Jump to content

maciekj

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by maciekj

 1. Bardzo dobrze ,że bez brudzenia.Ktoś w końcu po 33 latach go umył.
 2. Ze zdjęcia ta LP nie wygląda najlepiej.Jakaś bardzo ziarnista.Czym tę farbę rozcieńczasz i czy używasz opóźniacza Ja maluję nadwozia MM-ami.Mam zamiar położyć na to bezbarwny LP bo cały czas szukam dobrego bezbarwnego który nie żółknie i daje się położyć na emalie MM.I oczywiście dobrze da się wypolerować.
 3. Zmyj ten anemiczny chrom.Psiknij alcladem a jeszcze lepiej molotowem.
 4. Piszesz nie najwyższych lotów.Za to najwyższa skromność.Lakier jak pisali inni.Uszczelki szyb mistrzostwo świata.Napisz jak je malowałeś.Modelik bardzo ładny jak z fabryki.Ja wolę właśnie takie czyściutkie jak z salonu lub po renowacji jeśli to klasyk lub zabytkowy.
 5. Sory,bo nie zakumałem.Czego 1,czego 4
 6. Super fura.Jedna uwaga .Kierowca rajdowy tak trzymając kierownicę daleko by nie zajechał.Jeśli to figurki Tamki to są dwie możliwości za piętnaście trzecia albo "w zakręcie".
 7. Super fura.Jedna uwaga .Kierowca rajdowy tak trzymając kierownicę daleko by nie zajechał.Jeśli to figurki Tamki to są dwie możliwości za piętnaście trzecia albo "w zakręcie".
 8. Oj wiedzą ,wiedzą.Ja mam to ciągle.Pół godziny z latarką to i tak nie długo.
 9. Najładniejszy dla mnie jest light ivory 2709 od Model Master.Jak malujesz aerografem koniecznie rozcieńczaj z tinerem MM dedykowanym do aerografów.
 10. Do tej pory traktowałem brudzenie modeli jako fanaberię.Ale w tym wypadku jestem naprawdę pełen podziwu.Zdaję sobie sprawę ile to roboty.Model wygląda jakby przeniesiony z rosyjskich dróg.Zaciek niesamowity ,cała reszta zresztą też.Super ślady po wycieraczkach ze sfatygowanymi piórkami.Można by jeszcze przetrzeć ale trochę tylne światła i tablicę rejestracyjną, ale tylko trochę tak po środku,że niby kierowca zadbał o maszynę na jakimś postoju.
 11. śledzę z uwagą.Napisz czym tak ładnie wycinasz elementy.
 12. Ja bym wybrał ten z Miękini.Czarny gril plus niebieskie lampki w nim w modelu będą wyglądały super.Co do modelu niema różnic.
 13. Model Master 2709 light ivory zacny kolorek
 14. Nie powinien przywierać do politylenu. Z tego tworzywa wykonane są końcówki klejów CA.
 15. Cudeńko.koła jak w oryginale.Detale brak słów itd itd. Mam pytanie jak uzyskałeś taką fakturę na siedzeniach?
 16. Z bezbarwnym jest trudniej.Mam 3 metody 1 polerka bez bezbarwnego ale baza musi być dobrze sucha 2-3 tygodnie. 2 kolory bardzo ciemne 35 humbrol gloss w puszeczce,nigdy w słoiczku bo schnie ze dwa lata. 3 kolory jasne B501 Mr.Top Coat gloss spray.Ja zlewam do aero,bo jest dużo wydajniej i mam wpływ na dawkowanie. Jako podkład stosowałem Mr.surfacer 1200.Następny kupię 1500 bo jest drobniejszy.
 17. Polecam do lakierowania nadwozi farby olejne Model Master gloss.Od kilku lat po różnych próbach maluję nadwozia tylko tymi farbami.Tiner MM do aerografu.rozcieńczenie 1:1 i jest gitara.Polerka papier od 1000 do 5000 potem pasty Tamiya.Nigdy przenigdy nic nie odlazło.Można oklejać podziały kolorów taśmą .Używam taśmy Tamiya,i zero problemów.
 18. Jeszcze chcesz brudzić ?
 19. Daj sobie spokój z drzwiami.Chyba że będziesz eksponował z otwartymi.Jak nie to do jazdy i tak będą zamknięte.
 20. Całkiem fajnie .Tylko te niewycięte otwory w oparciach siedzeń aż się proszą o pasy bezpieczeństwa.najlepiej w jakimś kontrastowym kolorze ,może niebieskie albo czerwone.Siedzenia jeszcze łatwo wymontować.
 21. Najlepsza czerń MM Gloss Black FS17038 (Gloss)
 22. Ja robię to w następujący sposób.Nawiercam w feldze otwór 0,7 mm na wylot.Podgrzewam kawałek czarnej ramki.Rozciągam jak na antenki w Tamce. Przewlekam przez otwór w feldze cieńszą strona do oporu.Przycinam na wymiar.Na czubek kładę kropeleczkę chrom MM co stanowi kapturek wentyla,reszta pozostaje czarna,bo guma w wentylu jest czarna.I gotowe.
 23. Patent jest prosty.Malujemy tło na czarno .Następnie kładziemy napisami w dół na drobnym papierze ściernym,przecieramy i wychodzą białe równiutkie napisy na czarnym tle.
 24. Do robienia tablic rejestracyjnych polecam stronkę www.platesmania.com gdzie można utworzyć sobie prawie wszystkie tablice rejestracyjne świata. Daje się wydrukować.potem zmniejszamy i gotowe.Najważniejsze że zachowane są proporcje,odstępy i co najważniejsze krój cyfr i liter.W wielu wypadkach można utworzyć tablice indywidualne,zabytkowe oraz z różnych okresów.
 25. Połysk mistrzostwo świata.Napisz jaki dokładnie ten dupont bezbarwny spray,aero itd,bo efekt super!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.