Skocz do zawartości

RWD-2 - 1/72 - MK


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się rozpisywać na temat historii maszyny - inni zrobili to już wystarczająco dobrze :

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/RWD-2

 

Zestaw którym się obecnie zajmuję to ponad dwadzieścia czyściutko odlanych w żywicy elementów + kalkomanie dla prototypu oraz maszyny seryjnej .

 

Autorem tego zestawu jest kolega Marcin Kuźniar , za co mu serdeczne dzięki .

 

Zestaw jest wykonany na poziomie Ardpolu - jest układanką w której wszystko perfekcyjnie pasuje .

 

Jak na razie siedzę nad modelem dwa wieczory , ale w takim tempie mam nadzieję że do końca tygodnia go ukończę .

 

DSCF7209.jpg

DSCF7210.jpg

 

Oprócz tego co na zdjęciach mam już zrobione "na gotowo" koła podwozia i wnętrze kabiny .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ... zrobię co mogę

 

Wczoraj skleiłem kadłub i zaszpachlowałem CA .

 

DSCF7225.jpg

 

Dzisiaj pomalowałem kadłub H74 , jutro wieczorem postaram się dać Sido i Clear Orange ( faktura sklejki ) .

 

Mam nadzieję że do niedzieli wieczór samolocik będzie na gotowo .

 

Następny w kolejce na warsztat też jest w pewnym sensie szmatopłatem :

 

DSCF7226.jpg

 

Tyle na zachętę

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... tak patrzę na to foto w wikipedii i chyba zaczynam rozumieć dlaczego piloci rozwijali skrót RWD jako "Ratuj Własną D..."

 

A jak to Wellington to fajnie, bo wreszcie coś większego złożysz:) Nie masz chęci na zrobienie czegoś z kampanii wrześniowej??:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś większego ?

 

Proszę bardzo

 

DSCF5502.jpg

 

Airfix w skali 1/72 + scratchbuilt i kalki Techmodu .

 

Co do września 1939 , to mało co mam już go cały polepiony ( no może z wyjątkiem mniej popularnych maszyn --> Tiger Moth ) .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iekawe, ciekawe... tak patrzę na to foto w wikipedii i chyba zaczynam rozumieć dlaczego piloci rozwijali skrót RWD jako "Ratuj Własną D..."

Dobre :-)),Gdzie to wyczytałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jaki piękny Lancaster

 

Dobre :-)),Gdzie to wyczytałeś??
A to taka anegdotka, gadałem z kimś kto znał (czy jakoś tak) pilota RWD ot cała historyja :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ,że RWD'ziaki latały całkiem nieźle.W każdym razie te z widocznością do przodu i mechanizacją skrzydła.:-)))

Ryan Nyp "spiryt of San Luis" miał peryskop, ale myślę,że wygodniej było się wychylić......

Też zawsze mnie intrygowało czemu ten samolot jest "ślepy" z przodu :-)))

Ale sadząc, po kolejnych samolotach RWD, nie był to jakiś istotny brak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym RWD-2 to była jakaś szyba od przodu? Pilot musiał się wychylać, żeby patrzeć w przód, czy był jakiś peryskop?

Nie było ani kawałka szyby z żadnej strony (z wyjątkiem szkiełek na zegarach ). Jedyny widok do przodu to taki, jaki udało się uzyskać wystawiając głowę przez boczne okno.

 

Nie da się ukryć, że ówczesne filozofie projektowania i wyobrażenia o bezpieczeństwie nieco się różniły od dzisiejszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.