Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf109E-4 1:72


zibi85mig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że na półce chciałbym mieć nowego ( zapowiadanego ) "Huragana" to pasowałoby też mieć Bf 109 z tego okresu A więc czy to stary model w nowym wydaniu?

https://www.airfix.com/uk-en/shop/aircraft/military-aircraft/messerschmitt-bf109e-4-1-72-1.html

Jeśli stary to czy bryła itd jest poprawna ? ;)

 

PS

Żeby nie zaśmiecać zapytam jeszcze o Bf-109 od FineMolds w 1/72. Cena jest adekwatna do jakości?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie BF 109 to Tamiya , a jeśli jest też szukana przez Ciebie wersja u FineMolds, to na 100% jest dużo lepszy od Airfixa.

Wiem, że wiekszość zachwyca się nowymi wydaniami A, ja jednak uważam, że dużo jeszcze im brakuje do finezji najlepszych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary na Tamkę, myślę że to będzie właśnie to

FineMolds nie ma wczesnych wersji 109-ki zaczynają się chyba od F2. Po prostu byłem ciekaw zdania na temat produktów tej manufaktury, widziałęm kilka reklam w Super Modelu ale nigdy inboxa

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety prawda z tym zużyciem form od ICM.Oszklenie też lepsze ma Tamiya.W dodatku plastik był taki kruchy jakiś w moim modelu.Na twoim miejscu wybrał bym Tamiyę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Airfix jest niezły, Tamka oczywiście lepsza. Bardzo dobrym modelem jest ICM - to w zasadzie kopia Tamki, tylko dużo tańsza. Gdzieś tylko słyszałem, że formy ICM są nieco już zużyte, ale nie wiem czy to prawda.
Niestety prawda z tym zużyciem form od ICM.Oszklenie też lepsze ma Tamiya.W dodatku plastik był taki kruchy jakiś w moim modelu.Na twoim miejscu wybrał bym Tamiyę.

Bf 109 E ,to kopia Tamiyi i to w 100% dokładna, no może jednak nie w 100%, bo ICM poprawił największy błąd Tamiyi w tym modelu : sporo (jak na skalę 72) za krótki wymiar kadłuba . W ICM jest dokładniej .

Jeśli chodzi o jakość form to nie wiem.Modele mam z pierwszych tłoczeń i poza kolorem plastiku nie widzę znaczący różnic.

Coś mi się obiło o uszy ,że ICM przy okazji produkcji swoich nowych świetnych modeli z o wiele lepszego tworzywa, wziął się ( a może ma dopiero zamiar ) za regeneracje swoich starszych matryc ,może nawet zrobią niektóre od nowa? -wiec jest nadzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.