Jump to content

Russian green


Recommended Posts

Zazwyczaj maluję farbami Tamiya i metalizerami Alclad, jednak po zmalowaniu kilku sowieckich/radzieckich/rosyjskich pojazdów doszedłem do wniosku, że mierzi mnie wieczne mieszanie różnych kolorów aby uzyskać w miarę przyzwoity odcień zieleni, bo w gamie barw Tamiyi takowego brak.

W związku z powyższych chciałem zapytać prosić o radę jaki kolor dosyć dobrze oddaje zieleń w/w pojazdów powiedzmy z czasów zimnej wojny i współczesnych.

Wiem, że odcienie przez lata mogły się zmieniać, farba płowieje itd ale może ktoś malował jakimś fajnym specyfikiem i jest w stanie go polecić.

Link to comment
Share on other sites

A próbowałeś Xf-49 Khaki czyste z Tamki?? Na to 3 warstwy filtra brązowego, plus wash późniejszy, i wychodzi dobra baza, jak dla mnie. I tak uwalisz to kurzem błotem rainmarksami, wiec poszukiwanie ideału ruskiej współczesnej zieleni mija się z celem.

podeśle za jakaś chwile fotkę

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj maluję farbami Tamiya i metalizerami Alclad, jednak po zmalowaniu kilku sowieckich/radzieckich/rosyjskich pojazdów doszedłem do wniosku, że mierzi mnie wieczne mieszanie różnych kolorów aby uzyskać w miarę przyzwoity odcień zieleni, bo w gamie barw Tamiyi takowego brak.

W związku z powyższych chciałem zapytać prosić o radę jaki kolor dosyć dobrze oddaje zieleń w/w pojazdów powiedzmy z czasów zimnej wojny i współczesnych.

Wiem, że odcienie przez lata mogły się zmieniać, farba płowieje itd ale może ktoś malował jakimś fajnym specyfikiem i jest w stanie go polecić.

 

Ale w czym problem - jaki Ci wyjdzie będzie dobry

Pomieszaj sobie raz "wiadro" farby i będzie z głowy.

 

Gdzieś było zdjęcie z gnijącymi btr-ami we wszystkich możliwych odcieniach ruskiej zieleni.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj maluję farbami Tamiya i metalizerami Alclad, jednak po zmalowaniu kilku sowieckich/radzieckich/rosyjskich pojazdów doszedłem do wniosku, że mierzi mnie wieczne mieszanie różnych kolorów aby uzyskać w miarę przyzwoity odcień zieleni, bo w gamie barw Tamiyi takowego brak.

W związku z powyższych chciałem zapytać prosić o radę jaki kolor dosyć dobrze oddaje zieleń w/w pojazdów powiedzmy z czasów zimnej wojny i współczesnych.

Wiem, że odcienie przez lata mogły się zmieniać, farba płowieje itd ale może ktoś malował jakimś fajnym specyfikiem i jest w stanie go polecić.

 

Ale w czym problem - jaki Ci wyjdzie będzie dobry

Pomieszaj sobie raz "wiadro" farby i będzie z głowy.

 

Gdzieś było zdjęcie z gnijącymi btr-ami we wszystkich możliwych odcieniach ruskiej zieleni.

W sumie to tak do tej pory robiłem, jak wyszło tak wyszło, czasami się podmalowało czymś żeby było bardziej zróżnicowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DSC01151.jpg

 

wuensdorf2klein.jpg

 

 

No to Ja wrzucę te modulacje odcieni Russian green co się przewijały tu na forum. A od siebie oryginalna farba jej kolor porównany z dark yellow Tamiya XF-60 do niemieckich malowań tzw.Wehrmacht Olive.To pudełeczko to kolega kiedyś kupił na E-bay bo zbiera róże elementy optyki itp. niemiaszków .To było coś z dalmierza czy coś takiego.Farba 100% oryginał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.