Jump to content

abtb

Members
 • Content Count

  1,120
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by abtb

 1. ICM w swoim modelu Ziła 131 w wersji z barakiem wyprowadza wydech na przeciwną stronę ale jednak nad kołami. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto takim klamotem (Ził 157) w kamaszu jeździł
 2. Jakoś tak, z góry nad tylnymi kołami Oczywiście trzeba by sprawdzić czy w Polsce jakiejś modyfikacji nie wprowadzono. Ale raczej był to układ standardowy (poza cysterną gdzie "wydech" był podpięty pod przedni zderzak) dla Ziła 157 i 131.
 3. Rzeźnia ostra, jest co podziwiać. Zastanawia mnie tylko wydech W wersji "cargo" i ciągnika siodłowego kończy się w zupełnie innym miejscu. tutaj chyba też powinien wędrować dalej i wyżej. Dobrze by było temat obmacać.
 4. Pięknie to wygląda. I w dodatku w "72-ce"
 5. Mocuj na szpilki. W razie "W" wyjmiesz i będziesz startował w "Budowlach"
 6. Nooo panie! Podstawka piękna. Sama w sobie może już "robić" za model a co dopiero z figurantami
 7. Jaką metodą? "Z ręki" czy na maskol? Fotka mogła by być ciut ostrzejsza bo trochę trudno ocenić efekt. Nie bardzo można stwierdzić czy to rozkurz czy kurz
 8. Kapliczka całkiem zgrabna i całościowo jak najbardziej Z fiacikiem tu i ówdzie można jeszcze powalczyć. Jak duży jest ten fiacik? P.s. Widzę że Kolega podnosi emocje stopniowo i nie wszystko ujawnia
 9. Kolejny latawiec z RAF-u wylądował na półeczce - Gloster Gladiator Mk. II z Airfixa
 10. Podziękować "Srebrny" to na razie pole walki z "materią kolorystyczną" Naciągi z żyłki 0,08 mm, antena "V" z takiej samej natomiast odciąg do "chwosta" z nitki o grubości 20 DEN (diabli wiedzą ile to w mm) ale nie bardzo polecam bo jakoś słabo to się chwyta z CA i przy większej sile naciągu może się urwać. A i farba się "skrapla" na niej. A poza tym to SERDECZNIE DZIĘKUJĘ koledze Xmen-owi za poratowanie kalkami
 11. Witam, dziś kolejny latawiec na korbkę Gloster Gladiator Mk II, 605 Eskadra (Hrabstwo Warwick), lotnisko Królewskich Sił Powietrznych Tangmere, Sussex, Anglia, sierpień 1939 W parze: Można "szczelać"
 12. Kolega jeszcze raz przemyśli to co napisał i podejmie jedynie słuszną decyzję
 13. Widzę że Kolega podchodzi do tematu ambitnie Będzie na co popatrzeć.
 14. Kwity referencyjne są, a zatem nie będzie wróżenia z fusów. Wielkość baleji robi wrażenie Ale z tym "eksponatem" do prób malarskich to Kolega poleciał Co niektórym może się serducho krajać Proponuję jeden zrobić w pełnym ożaglowaniu. "Miedź" na kadłubie będzie malowana czy też szykuje się wyklejanka z "blachy"?
 15. Malowanie całkiem ładne, podoba się. Dół wygląda bardzo przyjemnie. Lufy w skrzydłach zestawowe czy toczone? Można by było poczernić wydechy od środka.
 16. Widocznie grafik płakał jak malował: Zdjęcia czarno-białe z epoki nie rozwiązują tego dylematu jednoznacznie więc pomalowałem sobie w kolorze kamo. Jak źle to raczej płakać nie będę.
 17. No ładnie Będzie bieganie z jednej sali do drugiej żeby relacje śledzić Chyba zaprzyjaźniony sklep udzieli mi rabatu na "chmiel" i przegryzkę. Który kadłub zamierza Kolega najpierw wyciąć: Mikasy czy Cutty? Szaleństwo! Ale jak to mawiają "w szaleństwie jest metoda"
 18. Pomaleńku do przodu Przenitowałem już całość płatów, tzn góra + dół. Został jeszcze centropłat i usterzenie poziome. Mam nadzieję że jutro da się to ogarnąć. Psikąłem też czarnym podkładem kadłub, żeby było lepiej widać co z tego szycia wychodzi
 19. No i pięknie. Warsztat rozpoczęty w starym, dobrym stylu Zasiadam w ostatnim rzędzie ( żeby "pssst" z otwieranego napoju chmielowego oraz chrupot chipsów nie przeszkadzał w pracy twórczej ) i zerkam na postępy Biorąc pod uwagę poprzednie warsztaty śmiało można powiedzieć "Będzie się działo"
 20. Możesz zacisnąć opaską metalową ( taką jak na wężach np od płynu chłodzącego w samochodach, taki mini rozmiar powinien być osiągalny w każdym "metalowym sklepie") lub zdjąć z węża zakuwkę (ten metalowy element) nałożyć na końcówkę i wtedy zacisnąć wąż na króćcu np dwoma opaskami elastycznymi. Gumowa część węża musi być obowiązkowo w płóciennym oplocie, inaczej zrobi ci się balon i pierdyknie przy byle psikaniu. Przerabiałem ten problem z identycznym wężem, teraz działa bez problemu.
 21. Z pewnego źródła słyszałem, że można już iść po browar i chipsy. Lada dzień powinno być losowanie miejsc na widowni
 22. To ja POPROSZĘ O WARSZTAT Mikasy
 23. Życzę Koledze spełnienia tego czego sam sobie życzy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.