Jump to content

Super_Hans

Members
 • Content Count

  1,029
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdynia

Recent Profile Visitors

377 profile views
 1. Solo, jesteś wielkim optymistą co do tego programu. Jeśli się mylę to odszczekam, ale w tej chwili jest to przedwyborcza dziecinada. W dodatku nawet nie starają się tego propagandowo rozdmuchać jak Wisłę. Błaszczak wie, że kasy na to nie będzie. Obecnie żadna decyzja pociągająca duże środki budżetowe nie jest podejmowana na poziomie ministerstw tylko w "komitecie centralnym" z uwzględnieniem zysku politycznego. Program Harpia zdechnie tak jak Wisła i reszta. Priorytetem w tej chwili jest utrzymanie i wzmocnienie władzy centralnej i wiernego rządu dusz na utrzymaniu państwa. Tzw redystrybucja majątku narodowego. F 35 dla prezesa jest mniej ważne niż trąbiący przeciwko Uberowi taksiarze w Wa-wie.
 2. W tradycji japońskiej nazywy pancernikow były od nazw gór, krążowniki od rzek a niszczyciele od wiatrów. Tak z grubsza. Mikasa:
 3. Też się na niego zaopatruje jak ogarnę to co mam rozgrzebane. Pontos robi mega upgrade'a do niego. Będę śledził. Mam nadzieję że jakieś czary mary jednak będą przy malunkach.
 4. Ta ostatnia fotka to też U-1060, on przy jakiejś skale osiadł. http://www.brendtandbrendt.com/ship.php?row=272&back=germansubs.php
 5. Uprzedzałem, że ekspert ze mnie słaby skoro dupa z buzIom mi się myli. Jeśli dziób ma wystawać to sprawa jest łatwiejsza teoretycznie, zależy ile chcesz tego pokazać.
 6. Do ekspertów od cygar też nie należę.. VII F miała sekcję rufową 10 m dłuższą niż VII C.. Akurat jak ma mu dupa wystawać na tej dioramie to niestety C się nie nadaje. Myślę, że łatwiej będzie Ci wersję D przerobić. Tylko trzeba sekcję bomb głębinowych usunąć której F nie ma, 88-mkę wywalić, oraz kiosk nieco zmienić pod działko 20mm . Gotowego zestawu VII F też nie widzę.
 7. W którymś momencie nie zrozumiałeś o czym napisałem. Właśnie mi o to chodzi, żeby nie opierać się o papierowe sojusze z USA tylko znajdować się gospodarczej, technologicznej i politycznej sieci Europy. Polska w 39 nie liczyła się na żadnym z tych pól. Nie ważne.. Załóżmy, że to jednak nie ma znaczenia. O czym wówczas mówimy? O konflikcie konwencjonalnym z dużo silniejszym przeciwnikiem? Bez jakiegokolwiek przeliczalnego na pieniądze interesu po stronie sojuszników by nam pomóc? Obecnie wojna między blokami cywilizacyjnymi już się toczy. Wzmacnianie bezpieczeństwa energetycznego i informatycznego podstawowych struktur państwa, elektrowni, szpitali, banków etc.. Oraz armii.. Tu widzę pole do realnego wzmocnienia państwa. P. S. W kwestii sprzętowej.. Moja uproszczona definicja silnego państwa to taka..ze jak się zwali pół lasu na harcerzy, czy wycieczkowiec zacznie tonac na naszych wodach to jakieś śmigłowce się pojawia.. I paru przeszkolonych gości w centrum zarządzania z prawdziwego zdarzenia, a nie w salce z paprotką i telefonem z tarczOm..mających do dyspozycji 3 ciężarówki i jednOm anakonde. Do póki nie ma kasy na takie podstawowe kwestie to wydawanie jej na F35 to po prostu zabawa w "silne państwo"..
 8. No nie, jeszcze te lewackie zboczuchy z Niemiec i Danii cło nam wlepią. I emisję CO2 sprawdzą tych Efów.. No mówię, nie opyla się! Jednak ta oświata zostaje...
 9. Hehe, zagadka zdjęć.. Niedlugo cholera trzeba będzie pliki kodowac zanim się coś napiszę.. Bo godzinę i datę można odczytać z nazwy pliku..
 10. Grecja to nawet jak by miała 5 pastuchow z kijami a nie armię, to będzie broniona przed agresją ze wschodu przez resztę Europy jeśli już o tym mówimy..
 11. Zgadza się. Stawiając w ten sposób sprawę to wychodzi mi że niestety do Krzyżaków musimy się uśmiechnąć.. Stany na najbliższe dekady mają dominację na Pacyfiku do ogarnięcia i ochronę sojuszników tam, nawet bardziej niż na bliskim wschodzie. Wiara, że przylecą do nas Marines w razie W tak jak do Korei czy Wietnamu to dopiero naiwność..
 12. Działania Rosji wskazują że właśnie ta więź polityczno gospodarczą krajów "bogatych, rozwiniętych, i pełnych proobywatelskiej świadomości" jest dla nich solą w oku. To właśnie jest zagrożenie dla ich interesów, tego sojuszu boją się najbardziej. Nie tego ile samolotów będzie miała Polska w izolacji. Każde działanie poglebialace izolacjonizm militarny i gospodarczy zdobywa poklask w Moskwie. Dlaczego? Dlatego dążenie do zostania w wewnętrznym kręgu państw członkowskich uważam za polską rację stanu. To jest naiwność? W USA nie istnieje pojęcie sojuszu z Polską. Polska nie leży na Pacyfiku, jest będzie i była poza strefą ich interesów. Na razie jest sojusz z Europa i tyle. I tak, tylko więź z Europa może uratować przed hipotetyczna konfrontacją z Rosją. Solo, strasznie uwierzyles że te F35 to panaceum na zagrożenia polityczne w 21 wieku. Dla mnie to brzmi jak naiwność w strategii.
 13. Idąc na kompromis.. Za bardzo politycznie się znów robi. Nie uważam, że nie należy armii reformowac. Ale to musi być zrównoważony rozwój, także w tych aspektach o których pisałem. Wierz mi dawno temu byłem bliższy Twojemu tokowi rozumowania. F35 jako jedna z kart na stole jak najbardziej tak. Ale nie w ten sposób.. Sny o potędze jeszcze nikogo nie obroniły. Pozdrawiam.
 14. Silne gospodarczo państwo nierozerwalne z Zachodem jako element strategii odstraszającej to wg Ciebie naiwna teza? "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica"... Tak myśli Wschód.. I nie chodzi tylko o geografie. Ciekawe czy takie myślenie zmieni parę samolotów, czy jednak bogate państwo, ważna gospodarczo cześć EU, wplecione mentalnie, finansowo i gospodarczo w Europe tak, że jakikolwiek atak na nie będzie oznaczał atak na resztę Europy (czyli Niemców, Francuzów, Szwedów..) Wg Ciebie izolacjonizm, Europa ojczyzn to bezpieczniejsze rozwiązanie?? "po latach imposybilizmu".. Hahaha. Widzę, że mondrosci prezesa nawet na forum się pojawiają. Solo, nie wiem ile lat miałeś roku 89.. Ale ten imposybilizm poprzednich rządów włączył nas do NATO, EU, Schengen. A i niezapominajmy kto był przeciwny integracji wtedy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.