Jump to content
MiCK

PZL 37 Łoś, IBG 1/72

Recommended Posts

MarCorp. Bardzo dobry tekst. Ja sobie czytam monografie Cynka (bo jest poręczna w czytaniu) go faktycznie włos się jeży, jak te biedne Łosie były niewyposażone w najbardziej elementarne urządzenia. 2 RP to Turańska komuna ! Mój Projekt to własnie takie dopracowanie łosia po taniości, że się tak wyrażę.

Gole tablice to nieśmiałe zaproszenie do zakupu tych z Yahu

Aby mnie pieron strzelił jeśli by mi się spodobało jeszcze blaszki kupować do każdego modelu, bankructwo gwarantowane

A w Rumuńskich Łosiach szczeniaki to montowali Rumuni, czy same się zamontowały?

Pozdrawiam

Krzysiek

MarCorp - świetny tekst!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

A w Rumuńskich Łosiach szczeniaki to montowali Rumuni, czy same się zamontowały?

Rumuńskie latały z tym co dostały w Polsce. W rzeczonej monografii na str. 201 jest zdjęcie Łosia z Vickersem z przodu. Aczkolwiek nie należy wykluczać późniejszego przezbrojenia.

Na temat "szkrabów" słów kilka, chyba w modelarstwie zwietrzyli interes bo aż trzech stron Airfix'ów sobie nie przypominam, chyba tylko Hawker Hurricane w 1/72 był a teraz ze 10-20 samolotów i ceny na prawdę dobre, Beaufighter normalnie idzie w okolicach 70-80 zł a u "szkrabów" (był jeszcze przedwczoraj chyba!) po mniej niż 60 zł. Sam bym kupił z chęcią wszystko ale mi miejsca po prostu już brakuje w szafie.

Mieli dostawy, Academy też jeszcze kilka dni temu mieli spory wybór, nie wiem jak teraz, ale w momencie jak sprawdzałem Łosia IBG stany Academy mieli zerowa

Widzę ze ktoś w dobrej cenie wyrwał Mustanga 1:32 od Trumpka

MarCorp. Bardzo dobry tekst. Ja sobie czytam monografie Cynka (bo jest poręczna w czytaniu) go faktycznie włos się jeży, jak te biedne Łosie były niewyposażone w najbardziej elementarne urządzenia. 2 RP to Turańska komuna ! Mój Projekt to własnie takie dopracowanie łosia po taniości, że się tak wyrażę.

Niestety wielu ludzi żyje mitami kreowanymi nam po '26 przez jedynie słuszną opcję (bo w rzeczywistości rządziła wtedy junta wojskowa) i nie zdaje sobie sprawy z destrukcji także w lotnictwie poczynionej przez …(autocenzura) drugiego Napoleona... oraz jego pupilka ministra Rayskiego który uwierzył że nieuk staje się kompetentny wraz ze stołkiem (zresztą sam przyznał uczciwie że zniszczył polskie lotnictwo, ale już po batach w 39, szkoda że przez lata tego nie widział).