Skocz do zawartości

Bismarck od Tamiya 1/350


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że przełamię forumową klątwę forum . I faktycznie jak przeglądam inne firmy tego modelu to tamiya ze szczegółami słabo wypada dla tego żałuję że nie kupiłem większego kompletu blaszek

Do stoczni marsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw blaszek masz bo nie napisałeś wogóle? Polecam zaplanowanie już teraz odetalowania bocznych ścianek całej nadbudówki, bulaje,drzwi wentylatory, w zestawie edka jeśli takowy posiadasz troszkę tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nawierc otwory w kominie i szkoda ze sie rozpedziles bo do okola komina jest taka porecz(linie wypukle) ktora chlopaki robia z relingu ze skali 1/700 wyglada to o niebo lepiej. Nie moge na szybko znalezc zdjecia poszukaj w warsztacie kolegi skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia widziałem gdzieś na zdjęciach ale jakoś nie wnikałem i zrobiłem bez. Jest to mój pierwszy okręt i obiecuję że do trzeciego z koleji przygotuję się dużo lepiej bo drugi to ma być zwykła pudełkowa Błyskawica obiecełem dzieciakowi

 

Mam pytanko jakiej grubości używać lin kupiłem takie od "mig 0,3" ale wydaja mi sie za cienkie i kolejna sprawa macie jakieś foto jak te liny idą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia widziałem gdzieś na zdjęciach ale jakoś nie wnikałem i zrobiłem bez. Jest to mój pierwszy okręt i obiecuję że do trzeciego z koleji przygotuję się dużo lepiej bo drugi to ma być zwykła pudełkowa Błyskawica obiecełem dzieciakowi

 

Mam pytanko jakiej grubości używać lin kupiłem takie od "mig 0,3" ale wydaja mi sie za cienkie i kolejna sprawa macie jakieś foto jak te liny idą

kzugajjakie otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie teraz zadać pytanie jak chcesz robić ten model, czy robisz go z tego co posiadasz, czy będziesz drążyć temat na maksa ile się da a koledzy Cię zamęczą o każdy możliwy szczegół i wierne odwzorowanie. Moim zdaniem warto zestawowi Tamki dodać tego co nie ma w zestawie ale w ramach rozsądku zakupowego ( jak kogoś stać, bierze wypasione zestawy od pontos, WEM). Kup relingi ze skali 1/700 i uzyskasz te poręcze nie tylko na komin ale na cały model bo ten zestaw od Eduarda jest niestety dość ubogi. Dodaj jeszcze reling na drugiej części komina i drabinka chyba krzywo się przykleiła po tej stronie.

O jakie liny chodzi na okręcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romcio703 no i niestety masz sporo racji nie chcę już więcej inwestować bo i tak już sporo pochłonoł ten model kasy . tak jak pisałem do kolejnego przygotuję się lepiej merytorycznie i finansowo

Z tym modelem pozostanę już przy tym czym mam choć na pokład dalej czekam. Mam nadzieję że i tak wyjdzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas prace posuwają sie powolutku do przodu

Niestety dopiero teraz stwierdziłem że dark sea grey xf-54 tamiya jest trochę za ciemny myślę że powinien być jaśniejszy i że nie ma co się sugerować instrukcją ale dla mnie już za późno.

myślę teraz że dałbym Light sea grey xf 25 a ciemniejszy to xf 54 lub xf 24 ale to już info dla potomnych, przynajmniej ja tak myślę

 

Mam prośbę możecie poradzić jaki wash kupić do takiego koloru

myślicie że takie starczy ??

https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1602-PLW-Deep-Gray.html

 

a może coś takiego

https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1006-BLUE-WASH-FOR-PANZER-GREY.html

 

ten powinien pasować idealnie ale jednak chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia

https://www.mojehobby.pl/products/AK-303-Grey-Wash-for-Kriegsmarine-Ships.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Długo to trwało ale się udało szkoda że poprzednie zdjęcia znikneły nie z mojej winy

ale ja jestem dumny choć nie jest idealnie może następny będzie ładniejszy i lepiej wykonany . Tymczasem mój pierwszy okręt zakończony

6e6c761cb9792586med.jpg

Edytowane przez woldox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.