

 

Jako podkład używam MM1747 (czarny olejny połysk). Moim zdaniem najlepszy z dostępnych.

 

Alclad ma w swojej ofercie poza ALC107, również inne "chromy", np. ALC125 Black Chrom i ALC119 Airframe Aluminium (to wprawdzie aluminium, ale daje super efekt).

Nierdzewka (ALC115) też jest godna uwagi. Polecam.

 

Podsumowując: jest wiele sposobów na uzyskanie efektu chromu. Każdy sposób ma wady i zalety. Zasada jest jedna: trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować, żeby załapać o co chodzi w tej zabawie. Później jest to już proste i łatwe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom Gravity jest super, ale jest ciemniejszy od innych.

Molotow jest chyba najprostszym rozwiązaniem. Kupiłem ostatnio flaszkę 30 ml i robiłem próby z aero. Wyszło świetnie, ale na mój gust troszkę "zabawkowo". Trzeba po malowaniu jeszcze troszkę poprawiać (np. delikatnym wash'em). Do Molotow'a praktycznie nie potrzeba podkładu, jednak podłoże musi być gładkie (im bardziej, tym lepszy efekt chromu).

 

Jako podkład używam MM1747 (czarny olejny połysk). Moim zdaniem najlepszy z dostępnych.

 

Alclad ma w swojej ofercie poza ALC107, również inne "chromy", np. ALC125 Black Chrom i ALC119 Airframe Aluminium (to wprawdzie aluminium, ale daje super efekt).

Nierdzewka (ALC115) też jest godna uwagi. Polecam.

 

Podsumowując: jest wiele sposobów na uzyskanie efektu chromu. Każdy sposób ma wady i zalety. Zasada jest jedna: trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować, żeby załapać o co chodzi w tej zabawie. Później jest to już proste i łatwe ;-)

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Gdzie kupiłeś molotowa 30 ml nie w postaci markera? Widziałem i chciałem zakupić markery i ew. zlać ale za drogo to wychodzi. ALC jest sporo tańszy przeliczając na dostępną w butelce zawartość

 

Mam kupić rozcieńczalnik do emali czy rozcieńczę w Leveling thinner? Jak zmywacz do wyczyszczenia aero później po tym klejącym specyfiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

Gdzie kupiłeś molotowa 30 ml nie w postaci markera? Widziałem i chciałem zakupić markery i ew. zlać ale za drogo to wychodzi. ALC jest sporo tańszy przeliczając na dostępną w butelce zawartość

 

Mam kupić rozcieńczalnik do emali czy rozcieńczę w Leveling thinner? Jak zmywacz do wyczyszczenia aero później po tym klejącym specyfiku?

 

Markery i zapas kupiłem tutaj.

Aero czyściłem acetonem - bez problemu. Rozcieńczać nie trzeba, prosto do zbiorniczka.

 

Co do opłacalności: jeżeli liczyć w zł/ml, to Alclad jest sporo tańszy. Tylko czy takie liczenie ma sens ?

Molotow praktycznie nie wymaga podkładu. Alcladowy (Gravity zresztą też) chrom bezwzględnie wymaga czarnego olejnego połysku na podkład. I to porządnie zrobionego.

Podkład musi być suchy na pieprz.

Jak to dorzucić do rachunku, sytuacja się lekko prostuje.

 

I jeszcze kwestia ramek przy szybach: robi się je Molotowem w kilka minut praktycznie bez maskowania (marker). Bezcenne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Biorę Molotowa na próbę

 

Od Alclad-a wezmę inny metal niż chrom tak jak wspomniane było wyżej.

 

Jakiej grubości marker polecasz do ramek? Zdecydowanie wolę tego nie oklejać dookoła i malować z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie, Kupiłem ostatnio podkład Tamiya szary w słoiku i Rozcieńczalnik Tamiya X-20A. Myślałem, że tym mogę rozcieńczać rownież podkład Tamki a tu się okazuje, że ścina i mam po kilku sekundach gumę..?? Czym w takim razie od Tamki rozcieńczać ich podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odkopuję trochę temat

 

Szukam beżu od firmy Tamiya który byłby najbardziej bliski temu który zastosowałem w Ferrari w tym temacie. Użyty był Revell dołączony do modelu

 

Jakieś propozycję? Kupiłe ostatnio mr. Hobby ale to nie jest to czego szukam.

 

Również tutaj jest użyty bardzo ładny "Beż" ale nie do końca wiem co to za kolor od Tamiya

http://italianhorses.net/Gallery/Tamiya/Tam3602/3602.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz próbkę pomalowaną Revell'em, to w każdej mieszalni lakierów zrobię Ci identyczny kolor.

Tak chyba najprościej.

Kosztuje to ok. 17 zł za 100 ml.

 

Myślałem o tym, ale.. Czy farby z mieszalni będę się nadawać do późniejszego użytku?

 

Z modelarskimi nie ma problemu bo odstawisz na pół roku i malujesz dalej. Wiadomo że z tych 100 ml wypsikam może 15 w porywach

 

Z klaerem 2k Dupont któy jets rozlewany na małe pojemniki, po kilku miesiącach i tak jest twardy i sie nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.