Jump to content

Space Marines' Terminator Captain 40mm


Recommended Posts

Klasa 7 - Sci-Fi

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Jest to mój pierwszy post, dzień dobry wszystkim. Od jakiegoś czasu obserwuje to forum i w końcu doszedłem do wniosku że być może warto zacząć jakiś własny wątek. Chciałbym zgłosić się do konkursu z tym bardzo skromnym modelem GW. Model składa się z jednej, małej wypraski i podstawki. Mimo umiarkowanego doświadczenia z modelarstwem i niezbyt dużego skomplikowania tej figurki, postaram się uatrakcyjnić warsztat efektownym malowaniem Model pochodzi ze zbiorczego pudła Start Collecting, co mam nadzieję nie narusza w żaden sposób konkursowego regulaminu. Pudła takie zawierają 3 różne zestawy jednostek wybranej armii. Można go kupić jako oddzielny zestaw. Zdjęcia wypraski i pudełka poniżej.

 

i697gf35t8tm.jpg

o3u8g3z46q7r.jpg

 

Zakon, którego przedstawicielem ma być tworzony kapitan to stary, dobry Ultramarines. Model zostanie wykonany bez żadnych dodatków, nie licząc jakiegoś skromnego uatrakcyjnienia podstawki. Większość technik, które wykorzystam będę stosował po raz pierwszy. Obiecuje też ogarnąć światło w pokoju przed wykonaniem właściwych zdjęć warsztatowych.

 

W ramach wstępu chętnie bym Was wprowadził w uniwersum WH 40K ale osobiście znam je jedynie z pierwszej odsłony gry Dawn of War, plus jakieś tam historie z klatki schodowej od lokalnych fanów fantasy. Dociekliwym mogę polecić krótki filmik, który - jak się domyślam - dosyć trafnie opisuje historię Kosmicznych Marines.

 

Życzę wszystkim jak najlepszego odbioru niniejszego warsztatu

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dziękuję za ciepłe przyjęcie

 

Dosyć długo w temacie kapitana panowała cisza, zapewniam jednak, że temat jeszcze nie umarł. Jak już pisałem jestem początkujący i miałem mały problem z nałożeniem podkładu i jednoczesnym uniknięciu przyklejania się do modelu większych paprochów. Do niektórych części kapitana podchodziłem 3 razy, a i tak nie wyszło idealnie, gdzieniegdzie widać że podkład lekko prześwieca. Niemniej jednak udało się na każdej części położyć w miarę równą powłokę. Podkład to Vallejo polyurethane surface primer grey. Przy próbie szlifowania miejsc dyskusyjnych schodzi całymi płatami... Jego zaletą jest natomiast neutralność zapachowa, co jest kluczowe w niewielkich mieszkaniach Wybaczcie jakość zdjęć, niestety dysponuje tylko komórką. Spróbuje zrobić jeszcze jutro zdjęcia przy świetle dziennym, jeśli okażą się lepsze to je po prostu podmienię. Oprócz nałożenia podkładu, usunąłem skały do których przyczepione były stopy kapitana, gdy przyjdzie czas na klejenie podstawki zostaną podmienione na coś lepszego.

 

0fcaeccd1299c.jpg

 

d9e17e0739853.jpg

 

58264397c4991.jpg

 

Do tego udało mi się położyć kolor bazowy na elementach pancerza. Kolor to Kantor Blue Games Workshop. Próbowałem kolor ten w kilku miejscach porozświetlać używając koloru Teclis Blue również GW. Nie przestrzegałem przy tym jakiegoś szczególnego planu padania światła, chciałem po prostu uzyskać przyjemne dla oka przejścia. Z jednej strony w kilku miejscach będę musiał wrócić z kolorem bazowym, z drugiej strony przejścia nie dają takiego kontrastu jak oczekiwałem i obawiam się że mogą całkiem zniknąć pod resztą detali. Być może więc zrobię też drugą rundę z jaśniejszym kolorem.

 

88940e9bfae5f.jpg

 

2baa306ef4e3d.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.