Jump to content

Super_Hans

Members
 • Content Count

  1,222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Super_Hans last won the day on October 14

Super_Hans had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdynia

Recent Profile Visitors

667 profile views
 1. Klasa. Zfiltruj tego pająka żeby trochę jaśniejszy był, nie dawał tak kontrastem.
 2. @Tupilac W kwestii różnic kulturowych, jakości komunikacji, kultury pracy i szacunku do niej można by prowadzić dyskusję w nieskończoność. W sferze ogólnie pojętej komunikacji międzyludzkiej i kwestii wzajemnych ocen na poziomie podstawowym w krajach zachodnich jest tak jak piszesz. Pierwszy podstawowy poziom jest taki, że np Anglosasi zawsze Ci napiszą "wow, great job!". Nawet jak byś z ziemniaka wyciął cokolwiek co przypomina okręt. Bo to czyjaś praca. Oni się tego uczą od najmłodszych lat. Taka poprawna etykieta komunikacji i krytyki (a właściwie jej braku) jest tam naturalna. Tyle, że ciekawie się robi przy przejściu z poziomu amatorskiego do bardziej zaawansowanego. Używając tego samego języka nagle okazuje sie, że magiczne "great job " nic nie znaczy. W drugiej części zdania pojawia się "zadzwonimy do Pana", "niestety pana projekt nie został zaakceptowany" Osobiście uważam, i mam nadzieję, że na tym forum jesteśmy po to by zderzyć się z poziomem profesjonalnym tworzenia modeli. W związku z tym nie robi na mnie wrażenia wszelka forma krytyki. Oczywiście, że najlepiej jak jest merytoryczna. Ale zdarza się też taka w stylu Steva Jobsa... "Wypier... mi z tym gó...!! ". No ale coś za coś. Myślę, że najgorsze co mogło by się zdarzyć na tym forum to chwalenie wszystkiego jak w przedszkolu. Nie zapominaj też, że to forum modelarskie a nie o druku 3d. Patrzymy na obiekt finalny. Z resztą na forum 3Dprintboard można zobaczyć co chłopaki drukują (foto). A co do "Warszawy", chyba zbyt entuzjastycznie oceniłeś swój druk i włożoną w niego pracę. Sam pomysł to za mało. Działaj dalej!!! Gniota zostaw sobie na pamiątke.
 3. Super_Hans

  Wash

  Takie grudki się robią gdy zmywasz/zalejesz położonego washa zbyt obficie White spiritem. Połóż łosza, po 20 min. spróbuj wytrzeć go praktycznie suchym uchogrzebem lub patyczkem z gąbką do makijażu.
 4. U mnie to inaczej wygląda. Nie dolewam do buteleczki Vallejowskiego. Mam osobno małe naczynie z wodą (ok 20 ml z kropla "ludwika"). Maskola daje porcje do innego naczynia i sobie rozcienczam na bieżąco. Co kilka mazniec pędzel plucze w tej wodzie i wycieram. Po 10 min nowa porcja Maskolu itd.
 5. Vallejowski jest trochę bardziej lejący. Schnie podobnie szybko na powierzchni. No i ta buteleczka to lepszy patent. Przy dłuższej pracy słoik humbrola ma większą styczność z powietrzem i Maskol gestnjeje. Poza tym tak jak wcześniej napisano, można wodą go rozcienczyc. Jak chcesz napięcie powierzchniowe zmniejszyć to dodaj śladowa ilość detergentu.
 6. A galeria gdzie?! Nie wiele widać. Z tego co widać to doskonały detal ma jak na 1/700. Olinowanie i wodę przemilcze
 7. ŚwiecOm to gwiazdy i zakonnice. Dzięki Marek, burty pójdą zdecydowanie w matt. Na razie jest gloss pod oleje jeszcze. Linoleum będzie też bardziej matowe i jeszcze wyciapane punktowo filtrami. U mnie też aż tak matowo nie jest (zdjęcie niżej). Na Pagodzie jest satyna obecnie, rzekłbym nawet, że momentami nawet za ostro świeci. KUmin dałem zdecydowanie bardziej w macie celowo. Kilka zdjęć poglądowo jak światło gra na prawdziwych. Ten sam Takao raz daje ostro satyną innym razem bardziej mattem haha. Generalnie ma być podobnie z lekką przewagą mattu dla oddania skali. P.S. To Twój Josh??
 8. Jesteś pewien że w ULTRZE? Sam przetarłem oczy ze zdumienia bo nie ma go na schemacie to raz. Dwa, na zdjęciach sklepowych i filmach też go nie ma. Wszystkie inne modele HS go mają. Co jeszcze ciekawsze to sam O-ring (123190) w opisie w niektórych sklepach stoi, że jest do wszystkich modeli a w innych, że tylko do Evo, Infinity, Grafo itd, BEZ ULTRY. Podobnie jest z zestawami aircap/dysza/igła. Przy problemie kolegi ppomka o-ring może załatwić sprawę. chyba, że teflonowa uszczelka dyszy nie będzie dociskać do kanału.
 9. Dokładnie... Jak te działka zobaczyły, to tylko cichutki śpiew usłyszałem. Hej ho, hej ho..
 10. Mało co daje w tym hobby tyle frajdy co perspektywa wielu takich samych upierdliwych elementów do zrobienia.
 11. Daleko nie trzeba szukać. https://www.plastmodel.pl/p/543/18747/pontos-35019f1-uss-ffg-oliver-hazard-perry-class-long-hull-detail-up-set-1-350--skala-1-350-pontos-model-zestawy-do-okretow-dodatki-do-modeli.html Pontos jak widać nie poskąpił i daje SH-60 a nie SH-2G. No ale za to cena... 100 dolarów. Prawdziwy był "za dolara" to ma tylko 7Up'a na pocieszenie.
 12. Zużycie wykałaczek raptownie wzrasta. Skrzynki z amunicją, podstawy p-lotek, itp idt. Na srodokreciu stałe przybywa żelastwa. Napakowali tam złomu japońce. Na zdjęciach ciekawie to wygląda. Nudy nie ma, za to na modelu rośnie ryzyko pewnej zabawkowej groteskowości.
 13. Twój wygląda lepiej niż pana Dirka. Takie moje zdanie. Co do łosza, jakim kolorem zapuściłeś? Bo jeszcze jest za ostro. W tej skali wszelkie linie podziału i są umowne i przeskalowane więc mocny i ciemny łosz daje nienaturalny efekt. Daj subtelniejszy kolor. Szary wpadający w niebieski. Jak zmieszasz szary nieco ciemniejszy od bazy to odrobinę Paneys Gray dodaj. Unikałbym brązów na szarym w tej skali. Szczyptę na białych elementach tak. Ale tylko tam. A tak poza tym to wymalowany jest bardzo fajnie! Fota dla przykładu co tam w liniach podziału widać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.