Jump to content

PZL-23B Karaś IBG 1:72 "Rumuńska rybka"


Tiger44
 Share

Recommended Posts

Witam, model, który wziąłem na warsztat to jak wspominam w tytule Karaś IBG, prezent choinkowy poleżał 2 miesiące i chyba dojrzał, bowiem coś udalo mi się przy nim popchnąć do przodu. Przy budowie modelu zamierzam wykorzystać zestawy Yahu(pasy oraz deska rozdzielcza) dokupiłem w celu ułątwienia budowy również maski firmy Montex. Nad malowaniem się waham, ale kusi mnie wykonanie rumuńskiej "rybki". W budowie postaram się poprawić swoje umiejętności w jak najczystszym wykonaniu modelu. Więcej dodatków niż wspomniane nie przewiduję, co do nitowania to zbyt doświadczony nie jestem, a nie chciałbym zepsuć modelu może poćwiczę na jakimś Plastyku tak by nie było potem żal zepsutego zestawu, a kiedyś spróbuję z następnym Karasiem... Zapraszam do oglądania moich prac i dawania konstruktywnych komentarzy...

k1PUjHv.jpg

Zawartość pudełka + dodatki:

oWarJ5L.jpg

bHfic0l.jpg

GJw8VYZ.jpg

t9GcVCX.jpg

Podczas budowy będę się posiłkował numerem TBIU dotyczącym ww. aeroplanu:

4pZVabd.jpg

Postępy w pracach:

bcOrVkk.jpg

QJehhUu.jpg

I tutaj pojawiają się takie pytanie: czy występowały rumuńskie Karasie z założonym fotokarabinem K-28 i czy da się to potwierdzić jakimiś materiałami archiwalnymi? Czy pasy od Yahu powinny być malowane czy są już barwione i czy należy przyklejać je już po pomalowaniu foteli?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam;

Wynalazłem czas na dalsze prace nad miniaturą. Postanowiłem zwaloryzować statecznik poziomy po przez wycięcie powierzchni sterowej i wklejenie jej wysuniętej:

eCds4sD.jpg

Postępy w pracach(pomalowano wnętrze, sklejony płatowiec) zostało jeszcze pod szpachlować pewne fragmenty łączeń kadłuba i skrzydeł, stateczników:

MOs6cmn.jpg

mvT0lEH.jpg

In1grpF.jpg

rqnZRSB.jpg

ryrPTzj.jpg

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie umiesz wyostrzyć zdjęć, bo nawet monetę widać lepiej...nie wrzucaj czegoś takiego bo to nie ma sensu albo popraw światło i sprawdź jakość zdjęcia przed wrzuceniem, bo jestem pewien że da się tym co masz zrobić ładne zdjęcie a nie takie "coś". Pamięetaj żeby ustawić balans bieli na najsłabsze, z reguły żarowe najlepiej wychodzi.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.