Skocz do zawartości

Moja Armia 1:35


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Adams nie pękaj ,myślisz ,ze mi się nigdy nie oberwało.Jest OK każdy ma swój punkt widzenia i ma prawo wyrażać to co uważa .

To jest demokracja i wolność słowa

Mi to bardzo odpowiada ,bo widać wtedy ,ze Forum żyje i tętni pomysłami

Oczy ,popróbuje za wskazówką Spitona.Wykosztowałem się na pędzelki -kalki muszą poczekać, a w dodatku rusza konkurs ,trzeba coś wymyslec na te "jesień"

Malowanie ,gdzieś wypatrzyłem ,ze powinno zaczynać się od koloru najjaśniejszego

W praktyce -mojej -,zauważyłem ,ze gdy położę podkład czarny i na to machnę np biały,lub srebrny z suchego pędzla -to otrzymuje już ładne cieniowanie -- to taka szybka, może nie modelarska wersja moich poczynań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...) , zaraz pewnie mnie dopadnie sowiecki wermachtowy ochotnik , że nie wrzucam zdjęć, (...)

Już dopadł.

Brawo mistrzu ciętej riposty, a teraz pokaż zdjęcia

Pozdrawiam H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,nie potrafię lub nie mam jeszcze takiej wprawy i może nie nabędę

Gdy dla treningu na jednej z główek maznąłem oczy na początku ,a potem dalej bawiłem się z nakładaniem kolejnych warstw farby(mam tu na myśli farba biała w oczodołach) pozostawiłem oczy malując dalej główkę ,nakładając cienie.Buzia wyglądała jakby bardziej realistycznie.Oko pozostawało ciemniejsze ,jakby w cieniu całości nie psując kontrastu całej twarzy

Spiton ,czy to miałeś na myśli ?

Jeśli tak to się ciesze,ale jeżeli jest tak bardzo złe to z ciężkim bólem muszę to przetrawić ,ze nie potrafię

Czekam na pędzelki i będę retuszował .Mam zegarmistrzowska lupę *10 , łapy nie drygają ,może coś poprawie ?

Dziękuje za podpowiedzi

 

po prostu nie maluj NIC. ani białek, a źrenic. Nic. Zobaczysz, że od razu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK przyjąłem do wiadomości i raczej to mi odpowiada.W pierwszych frazach zdania zamarłem .Az tak złe -nie maluj NIC .Dobrze ,ze do czytałem do końca bo zszedł bym na zawal ha ha ha.

Aby się pochwalić postępami prac .Tak będzie miej więcej wyglądać zarys mojej dioramy z figurkami i drzewkiem własnej roboty

Pracy jeszcze co nie miara :roślinność,trawka.liście jabłka.mech na plocie ,konik do podkucia i pomalowania -biały bo będzie siwek i uzbrojenie żołnierzyków

 

IMG_3608_zps8sehc5dg.jpg

IMG_3609_zpsebnejyik.jpg

IMG_3610_zpsejffbwrm.jpg

IMG_3611_zpsrlhu8ael.jpg

IMG_3612_zpscutsrwdm.jpg

 

Pedzelek nie wiem jaka posiadam terpentynę (podwędziłem córce od malowania obrazów). Zrobiłem wasza bardzo cieniutkiego ,prawie jak woda ,cholernik zaczął rozpuszczać plastyk jak aceton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wóz jak dla mnie wyszedł kolorystycznie świetnie (nie wiem co na to fachowiec od drewna ) jedynie co to kółka chyba powinny mieć obręcze, ale tych ludzi to trzeba zmatowić (prysnąć matowym), ubrania nigdy się tak nie świecą, no i jakieś cargo by się przydało wory z kartoflami czy innymi płodami rolnymi. Działaj dalej . Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero stan surowy

Wóz za rada Pedzelka pociągnąłem waszem.Wcześniej pryśnięty surfacerem 1500 i położona pędzelkiem baza drewna od Vallejo Czekam aż wyschnie ,podziałam White Spirytem w nie których miejscach jak dla mnie za ciemny

Okucia ,obręcze czeka srebro i rdza ciekaw jestem jak sobie poradzę Na figurki pójdzie mat ,na buzie satyna .I tak jak pisałem wcześniej jeszcze ogrom pracy

W marzeniach ,zrobienie idealnie realistycznej podstawki ,aby odwrócić uwagę od figurek ,tzn .zepchnąć je na drugi plan

Dziękuje za doping i porady

Milo się z Wami klei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sam nie wiem co Ci napisać.

Poczytaj "wash w modelarstwie" w wyszukiwarce masz tego pełno.

