Jump to content

Nadmiar kleju cyjanoakrylowego


Recommended Posts

Witam

Aktualnie sklejam Karasia PZL.42 .Jest to mój pierwszy model i powoli się "wkręcam".Zakupiłem podstawowe narzędzia pracy oraz własnie ten model.Składanie go sprawia mi dużo frajdy Jednakże natrafiłem na problem .Do elementów fototrawionych używam kleju cyjanoakrylowego, średniogęstego. Nałożyłem go za dużo na pokrywę kokpitu i wyszło coś takiego :

mKzmIxn.jpg

WrB8Pal.jpg

Wiem wygląda to tragicznie lecz dopiero się uczę Próbowałem to trochę zeskrobać ostrzem nożyka i pogorszyłem sprawę bo jak widać porysowałem element . Mam pytanie do was czy da się to jakoś uratować - mam na myśli nadmiar kleju czy da się go usunąć w jakiś sposób ? Myślałem o lakierze do paznokci ale nie wiem czy to dobry pomysł ?

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Szlifować aż zejdzie.Zmatowienia również możesz usunąć ale do tego jest potrzebny bardzo drobno ziarnisty papier ścierny.Na przyszłość do elementów przezroczystych używaj kleju,który nie wchodzi w reakcje z plastikiem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za pomoc spróbuje z tym debonderem i papierem ściernym . Zastanawiam się natomiast jak sprawa wygląda z tym brezentem - czy taką owiewkę się wtedy okleja tym materiałem i ewentualnie jaki klej do tego ?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.