Jump to content

Super_Hans

Members
 • Content Count

  1,157
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Excellent

Personal Information

 • Location
  Gdynia

Recent Profile Visitors

565 profile views
 1. Miał być abrams na luzie a tu strasznie du..pe ma spiętą. Spiętą tą podstawkOm i murkiem. Gąski na linii ramki są co do milimetra. Daj mu więcej przestrzeni trochę. Zasłużył.
 2. Krzychu, to się nazywa modelarstwo pełną gembOm! Wystarczy spojrzeć na stopkę i co na warsztacie u Ciebie jest. Z resztą nawet "kompletne dno!" to u Ciebie komplement. Ślązaczek klasa!
 3. Stary i sprawdzony sposób. I tani. Pozaginałem żurawiki do szalup. Tamkowe są przyzwoite ale te od Alliance model to petarda. Prawdziwa biżuteria. Będą 3 rodzaje. Na dużych będą zawieszone łodzie 9m. Reszta złożona na leżąco.
 4. Tak jak u Gały u mnie też przygotowania do regat. Teraz wikol w szyby. Wash, podmalunki i oleje.
 5. Przygarnąłeś takie piskle to teraz trzeba o nie zadbać! Robótka cacy! Takie masochistyczne dłubanie lubię i popieram.
 6. Pięknie Krzychu! Jak go kupiłem to pomyślałem, fe.. Takie pudło. Ale teraz mi się podoba ta sylwetka. Dno wymiata!
 7. Kto by pomyślał, że takie smaczki można znaleźć na biurku u Pani w kancelarii... Fajny pomysł. Koronkowe malowanie! (bez podtekstów i skojarzeń:) Podoba się!
 8. Zgadza się. Tamki akrylowe pod pędzel są gorzej niż słabe. Nie poddawaj się. Słuchaj rad tutaj. Nie od razu Rzym zbudowano
 9. Pokład przed malowaniem powinieneś przygotować, zaszpachlować szpary, doszlifować, usunąć babole. Do ćwiczenia warsztatu wybrałeś za trudny model i skalę jak widać. To co widać wygląda niestety bardzo niechlujnie. Burzatg już Ci pisał - rozcieńcz te farby. Ty zapaćkałeś to znowu gęstą farbą. Jeśli nie malujesz aerografem tylko pędzlem to poza obowiązkowym rozcieńczeniem farb możesz użyć takiej "sztuczki" : Z tego co pisałeś to masz dwa rodzaje chemii. Możesz akrylami pomalować duże powierzchnie (pokład, nabudówki) a szczegóły enamelami. Nawet jak wyjedziesz lub Ci podcieknie to benzyną do zapalniczek/white spiritem czyściutko naddatek zmyjesz nie uszkadzając/ zmywając warstwy akrylowej. P.s. Akryle zmywa też ładnie Cleanux (płyn do czyszczenia sidoluxu).
 10. Metoda sprawdzona. Prosta i szybka. Można zejść do 0,2 mm. Przy dobrej stali może nawet mniej. Żeby nie "biło" i do większej precyzji warto zrobić rowek w drewnie. Rowkiem też można regulować grubość. Warto się uzbroić w strzykawkę z wodą obok. Chyba że ktoś lubi zapach palonego drewna w domu.
 11. Graf zaczyna spoglądać na sąsiada z lekkim dąsem.. Mały gnojek będzie lepiej wymalowany niż ja - myśli.
 12. No proszę! Kolega od irańskiego Tomcata tutaj! Co do pytań, Farby - o czerwonej hatace zapomnij. Albo mieszasz te gunziaki lub tamki na oko albo jak chcesz ORYGINALNE kolory to colorcoats (dawniej WEM) - robią wg Sovereign Hobbies. Opcja trzecia to AK co wspomniał Mariusz. Ja głównie malowałem colorcoats enamels i byłem zadowolony. Natomiast B5 (niebieski) umieszałem z tamek. Jest jedno ale - te oryginalne kolory i tak są za ciemne więc.... Blachy - tu jest większa afera bo korzystaliśmy z blaszek projektu Michała. Oczywiście to co na złomowisku też. Ja dodatkowo miałem zestaw Starling Models STM13. Są tam bardzo ładne relingi ale Michała były lepsze. Hips 0.15 mm miałem od Evergreena. Ale ostatnio przerzuciłem się na plapaper tamki - hips 0.1 mm. Polecam. To tyle na razie. I tak się za bardzo rozpisałem po nocy... Ale to za tą kratownice z DZIURAMI masz. P.s. Będzie na jesieni kolejny projekt ogłoszony, tym razem nie prześpij!
 13. Cyc leżał taki pomarszczony, dawno bez libido. I już tylko patrzył tymi swoJymi oczyma... NO TO się w końcu MonNsjur Gale żal cyca zrobiło po ludzku. I dobrze. Cyc wierny i przebaczy.
 14. W profilach morskich 22 jest bliźniaczka Tama. Może coś tam więcej znajdziesz. Jest też publikacja NEW VANGUARD • 187 Japanese Light Cruisers. No i na combinedfleet jest historia, nie wiem jak Kuma ale Tone ma opisane modyfikacje jakie i kiedy były.
 15. Poszukam w wolnej chwili w tym co mam. Tymczasem na szybko, całkiem dobre rendery Kumu sOm TU
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.