Skocz do zawartości

KW-2 Zvezda 1:35


Cade

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje konsultacji.

Zbieram do kupy gąsienice i moje pytanie czy tak sa za luźne i wyjac jedno dwa ogniwa? Czy może tak powinno zostać. Na zdjęciach KW widać ze sa luźne lekko ale czy az tak bardzo? ://92e50cb2de93c8f7abb441f051842e89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za radę. Usunąłem ogniwa. I sądzę że właśnie skończyłem klejenie. Na sucho wygląda tak. W weekend trudniejsza część. Próba malowaniabab1ca25c1a5d415d31ec73ad92a927a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się chce to zrób jeszcze kilka fotek, tylko trochę he lepszych jakościowo jak się da i wrzuć. Lepiej wychwycić jakieś ewentualne błędy teraz niż w trakcie malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie zrobi lepszych fotek od patrzenia na Twoje fotki Krzysiek :P

Trzeba chopowi powiedzieć jak ma je zrobić.

 

Ten tutorial mam nadzieję, że okaże się pomocny

https://www.facebook.com/pg/team4model/photos/?tab=album&album_id=346823415656166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego przyznaję się, ale wczoraj pomęczyłem się trochę z aparatem i sądzę, że teraz są lepsze:)

Sam już oglądając te fotki wypatrzyłem kilka dup, ale nic nie będę pisał i czekam na "opierdziel" z Waszej strony

DSC05801.jpg

 

DSC05800.jpg

 

DSC05799.jpg

 

DSC05798.jpg

 

DSC05797.jpg

 

DSC05796.jpg

 

DSC05795.jpg

 

DSC05794.jpg

 

DSC05793.jpg

 

A pudełko do robienia zdjęć fajna sprawa. Pewnie się pokuszę o takie jak wygospodaruję trochę miejsca:( bo teraz to z moim kramikiem do modeli miotam się po całym mieszkaniu:( Zresztą to widać na fotkach, gazety, ławy i inne miejsca gdzie mogę na chwilę przysiąść i coś podłubać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym kramiku miałem pisać W warsztatowych zdjęciach to nie przeszkadza, ale czytelniej by było gdyby było jakieś jednolite tło. Może być podkładka a najlepiej jest kawałek brystolu

Jeżeli chodzi o ostrość to jest IMO zdecydowanie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ale czytelniej by było gdyby było jakieś jednolite tło. Może być podkładka a najlepiej jest kawałek brystolu

No to się pewnie znajdzie. Dziecię pewnie jakiś ma

 

P.S. a opierdziel za model to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro świt popracowałem jeszcze troche papierem ściernym głównie z tyłem wanny. Poszpachlowałem trochę wieżę i próbowałem odtworzyć spawy. Jak na pierwszą próbę jestem zaskoczony.

Psiknąłem light ghost gray na podkład i zabrałem się ze sporą obawą za nowiutke farby AK airbrush. 251/3 nauczył mnie sporo pokory co do psikacza więc poczytam o takich dziwnych rzeczach jak cisnienie powietrza, skok igły itp. I... chyba w końcu się zaczynam dogadywać z areografem:) po pierwszym malowaniu wieży jestem zachwycony farbami. Sama farba była po dokładnym rozmieszaniu prawie jak mleko więc dodałem tylko trochę thinnera od AK by dobrze rozmieszać wszystko. Sądzę że proporcja była 4:1 farba-thinner. Malowało się super! Nie ma zupełnie porównania do acryli Italeri które kupiłem do 251. Pierwszy raz malowałem z przyjemnością a nie w stresie. To tyle ekscytacji n00ba

 

A oto efekt Red Primer Shadow na wieży6cb4abf2539a69ce13e0a717f8c0afea.jpgafb1ebf9544c287149d02dcbed184ac4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to efekt red primer dark base i red primer base. Chciałem chyba uzyskać jaśniejszy odcień. Świeżej rdzy bardziej ale sądzę że po podłożeniu zieleni i washy rozjaśnią to pigmenty.

 

Dziś powinienen zdążyć jeszcze z położeniem light rust washa i na to Worn effects. Jeżeli jeszcze macie jakieś uwagi przed tym zabiegiem to jestem otwarty na sugestię i krytykęf46d073b41c9112130646a87631820cc.jpg5b6edee0f8af339f6708f77880ba7903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak czy siak. A zobaczymy czy to będzie mój styl. Hehe[GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to efekt red primer dark base i red primer base. Chciałem chyba uzyskać jaśniejszy odcień. Świeżej rdzy bardziej ale sądzę że po podłożeniu zieleni i washy rozjaśnią to pigmenty.

 

Dziś powinienen zdążyć jeszcze z położeniem light rust washa i na to Worn effects. Jeżeli jeszcze macie jakieś uwagi przed tym zabiegiem to jestem otwarty na sugestię i krytykę

 

Jak nie chcesz zrobić wraku to musisz bardzo uważać, łatwo przesadzić. Staraj się pracować nad małymi partiami modelu, bo jak będziesz chciał zrobić to za jednym zamachem może być problem. Ja przed położeniem Worn Effects (używałem light scratching) zabezpieczałem to co ma być pod spodem satynowym lakierem, bo wtedy łatwiej robi się zdrapki. Postudiuj zdjęcia, zobacz gdzie mogą robić się ubytki farby (błotniki, dolna płyta podwozia, okolice włazów, wydechy) i tam popracuj. I trzymaj się zasady im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim poziomie jak tutaj tylko bardziej w rdzawych kolorach. Moj zamysł wraz z podstawka jest taki by wyglądał jak porzucony gdzieś na drodze pojazd, który zdążył juz nabrać trochę rdzy. Załoga wyskoczyła "tylko na chwilę". 0d7903c82c56105ecc8121002189f7bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim poziomie jak tutaj tylko bardziej w rdzawych kolorach. Moj zamysł wraz z podstawka jest taki by wyglądał jak porzucony gdzieś na drodze pojazd, który zdążył juz nabrać trochę rdzy. Załoga wyskoczyła "tylko na chwilę". 0d7903c82c56105ecc8121002189f7bc.jpg

To nie tak rdza. jak kurz i piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kurz i piach :/ o tych efektach totalnie zapomniałem... ale to chyba na końcu już po całym malowaniu. Mam nadzieję:/

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża już z zielenią i odrapana. Nie wiem czy to zgodne z zasadą im mniej tym lepiej, ale mi się podoba. Co Wy na to? 873880666b843e1cf4ef4f4cef728f5d.jpg8f19a32c9571ec269492c46e36549413.jpg6ad9b4aa6349c37abae813244b11a1af.jpgfa6f6c3154e2a64c612a6cfb0d94fa86.jpgd3814497fad7f0d00876277ce623c6c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to może i nie jest źle, ale jak dla mnie to on na mocno zardzewiały wygląda. Ale to ty masz wizję jak to ma wyglądać.

I druga rzecz. Skocz jutro do papierniczego i kup arkusz białego papieru A2. Pokazywanie nekrologu doktora Antoniego (z całym szacunkiem do zmarłego) nie jest najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tą gazetą nie przemyślałem:( jeśli kogoś to uraziło przepraszam.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.