Skocz do zawartości

BMW 635 - Hartge H6S - Fujimi 1:24


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

Po sporej przerwie kończę temat.
Auto jest już polakierowane i wypolerowane. W tej chwili jest nieco upaćkane i usyfione ale na koniec dojdzie jeszcze wosk.
Lakier siadł bardzo ładnie, 2K Zero też ładnie się położył. Było kilka paproszków, z którymi nie było większych problemów z usunięciem.
Ale coraz częściej myślę nad budową własnej komory lakierniczej. Zwłaszcza do bezbarwnego lakieru. Pomysł (nawet tani) już jest więc za jakiś czas na realizację.

Jak napisałem auto prawie gotowe. Zostały jakieś drobiazgi i można złożyć w całość.
W ramkach okien zastosowałem jednak folię BMF zamiast lakieru. Okrutnie się z nią mordowałem. Pierwszy raz ją kładłem i nie obyło się bez błędów ale finalnie wyszło nieźle.
Nauczyłem się, że powierzchnia pod folię, nawet małej wielkości musi być idealnie gładka. Inaczej każdy syfek czy paproszek widać idealnie więc trzeba poprawiać.

I to chyba na tyle. Sesja do Galerii niebawem bo w kolejce czeka kolejny projekt.

 

BMW-635-fot-67.jpg

BMW-635-fot-68.jpg

BMW-635-fot-69.jpg

BMW-635-fot-70.jpg

BMW-635-fot-71.jpg

BMW-635-fot-72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło. Faktycznie kasta upaćkana czym się da. Intryguje mnie widoczne ziarno w lakierze - wina ostrego światła czy rzeczywiście jest ono tak duże ( nieadekwatne do skali)? 

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Messer napisał:

Ładnie wyszło. Faktycznie kasta upaćkana czym się da. Intryguje mnie widoczne ziarno w lakierze - wina ostrego światła czy rzeczywiście jest ono tak duże ( nieadekwatne do skali)?  

Pozdrawiam
Messer

Chyba raczej rodzaj światła. Ta perła jest bardzo drobna. W ogóle ten lakier zachowuje się inaczej w każdym rodzaju oświetlenia.
Na fotce poniżej wygląda już inaczej i bliżej mu do tego co widzę na żywo.

 

BMW-635-fot-73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotową komorę lakierniczą można mieć za +/- 300zł, jak się często skleja i maluje głównie cywile warto zainwestować ? W szczególności, gdy maluje się 2K od Zero ? W razie potrzeby warto sobie wydzielić kawałek przestrzeni i tam zrobić przestrzeń w mierę bezpyłową.
Najpierw dany fragment bardzo dokładnie sprzątamy, odkurzamy etc. potem kleimy folię malarską od sufitu do ziemi, zakładamy drzwi foliowe remontowe, stolik, jakieś krzesło, komora, aerograf i kompresor. Potem to jeszcze raz odkurzamy i dokładnie sprzątamy najlepiej ręcznikiem bezpyłowym, jak już totalnie chcemy świrować, to jeszcze kombinezon ? Koszty niewielkie (do 100-150zł) , jedynie trochę zabawy w przygotowanie. Znacząco ogranicza to paprochy ?

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem pastami Tamiya. Fine i Finish.
Dziś doszedł wosk Auto Glym, który ślicznie zlikwidował te ryski. Genialny specyfik!
Więcej nie dam rady wyciągnąć z tej powłoki.
Jasne, że można zalać bezbarwnym, polerować 2 tygodnie i będzie się świecić jak psu.... ale wolałem zachować umiar i nie przetrzeć się do bazy.
Teraz naprawdę trzeba się mocno postarać by się czepiać ?
Auto wyszło fajnie ale już mam dość tego projektu :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Coppercat napisał:

Dlaczego ???

Co Cię zniechęca ???

Jak już wcześniej pisałem, przede wszystkim jakość zestawu. Rozwiązania techniczne wyprasek, jakość tworzywa, sposoby monażu, nieintuicyjna instrukcja, błędy w opisach kolorów itp. Dlaczego np nie mogli dodać odbłyśników reflektorów do ramki z chromami tylko te odbłyśniki trzeba malować? Jakość szyb jest tragiczna. Musiałem wyciąć boczne okno bo wnętrze ledwo było widać. Przednią szybę musiałem dopolerować bo też była beznadziejna. Było jeszcze kilka kwiatków.
Być może to Tamiya mnie tak "rozpuściła" że marudzę ? Ale i tak Fujimi daleko do Focusa z Simil'Ra, który to zestaw po kilku dniach wylądował w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wiekowe modele i niestety mają to do siebie... Ale gratki, że dotrwałeś do końca. Uzupełniając mój wcześniejszy post dodam, że podoba mi się kolor i dbałość o detale jak np flock od spodu klapy bagażnika, ładna też komora silnika. Jaki model kolejny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 08:58, kashato napisał:

Jaki model kolejny?

Mesio 300 SL. Szczegóły niebawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.