Washa nie wiem do jakiej farby użyłeś. Powinieneś przed washem polakierować ale już nie pamiętam czy olejnym czy akrylowym lakierem. Sorki zapomniałem. Poczytasz to się dowiesz więcej ... sorki ,że nie odpisze konkretnie. Ostatnio mam ograniczony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ,walnąłem babola

Ze mną jest tak jak ze starym powiedzeniem " Wiem ,ze dzwonią ,ale nie wiem w ,którym kościele"

Kiedyś czytałem i teraz sobie przypomniałem zasadę

Stosujesz werniks, czy jak to tam się nazywa ,przerywacz ,izolacje warstw

Jak malowałeś olejem to ,akryl

Jak akrylem to ,olej tzn jakiś bezbarwny lakier ,aby nie spowodować rozmycia poprzednich warstw

Ja o ty zapomniałem

Ogólnie nie ma katastrofy i działam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ze zaglądacie .Milo jak jest zainteresowanie

W takim razie muszę Was postraszyć postępami prac

Dotarły pędzelki .Kurdesz to jest dopiero sprzęt,aż chce się malować

 

IMG_3614_zpsg6aterty.jpg

 

Pokosiłem się o mały retusz buziek figurantów ,nowa "1,5",jak widać trochę przesadziłem bo wyszły za białe-ach ten pospiech

 

IMG_3615_zps0vedksqz.jpg

 

Figuranci będą nieśli termos ,menażki i manierki ,plus oczywiście bron .Na pace wozu położę deski i bale .Na drzewie jablka i kolorystyka liści.Cos nie wyszła mi trawka .Zrobiłem sobie sadzarkę z elektrycznej palki na muchy w/g instrukcji z netu .Kiepsko .Nie chce stać.Mam stara trawę ,może to musi być jakaś naładowana dodatnimi ,lub ujemnymi ładunkami.Nie mam pojęcia.Do wykonania uprząż konna ,orczyk lejce itp.

 

IMG_3619_zps7tpmd825.jpg

IMG_3616_zpsqtzadzz5.jpg

IMG_3617_zpsdm1kydkp.jpg

IMG_3618_zpsksgh1efq.jpg

 

Drzewo do wsadzenia

Na razie tyle ,działam powolutku i myślę o temacie na konkurs jesienny 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 1 diorame to nie będę oceniał. Bo takich prac się nie ocenia

One służą raczej do nauki żeby każda kolejna była lepsza

Niemieckich piechurów potraktowałeś w całości washem. Może być. Ale dla dokładności możesz poprawić pędzlem z farbą. Bez washa. Sam akryl. Wypuklenia jaśniejszy. Wgłębienia ciemniejszy. Farbę akrylową mieszaj z thinnerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajda co nie miara .A technik modelarskich od groma

Masz racje płynie sama nauka

Nie posiadam oryginalnego thinera do vallejo

Używam IPA+ woda destylowana ( jedna cześć IPA ,3 części wody) bardzo dobrze się sprawuje.Próbowałem tez wódką ,spirytusem-biały denaturat

Jednak IPA jest dobry.Używam tez do gunze ale dodaje jedna cześć acetonu i jedna cześć rozpuszczalnika do (uniwersalny- budowlany) mycia pędzli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalu nie ma ,jak powiadają co nie którzy na lamach forum

Uważam ,ze nic lepszego nie stworze >jestem jednak zadowolony z efektu

Pierwsze moje figurki od 20 lat troszkę przypominają żołnierzyków

Mam jeszcze okolu 30 szt ,wiec nabiorę wprawy

Pędzelki i farby dobrej jakości ,tylko nabrać kunsztu jakości wykonania i będzie OK A ,ze jestem wielkim optymista myślę ,ze poradzę

Oceniajcie

 

IMG_3628_zpskcmyk0oj.jpg

IMG_3627_zpsvghwuzof.jpg

IMG_3626_zpsmn35p7rg.jpg

IMG_3625_zpspzpxb7jl.jpg

IMG_3622_zpszs0nagop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem

Trawka już żółknie ,drzewko brązowieje ,jablka spadają

Karabin ,uważałem aby nie walnąć babola ,a jednak

Brak dokładnego obeznania z tematem

Na przyszłość się poprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny pieprz nie nadaje się na jablka

Efekt kocowy bardziej przypomina lampiony niz jablka

Praca do poprawy

Namęczyłem się również z malowaniem uprzęży.Mailem ochotę wszystko zeskrobać i poprzyklejać paski z taśmy.Tamka nie chciała się dobrze trzymać ,użyłem izolacji

Dalem spokój ,jak na pierwsza dioramę jestem "prawie "zadowolony.Musze jeszcze dorobić lejce i doczepić cięgla do orczyka.które muszę wykonać od podstaw ,bo pudełkowe się pokruszyły

