Jump to content

abtb

Members
 • Content Count

  2,039
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  50

Everything posted by abtb

 1. Jest! To model wintydżowy. Zero dodatków - prosto z pudła. Jak za starych, dobrych czasów
 2. O kuchnia, sam Prezes zawitał A czerwony dywan w praniu
 3. W tym konkretnym przpadku, w których oknach był PK, nie ma większego znaczenia, gdyż będę je umieszczał w uchwytach na tylnej grodzi. Co do umiejscowienia lewego PK to obstawiam, że jest on w oknie przed drzwiami ładunkowymi (widać odsuniętą szybę) i wyraźnie jest głębiej umiejscowiony niż ten po prawej, kóry jest w ostatnim oknie. Gdyby lewy był w drzwiach ładunkowych byby by one naprzeciwko siebie, a tak jak widać nie jest. A poza tym takie umiejcowienie było by raczej mocno problematyczne z użytkowego punktu widzenia.
 4. Ja do rozcieńczania H używam https://www.mojehobby.pl/products/T-110-Mr.Hobby-Color-Thinner-110.html Działa, bo jest dedykowany do H i nochala nie urywa tzn nie śmierdzi a właściwie jest bezzapachowy Tamkę pewnie też rozcieńczy bez problemów (chyba nawet używałem i efektów ubocznych nie było)
 5. Oo, jak fajnie wiedzieć, ze nie jestem sam
 6. Każda taktyka jest dobra, pod warunkiem, ze przynosi oczekiwany skutek
 7. Potwierdzam. O to, to. Farby pewnie ci zostało po Elektrze więc trzeba wykorzystać
 8. W jakimś tam sensie jest. Jak czytałeś tekst podesłany przez Leszka to jest tam wzmianka: "montaż dwóch ruchomych karabinów maszynowych typu PK kal. 7,62 mm lub RPK kal. 12,7 mm z zapasem 1600 nabojów na uchylnych wspornikach przymocowanych do sufitu kabiny ładunkowej, bezpośrednio za prawym tylnym i środkowym lewym bocznym oknem. Przeszklenie prawego tylnego i środkowego lewego okna bocznego kabiny ładunkowej jest więc zaprojektowane jako przesuwne. Zapas amunicji do wspomnianych karabinów maszynowych znajduje się w skórzanych torbach umieszczonych pod oknami. Ruchome karabiny maszynowe
 9. "100ka" Coś tam się tworzy i mazia. Dopasowałem wnętrze (jako tako, lepiej już się nie da) oraz dyszę. Potem pierwsze malunki: Może nie wygląda to tak ładnie jak na fotce wklejonej przez Moses-a ale jakoś przejdzie Dziś "zamykanie" kadłuba.
 10. Ciekawy tekst, i informacje niezwykle istotne. Ja dorzucę jeszcze takie fotki
 11. Gunszip po polsku czyli Mi-2US. Może mi podpowiesz jaka była metoda celowania tymi armatami, czy był jakiś celownik przed szyba od środka (coś jak w UH 1), czy raczej w taśmie był np co piaty nabój smugowy i się patrzyło gdzie leci i kiwało całą baleją w celu jako takiego trafienia. Fotek jak na lekarstwo, a poza tym to szpiegowskie jakieś, więc takie trochę wróżenie z fusów.
 12. Idzie jesień to i wodę w czajniku trzeba zagotować Na początek tradycyjnie - wydechy, dziurki i kitowanie: Potem odrobinka działania we wnętrzu - stelaż pod skrzynki amunicyjne, decha i takie tam - skrzynki (na razie jeszcze surówki do dopieszczenia) i przymierzone tam, gdzie trzeba: Jakby ktoś pytał dlaczego w dziale samolotowym, to odsyłam do administracji. Moje podanie o przeniesienie do d. wiatracznego zeżarł pies Administratora (bo Administratora o to nie podejrzewam (na razie ))
 13. Nie wiem czy to pytanie do mnie ale jeżeli tak to odpowiadam: jest ale w odcieniu. Na zdjęciu z lasem jest on bardziej ciemny i matowy ale nadal zielony w kierunki ciemno - zielonego (tak jak pisał Xmen - RLM 70 -Schwarzgrun ). Weź pod uwagę ustawienia monitora. Ja galerie oglądam na trzech różnych i na każdym mam różne odcienie. Na ostatnim zdjęciu w galerii, na moim monitorze wpada wręcz w rozjaśnioną czerń.
 14. Oby przy okazji nie wypaliło farby
 15. A skądże znowu! To doświadczenie w "temacie" Jak wspomniałem, to JUŻ SIÓDMA 104ka z Hasegawy którą robię i dla mnie to już klocki lego. Żeby nie było zaskoczenia to trochę zwolnię i w tym tygodniu planuję zaledwie podkład i poprawki. Ewentualnie "dorzucę" preszejding. I może jeszcze złożę do kupy "vyzbroy" Proponuję nie odchodzić od komputera i być czujnym.
 16. "100ka" Podziałałem odrobinkę z żywicami. Trochę dziwnie Aires do tematu podchodzi - ot pokazane jak zlepić ale jak pomalować to już nie (chociaż to można bez problemu znaleźć w necie) i jak umieścić w modelu. Wycinanie plastiku na typową wydrę. Na początek dysza: Całkiem ładnie się to prezentuje. I nawet pasuje do modelu tylko trzeba ostro powiększyć otwór. Kabina. No tu to trochę wróżenie z fusów. Wyciąłem plastik na czuja - żywica jest chyba odrobinkę za krótka ale ogólnie pasuje. Trochę gorzej z wnętrzem. Nie bardzo wiadomo jak ma b
 17. Ciekawy malowanie poczciwego Meśka. Ciemne kolory to zawsze duże wyzwanie. Tu wyszło ładnie. Kalki faktycznie walą po oczach. W sumie najsłabszy element modelu. A szkoda bo to kolejne nietypowe malowanie w twoim wykonaniu, rzadko widywane na forum (a może i wcale) Zawsze to coś innego niż "sieczka" z frontu wschodniego lub BoB.
 18. Zamykam warsztat Uzbrojenie podwieszone, model skończony. Galeria jak klonowy liść - jak spadnie to będzie.
 19. Całkiem przyjemny Huragan. Ładnie wyszła jakość powłoki malarskiej Zgadzam się z tą tezą gdyż na każdej fotce cieniowanie wygląda inaczej lub jest całkiem niewidoczne. A kolory mają .... inne kolory. Trzeba nad tematem popracować Sam model "koncepcją wykonania" pasuje do reszty rodzinki Jestem na TAK
 20. W sumie już siódmy raz robię hasę więc wszystkie niedokładności zestawu znam na pamięć (tak jak i ilość nitów na osłonie silnika ) A nie jest to moje ostatnie zdanie w tym temacie
 21. "104ka" Podsumowanie dnia dzisiejszego: Czyli jakoś tak i po robocie Jeszcze tylko tu i ówdzie przeszlifować, upchać fotel do kabiny i można będzie fukać podkład kontrolny. I do malarni
 22. Proponuję kupić metrówkę i odcinać. Jak za starych dobrych czasów w woju
 23. Już drugą paczkę nadgryzam, że nie wspomnę, że i drugi czteropak za chwilę się skończy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.