Skocz do zawartości

Polikarpow I-1 ICM 1/72


ModelistConstructor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałeś pewnie powiedzieć, że i braku moich umiejętności To niestety prawda.

 

Nie, miałem na myśli tylko i wyłącznie podkład.

Skoro kładziesz nierówny, szorstki, matowy podkład, to nie możesz oczekiwać metalicznej powierzchni.

Tutaj nie ma co kombinować, to w zasadzie bardzo proste: chcesz mieć gładką powierzchnię, to kładź takie farby.

Malowanie natural metal finish wymagają bardzo gładkich podkładów, o czym pisałem kilka postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś pewnie powiedzieć, że i braku moich umiejętności To niestety prawda.

 

Nie, miałem na myśli tylko i wyłącznie podkład.

Skoro kładziesz nierówny, szorstki, matowy podkład, to nie możesz oczekiwać metalicznej powierzchni.

Tutaj nie ma co kombinować, to w zasadzie bardzo proste: chcesz mieć gładką powierzchnię, to kładź takie farby.

Malowanie natural metal finish wymagają bardzo gładkich podkładów, o czym pisałem kilka postów wcześniej.

 

Rozumiem, za wszelkie twoje wskazówki oczywiście dziękuję , bo chyba zapamiętam to do końca życia :P Może dobrze że stało się jak stało, niestety nie miałem żadnej błyszczącej farby tylko jakąś pactre A1 która właśnie zrobiła się matowa nie wiadomo dlaczego. Przed tym zielonym malowaniem próbowałem dać właśnie podkład z tej błyszczącej, ale na nie wiele by się to zdało, więc przemalowałem całkowicie ten samolot. Już nie chciałem za bardzo kombinować z tym malowaniem, bo mogłoby być tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość warto kupić jedną pactrę mniej i mieć jakiś lepszy metaliczny. Nie uważam ich za całkiem złe w jasnych odcieniach zwłaszcza, jednak metaliczne są dziadowskie w każdym modelarstwie mniejszym od komicznych mamutów 1:16.

 

Lepiej dołożyć pare zł i kupić np. gunze albo np. z nowej serii AK extreme metal (trochę droższy bo ok 25zł, ale jest wart ceny, dobry do aero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonym mu do twarzy, może nawet lepiej, że nie ameliniowy. Kalki nie widzę, żeby się srebrzyły.

 

Ładny.

 

Też jakoś do tego malowania się przekonałem "Amelinowe" jakieś takie nudnawe mi się wydawało. Kalki się srebrzą,może tego nie widać ale najgorzej jest na dolnym płacie i prawym boku. Trochę tez słabo "wbiły się" w w płat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.