 

IMG_3629_zpsa0gqp1ll.jpg

IMG_3631_zpsdar0ltnr.jpg

IMG_3632_zpsu2irc9f6.jpg

IMG_3633_zpsbbmy8tih.jpg

IMG_3634_zpsnidqufji.jpg

IMG_3635_zpsnuiosqs2.jpg

IMG_3637_zps05frvjdy.jpg

IMG_3638_zpsthg9nxoe.jpg

IMG_3639_zpskhmfdagg.jpg

IMG_3640_zpsi8efvri6.jpg

 

Teraz muszę troszkę od niej odpocząć i trenować malowanie figurek

Wykonać realistyczna dioramę jest bardzo ,bardzo trudne ,ale nie niemożliwe

Ćwiczę może w końcu mi sie uda ,ha haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawę maluj zawsze aerografem. Tylko w ten sposób można to zrobić prawidłowo i tak jak mówisz realistycznie. I różnymi odcieniami zieleni.

Najpierw posypujesz lub kleisz na podstawkę. A następnie malujesz aerografem pod różnymi kątami. Długie włosie możesz użyć z pędzli angielskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawkers wielkie dzięki ,ze mnie zmotywowałeś.Już myślałem ze ,nie taka trawa ,ze źle zmontowałem sadzarkę

Okazało się ze baterie przy posypywaniu nie miały kontaktu.Przed praca sprawdzałem -iskrzyło i kopało dość mocno.Jednak przy potrząsaniu musiały się w obudowie przesunąć.Sprawdziłem ponownie i usztywniłem baterie jest OK

JESTEM ZADOWOLONY i córce trawki nie podkradnę

 

IMG_3643_zps80m0ezkv.jpg

IMG_3644_zpsty20bdbn.jpg

IMG_3649_zpshvtvdyk3.jpg

IMG_3650_zpszynj6f3q.jpg

 

Aby więcej nie truć ,tematem postu jest "moja armia 1:35" ,wiec powracam do przewodniego tematu

Dioramki na bok ,bo jeszcze nie potrafię

Tak prezentuje się mój żołnierski złom po renowacji ,czas zrobić z Wasza pomocą naprawdę jakaś "Armie"

 

IMG_3645_zpsathqlqbc.jpg

IMG_3646_zpsqqjybqie.jpg

IMG_3647_zpsltt6rorv.jpg

 

Zauważyłem na tutorialach ,ze figurki w taj skali malowane są w całości- w większości przypadków.Osprzęt dodawany jest później

Musze w pierwszej kolejności podoklejać głowy i ramiona.Jakos z sensem .Zobaczymy.

Zabieram się wiec do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
IMG_3643_zps80m0ezkv.jpg

Tak dla komfortu pracy z elektrosadzarką, polecam wywalić ten krokodylek, dać jakąś dłuższą deseczkę która jest na końcu przebita gwoździem. Do gwoździa podłączasz koniec przewodu. Masz wtedy większą kontrolę pracy podczas sypania i zabezpieczenie przed porażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordęgi co niemiara.Głowy to pikuś.

Ramiona to dopiero "puzzle"

Tu krótkie rękawki ,tu jakieś cienkie ramiona,prawe ramie ,lewe.

Zabawy od groma .jednak coś udało się udzigdzic

 

IMG_3657_zpsq4sqif49.jpg

IMG_3658_zpsweqt653s.jpg

IMG_3659_zpsvqlm5xza.jpg

IMG_3660_zpsmfwl7inz.jpg

IMG_3661_zpstwoedzds.jpg

IMG_3662_zpsvas5vgbe.jpg

 

A tak prezentuje się moja armia

 

IMG_3663_zps6dkdcni9.jpg

 

Teraz to doszlifować i pięknie pomalować

Bedzie cacy

 

Aby nie być gołosłownym gadułą ,poprawiam dioramke

Jabłka i brzydka trawka do śmieci

 

IMG_3655_zpsoc6xq82o.jpg

IMG_3665_zps1hjecgnj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze z malowaniem

 

IMG_3667_zpsjamsbpad.jpg

IMG_3668_zpskmtzkjmi.jpg

IMG_3669_zpss0crc8ls.jpg

 

Gemby wychodzą mi kostropate.Myłem już dwa razy .Tworzą się wulkany, farba za szybko schnie

No właśnie

Rozcieńczam pol na pol ,ale nie dodałem retardera

Po do daniu inna bajka

 

IMG_3670_zpscnzpqncm.jpg

 

Fabre można rozprowadzać ,no i efekt mnie zadowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.