Jump to content

Kawanishi N1K1-Jb Aoshima 1:72


Xmen
 Share

Recommended Posts

Jak powiedziało się A to trzeba powiedzieć C.Trzeci Shiden w kolekcji tym razem oryginalna Aoshima.Model wersji której nikt nie pokazuje na forum "chyba". Z całej trójki wyszedł najgorzej.Najpierw przy malowaniu oznaczeń biała farba Tamiyi nie chciała współpracować z czerwoną Gunze.Następnie przy ostatnich poprawkach cały klej z folii został na modelu.Udało się jakoś wybrnąć ale niestety te wszystkie przeboje widać na modelu.Kalkomanie Kopro.

EP242cIl.jpgfgzevfol.jpgLedEFObl.jpgDCikBENl.jpgYAPZpall.jpgEybpCOwl.jpg

I jedno zdjęcie grupowe

yxoprWul.jpg

Link to comment
Share on other sites

Z całej trójki wyszedł najgorzej.

 

Nie bardzo rozumiem to sformułowanie.

Góra może faktycznie odrobinę zbyt mało zróżnicowana i wygląda zbyt jednolicie ale jednak "wykonawczo" pasuje do pozostałych więc uważam że jest dobrze

Z minusów dostrzegam brak przewodu antenowego i chyba lufy się tylko delikatnie "nawierciły". Proponuję "zapuścić" kropelkę czarnej farby w każdą lufę w celu oszukania "oka"

 

Poza tym miły dla oka i cała trójka prezentuje się smakowicie

Czy będzie kontynuacja kolekcji (np wersja z uzbrojeniem rakietowym) czy też będziesz obrabiał "praszczury" Shidenów czyli Kyofu ?

 

Ostatecznie:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagi .Anteny będą.Linie były zapuszczone washem od AK i trochę Smoke od Tamiyi.Po nałożeniu lakieru matowego to praktycznie znikło.Ale na żywo nie jest tak źle.Dlaczego najgorzej?Bo na modelu widać tą walkę z malowaniem hinomaru na kadłubie.Będzie ten z uzbrojeniem rakietowym i wszczesny N1K2 i następnie Koyfu. Zabiorę je do Łasku to Obejrzysz na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.Na swoją obronę napiszę tylko że lewe hinomaru było malowane sześć razy ze zdzieranie farby do podkładu włącznie zanim zmusiłem farby do współpracy.Wysokość musiałbym sprawdzić ale nie chcę się dobijać.Chyba kupię jeszcze jeden model i zrobię od nowa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.