Skocz do zawartości

Stanisław Skalski i jego maszyny, 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję .Czy na sam koniec będzie też Ha...ta...ka ? 

Ciekawe czy są jeszcze inne serie kalkomanii dotyczące jednego naszego pilota ? Bohaterów mamy bardzo wielu .

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa :) Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, panDespota napisał:

Aaa :) Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa ? 

X-22 Tamiya lub Ha-ta-ka Orange.:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Aaa Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa  
Odpisuję troche po niewczasie ale zacząłem odchodzić od vallejo. Z powodu właśnie łatwosci ścierania i slabej przyczepnosci. Nie mowiac o totalnej loterii jesli chodzi o krycie. Moze to jeszcze braki w umiejetnosciach ale juz widze roznice miedzy akrylami tamiyi i vallejo. Tamiya lepiej sie trzyma bez podkladu niz vallejo z podkladem. To tylko jeden z powodów.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problemu z przyczepnością farb Vallejo nie mam żadnego, ale podstawa to podkład one shot. Ich jest strasznie słaby. Problem mam właśnie z lakierem błyszczącym. Zdarza się, że przy tarciu washa potrafi miejscami złazić nawet po kilkudniowym schnięciu. Użyłem teraz Hataki, zobaczymy jak z nim pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Temat następnego Spita dojrzał. Padło na KP. Po otwarciu pudełka bardzo miło się zaskoczyłem. Ramki wyglądają całkiem fajnie. Linie, detal... kalki niepoprzesuwane, szkiełko takie se. Ciekawe jak ze sklejalnością. W modelu wymienię lufy działek na Mastera. Poniżej mały inboxik

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

{ REIMG_ZOOM_IN }Obrazek

Powoli będę zaczynał lepić. Bardziej zorientowanych kolegów proszę o pomoc :) Malowanie planuję JHoQ. Po chwili grzebania po internecie udało mi się znaleźć dwa zdjęcia tej maszyny. Jakby miał ktoś inne bądź w lepszej jakości będę wdzięczny :)

Obrazek

Obrazek

Edytowane przez panDespota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzileś mnie :). Też mam tego spita i powoli dojrzewa do zmontowania. A co do spita Vb od KP to tez powiem, że wstydu nie ma. Bardzo fajny detal, niezłe wyposazenie kabiny. Jak bedzie jeszcze dobrze spasowany to bedzie niezlym konkurentem tamiyi.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Xmen napisał:

Mój to musi najpierw do mnie dojechać.Zamówiony już jest , malowanie już też wybrane.

W jakim malowaniu go robisz? U Ciebie pewnie jakaś egzotyka :D

Dla zaintersowanych tematem linkuje wywiad z Panem Stanisławem jaki sie ostatnio ukazał. Wcześniej go nigdzie nie widziałem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Główne kolory położone. Na jednym z forów trafiłem kiedyś na opis gdzie koleś malował model dodając do głównego koloru 10% białej farby żeby całość rozjaśnić, tak że też postanowiłem zobaczyć co to to wyjdzie. Dodatkowo Vallejowy zielony dla Brytyjczyków postanowiłem przyciemnić mieszając go 2/1 z RLM 74. Niezbyt byłem z niego zadowolony przy budowanym Hurricanie. Wyszedł trochę lepiej ale w następnym modelu chyba jeszcze będę dodawał tego RLM.

Shl9flqk o

Wi3bh3yh o

Edytowane przez panDespota
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymalowany przednie! Co do koloru Vallejo to w porównaniu do np tamiyi jest za jasny i za bardzo nasycony. Patrzę właśnie na ten kolor i w sumie jakby odwŕocić proporcje RLM74 2:1 DG to wyszedłby zbliżony do Tamiyi?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.