Jump to content

dbariusz

Members
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki, ale jak widzisz w wątku to nie tylko moja zasługa, a wszystkich który tu pisali i udzielali swoich rad. Dlatego jak chcesz się czegoś nauczyć to polecam zakładanie wątków warsztatowych i słuchania/czytania tego co inni radzą. Do maskowania owiewki najlepsza poza dedykowanymi maskami jest taśma Tamiya. Ja stosuje trzy sposoby maskowania: 1 zaklejam całą owiewkę i delikatnie wycinam skalpelem elementy które mają być pomalowane. 2 wycinam odpowiednie kształty z taśmy i dopiero wtedy naklejam na owiewkę, maskujący tylko to co ma pozostać przezroczyste. 3 naklejam cienkie paski taśmy na kontury owiewki, a przestrzeń pomiędzy maskuję maskolem - przydatne przy dużych powierzchniach. Tamiya X-20 to rozcieńczalnik do farb emaliowych, do akryli jest X-20A. Ja póki malowałem pędzlami jako rozcieńczalnik do akryli stosowałem najtańszą czystą z monopolowego, za 4,50zł miałem rozcieńczalnika na kilka miesięcy. Dedykowanych rozcieńczalników zacząłem używać dopiero jak przesiadłem się na aerograf. Jest kilka dedykowanych klei, ja stosuje Clearfix Humbrola i jestem zadowolony. Cyjanoakrylu na początek bym nie polecał bo można szybko zniszczyć sobie owiewkę jak niema się wyczucia. Co do malowania to przesadziłeś z grubością warstwy, powinno się malować kilkoma cienkimi transparentnymi warstwami, z umiarem, żeby nie pozalewać linii podziału i detali. proporcje rozcieńczania zależą od farby ale 2/1 na korzyść rozcieńczalnika to minimum. Jak pisał mig przed nałożeniem kalek model należy polakierować najlepiej lakierem błyszczącym. Ja stosuje trzy płyny do kalek Micro Set i Sol pod i na kalki, a na grube i oporne kalki mam Tamiya Mark Fit Strong. Fajnie, że do nas dołączyłeś. Czytaj, pytaj, zakładaj warsztaty i sklejaj modele, z każdym kolejnym nabierasz doświadczenia. Powodzenia.
 2. Potwierdzam. Pomalowałem tak dwa modele zanim dorobiłem się prawdziwego kompresora [emoji4] Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka
 3. Nie wiem na co te narzekania. Chyba za bardzo przywykliście do starego wyglądu forum. Działy są te same i w ten sam sposób rozmieszczone, tak samo się z nich korzysta. Zmianie uległ układ graficzny i rozmiszczenie przycisków (trochę ich też przybyło - dla mnie super). W starej wersji może wygodniej się czytało ale znalezienie jakiejś funkcji było dla mnie problemem. Nową wersje forum czyta się troche mniej wygodnie (wciąż się przyzwyczajam) ale znajdowanie poszczególnych funkcji zajmuje mi mniej czasu, więc tu jest na plus. Zaglądam też na inne fora i nadal pod względem przejrzystości i czytelności Modelwork bije innych. Pozdrawiam Dariusz
 4. Potwierdzam [emoji106] Bardzo zgrabnie Ci to wychodzi.
 5. A modelik fajne się zapowiada, to kredycik spory będzie na zakup potrzebny [emoji38]
 6. Zaglądam. Zawsze podobał mi się ten pokrak [emoji4]
 7. Dobra robota. Widać postęp w twoich pracach.
 8. Wiatraki wyszły bardzo fajne, szczególnie ten drugi mi podoba, ale zgadzam się z Xmenem, figurantów bym wywalił ze środka. Moim zdaniem wyglądają zbyt "topornie" w stosunku do tych maleństw, a odkurz psuje efekt.
 9. Dobra robota. Oj dobrał bym się dziś do takiej beczółki[emoji482] Nie wiem czy to tylko kwestia zdjęcia ale te czaszki trochę rozmazane wyszły.
 10. Super, teraz już mi się rozjaśniło Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam Dariusz
 11. Panowie dzięki za odpowiedź Widziałem te zdjęcia i mam też świadomość że w warunkach polowych nikt nie bawił się w zdejmowanie narzędzi do malowania, raczej nie było na to czasu i każda kombinacja w tyh warunkach jest możliwa. Zastanawiam się właśnie jak wyglądało to z pojazdami, które zjeżdżały z inni montażowej i czekały na transport na front. przez kolor bazowy rozumiesz ten rudo-brązowy ? czy podstawowy kolor kamuflażu? Pozdrawiam Dariusz
 12. Mam pytanko odnosnie narzędzi, a mianowicie: łopaty, liny łomy (ogólnie wszystko co przyczepiali na pancerzu) na pojazdach niemieckich z okresu drugiej wojny, były one w kolorze kamuflażu pojazdu czy swoim własnym? Chodzi mi o nowe pojazdy wyjeżdżające z fabryki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.