Jump to content
MiCK

PZL 37 Łoś, IBG 1/72

Recommended Posts

jakby ktoś szukał w dobrej cenie 58,50PLN:

https://skarbyszkrabow.pl/pl/p/Ibg-Model-plastikowy-PZL.37A-Los/39174

https://skarbyszkrabow.pl/pl/p/Ibg-Model-plastikowy-PZL.37B-I-Los/39175

Brałem od nich modele Academy miesiąc temu i nie było problemów

Cena dziwnie niska. Coś mi tu nieładnie pachnie...

Brałem od nich Academy Warspite 1/350 za jakoś 171 PLN. Dostawa w 24h i wszystko ok.

Zauważ że oni na większość modeli mają dobre ceny. Problem w tym że nie domawiają, jak im zejdzie stan magazynowy to koniec...

Widzę ,że koledzy kupują , już 7 sztuk razem mniej w tej chwili .

PS Już 12 poszło.

Pozdrawiam Hello

Mimo obiekcji, kupiłem w sklepie z zabawkami, podlinkowanym przez kolege srj ,_)

Nie mogę się do nich dodzwonić, czy komuś się to udało.

Widzę ,że koledzy kupują , już 7 sztuk razem mniej w tej chwili .

PS Już 12 poszło.

Pozdrawiam Hello

Czy komuś dostarczono już paczkę z tym modelem.

Nie mogę się do nich dodzwonić, czy komuś się to udało.
Widzę ' date='że koledzy kupują , już 7 sztuk razem mniej w tej chwili .

PS Już 12 poszło.

Pozdrawiam Hello[/quote']

Czy komuś dostarczono już paczkę z tym modelem.

Ja mailuje z nimi od rana, wprawdzie w sprawie innego modelu ale z kontaktem nie mam problemu.

To jak widzę jakaś zorganizowana akcja. Nie ma to jak uderzenia adrenaliny na myśl czy to kant, a może jednak nie. No, ale całe DWIE DYCHY do przodu.

To jak widzę jakaś zorganizowana akcja. Nie ma to jak uderzenia adrenaliny na myśl czy to kant, a może jednak nie. No, ale całe DWIE DYCHY do przodu.

Wolę sprawdzić, niż się nabrać. I nie chodzi mi o tylko 20 zł , a o znacznie większą sumę.

Nie wygląda jak kant:

https://www.ceneo.pl/sklepy/bekado.pl-s24214

Widziałem to , adres ten sam , ale sklep inny. Logowanie też zakończone niepowodzeniem.

Wolę sprawdzić, niż się nabrać. I nie chodzi mi o tylko 20 zł , a o znacznie większą sumę.

Przy zakupie dwóch zyskałbym całe 7,40zł w porównaniu do mojego sklepu, gdzie mam rabat i darmową wysyłkę. Fajny sklep, dobre ceny, nazwa adekwatna

Napisałem do bekado, okazało się że mają sklep internetowy pod inną nazwą.

Fajny sklep, dobre ceny, nazwa adekwatna

Dodałem go do ulubionych, może kiedyś się przyda. Jak dojdzie przesyłka ( paczkomat) napiszę więcej o zakupach.

Kurde, jak skromie na razie kupiłem jednego, ale jkuz zrobiłem plan, przerobienia go, poprzez dodanie uzbrojenia strzeleckiego, w miejsca kadłubowego zbiornika paliwa, który z kolei przesunołem nad komore bombową.... Z pewnością nie skończy się na jednym łosiu. W moim zyciu zlepiłem juz z 5-6. A mając do dyspozycji tego mowego, z pewnością co jakiś czas będe sobie lepił łosia ,_)

W Szkrabie wersji A sprzedano 21 , wersji B 20 sztuk .

Normalnie wykupią wszystko będą kolejki jak za papierem toaletowym w komuszym "raju".

.

Tak poważniej . Cieszy bardzo , że wreszcie coś się dzieje w polskim przemyśle modelarskim .

Także ,że IBG zrobiło poprawki w modelu .

Może się doczekam nowych , na poziomie samolotów w 1/48.

I czołgów , czołgów , armat , kawalerii .... .

Pozdrawiam Hello

PS brawo dla IBG

Godzina 23-01 , sprzedane . Kto kupił - oszczędził pieniążki na farby , na ten przykład .

