Skocz do zawartości

M-ATV


birborkg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obydwa rozgrzebane. Sprawa ma się tak:

A) Kinetic jest podobno przeskalowany (za duży) jak na 1/35 (faktycznie główne elementy są nieco większe niż u Pandy), Panda podobno jest bliższa skali 1/35.

+ jeśli ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie to plus dla Pandy

B) Kinetic ma skrętne przednie koła, Panda nie.

+ dla Kinetic'a

C) Jeden i drugi zestaw ma sporo dedykowanych blach do wnętrza, jednak wyposażenie pudełka jest dużo lepsze w Kineticu; dostajemy sporo elektroniki i wyposażenia, które Panda Pominęła. Przez okna i tak niewiele widać - jeśli zamkniesz drzwi to Kinetic nie wymaga aż tak bardzo waloryzowania wnętrza.

+ dla Kinetic,a

D) Koła w jednym jak i w drugim do wymiany

- dla obu

E) Błędy w instrukcji w obu przypadkach

- dla obu

F) Składalność - w mojej opinii Kinetic jest odrobinę lepiej spasowany i rozwiązany.

 

W mojej opinii Kinetic jest po prostu bardziej przyjazny. Panda lepiej trzyma wymiar, ale w mojej opinii w przypadku tego pojazdu (obwieszonego antenami itp.) nie jest to decydujące. Osobiście poleciłbym Kinetic'a ale głosy mogą być różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie poszukaj w sieci recenzji poniższego modelu. O ile są, bo to nowość, nie mam pojęcia czy jest już na rynku. Czytałem plotki, że Panda - oprócz dodania nowych elementów charakterystycznych dla wersji A1 - ma poprawić to i owo, bo krytyka poprzednich dwóch M-ATV była spora. Polacy używali wersji M1240, nie M1240A1, ale tutaj elementy A1 miały być jako dodatkowe. Choć i to warto sprawdzić.

 

1108040-20627-79-pristine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zawartość pudła M-ATV w wersji 1240A1 ze zdjęcia zamieszczonego przez Kubisza

https://www.1999.co.jp/eng/m/image/10510957

oraz zawartość pudła starszej (pierwszej) wersji po reedycji

https://www.1999.co.jp/eng/m/image/10510965

i jeszcze warsztat z budowy (baza Panda) wersji używanej przez Polaków

http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=732

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym modelu masz już dodane dodatkowe lusterka wsteczne, montowane do maski. Wcześniej nie było tego elementu - więc jest spory plus (bo zwierciadła są obłe - jak wycinek kuli - sporo grzebania przy nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej pojęcia o tym nowym zestawie. Jeśli rzeczywiście poprawili stary, widać, że dodali parę blaszek fototrawionych i lusterka na pałąkach, to na Polaka brał bym tego. Odpada ci rzeźbienie lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewagą tego nowego są dodatkowe lusterka na pałąkach. A kinetica nie żałuj, będziesz zadowolony. Masz elektronikę, skrętne koła. I większą łatwość montażu. Podaj adres na PW to Ci podeślę poprawki do instrukcji. Mam pewien pomysł, ale to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem watpliwą przyjemność klejenia Kinetica z bigedem Eduarda.

Faki, kanty, i twaty( Bazylyms pewnie wie o czym mówię :-)) leciały na okrągło...więc nie polecam. Z drugiej strony Cougar Pandy też dupy nie urwał, więc cokolwiek wybierzesz to nerwica murowana...

P.S. Ten nowy model Pandy nadal nie ma lusterek na wieży...

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Czasem sam używam, he, he.

Ja tak tylko piszę, bo ja kiedyś wymęczyłem Whippet z Emhar a teraz są takie ładne zestawy na rynku że nic tylko wycinać i sklejać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.