Jump to content
golf czarny

Szmal art werniks akrylowy- co i jak?

Recommended Posts

Nie tak dawno jeden z Kolegów przestawiając swoją pracę piękny model Miga wspomniał, iż użył jako werniksu produktu firmy Szmal Art. I ja taki nabyłem .Wczoraj próbowałem zastosować. Jako,że werniks jest gęsty usiłowałem go rozcieńczyć.

I tak : woda -nie,

alkohol-nie,

zmywacz Wamodu- nie,

clenolux też nie .

LT- hmmm ...chyba tak.... przynajmniej się nie ważył. Ale malować nie zdążyłem bo już jak to wszystko próbowałem wypróbować to się 2.00 zrobiła.

Nb. z pędzla wychodzi na nierozcieńczonym świetnie tyle,że imo za grubo.

No więc proszę o wskazówki , czym rozcieńczać i ile. LT to chyba nie jedyne rozwiązanie, bo proporcje wydaje się 1:6 i nie sądzę,żeby na kalkach się to nie odbiło.

Ps. zakładam temat żeby zebrać doświadczenia. Sam produkt jest względnie tani i gdyby znaleźć odpowiednie rozwiązanie mógłby być zamiennikiem parokroć droższych wyrobów dedykowanych do modelarstwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odszukaj kto to i napisz do tego kolegi co używał tego lakieru na priv i się dowiedz co i jak.Skoro go położył na model to ma wiedzę z czym to rozcieńczać .Ja miałem tylko werniks matowy Talensa i rozcieńczałem go terpentyną ale do farb olejnych i również na powierzchnie akrylowe można używać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talens zachowuje się praktycznie jak zwykły lakier modelarski.Mała warstewka z aero abo pędzelka do jednej doby wysycha.Ma te zaletę ,że jest na bazie żywic i dobrze zabezpiecza powierzchnie i ją wygładza dając połysk skorupki jajka.Rozcieńczasz terpentyną ale najlepiej balsamiczną .Ja nie wierzę w te bezzapachowe .Cosik ważą niekiedy farby czy lakiery emaliowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acha to dotyczy matu.Połysk miałem zdaje się lata temu ale już nie pamiętam jak na powierzchni się modelu zachowuje bo używałem go do podstawek mieszanek gleby.Także jak coś musisz sam poeksperymentować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też kiedyś kombinowałem z takimi werniksami i zrezygnowałem. Długo schną, potrafią być kapryśne oraz nie dają tak gładkiej powierzchni jak prawdziwe lakiery.

Jeżeli posiadasz aerograf, a po LT się spodziewam, to możesz kupić taki lakier. https://m.ebay.com/itm/Gaia-Modo-Professional-Gundam-Robot-Finish-Pro-Color-DX-03-Color-Clear-50ml/371386401915?hash=item56785ac47b:g:-dAAAOSwPcVVqIno

Gęstością przypomina Gunze GX100, więc jest bardzo wydajny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.