Wczoraj dotarły do mnie dwa Łosie z IBG. Nie było czasu zrobić zdjęć, ale niestety - jak widać w już publikowanych in-boxach - jamki skurczowe na sterach, usterzeniu, lotkach - są. W wersji A - bardzo duże. Co gorsza, na kadłubie wersji A niewielkie jamki skurczowe są także na kadłubie, w miejscu gdzie znajdują się detale wnętrza: magazynki itp, w tym niestety na liniach podziału blach - więc wersja tłumaczenia z "ugięciem sklejki" odpada. W kadłubie wersji B praktycznie ich nie ma.

Czas kończyć czeskie Łosie i zaraz po nich wrzucam oba z IBG na warsztat.

Z pozdrowieniami

Hubert

Muszę potwierdzić to co napisał Hubert, jest sporo jamek skurczowych szczególnie w wersji A. Oznacza to niestety, że jest to reguła. Po obejrzeniu tych zestawów, które ja posiadam, dodam jeszcze, że jest kilka nadlewek, największa przy fotelu pilota. U mnie w wersji B odłamana jest również końcówka jednej połówki kadłuba.

Wydaje mi się, że jest też jakiś problem z formami lub wynika to może z szybkości, pośpiechu przy produkcji ale w wielu miejscach widać że wystąpiły naprężenia plastiku. Objawia się to białymi przebarwieniami, takimi jakie się pojawiają gdy się kawałek plastiku zegnie zbyt mocno. Zaobserwowałem to w kilku miejscach w wersji A, a dokładniej na osłonach silników (wewnętrzna ich część), prawa dolna połówka skrzydła na końcu gondoli podwozia, przy klapach komór bombowych (jedna jest prawie złamana). Najgorzej pod tym względem wygląda silnik. Jeden z cylindrów jest u podstawy praktycznie odłamany (zostało tak około 0,3mm połączenia) a jego górna część jest odłamana w połowie. Myślę jednak, że jest to jednostkowy przypadek bo na takich samych wypraskach w drugim opakowaniu takich mankamentów nie ma lub są dużo mniejsze.

Przyszedł mój łoś. Jest bardzo fajny. Bardzo się ciesze. Mam w tym miejscu jedna uwagę do projektanta modelu, na przyszłość. PROFIL SKRZYDŁA ! Kochany panie projektancie. Jest coś takiego jak profil skrzydła, i jest to bardzo ważna rzecz, bo własnie dzięki niemu samolot leci. Łoś w Pana wykonaniu ma profil dziwaczny. Nieprawdziwy. Z załamaniami. Na szczęście jest to prawie niewidoczne. Ale w innych modelach jak oleje Pan prawidłowe odtworzenie profilu to nie będę taki łagodny. Zwłaszcza, że łoś, miał ciekawy profil, bowiem, w centropłacie, ze względu na komory bombowe, Konstruktorom wyszedł profil laminarny, co było w tamtym czasie ciekawostką. Tak trochę przypadkiem.

Przypadkiem kupiłem dzisiaj wersję B i na szczęście trafiłem trochę lepszy egzemplarz. Na kadłubie rzeczywiście są minimalne jamki, ale dość subtelne. Do tego na lotkach. Reszta wydaje się być ok. Wersja A i tak jest brzydka, więc lepiej omijać ;)

Pewnie mają marżę nie 100, a "tylko" 50%

Tu by wychodziło 0%. Dziwne.

Dziwne ale prawdziwe , dzisiaj odebrałem paczkę. Jedyne zastrzeżenia mam odnośnie pakowania paczki. Z pudełka revella zrobił się placek , model nie ucierpiał.

Co do cen to rożnica na zakupach między skarbamiszkrabow a sklepami w ktorych często robię zakupy wyniosła około 90zł przy wydanych 360 . Dobry rabat mi się trafił.

Na koniec wypada podziękować koledze sjr za fajny namiar

A tak odnośnie Łosia i odnajdywanych wad, jak jamki skurczowe. Czy te przypadłości mają modele kupione w innym sklepie niż szakrabowy?

Kupiłem u szkrabow, i z grubsza wygląda to tak jak w recenzji KFS. To chyba przypadłość tego modelu , niezależnie gdzie go kupujemy.

Jak to mowią 5 min.roboty więcej

A tak odnośnie Łosia i odnajdywanych wad, jak jamki skurczowe. Czy te przypadłości mają modele kupione w innym sklepie niż szakrabowy?

Ja swoje kupiłem na stoisku IBG podczas świętokrzyskiego festiwalu modelarskiego i one także posiadają w/w przypadłości.

Kupione w sklepie IBG mają. Przynajmniej moje oba.