Skocz do zawartości

Moje PASAŻERY (1/144, 1/200)


falcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od pewnego czasu zakochany jestem w modelach samolotów pasażerskich w skali 1/144 ale nie tylko. Brakowało mi takiego ogólnego wątku z nimi i tak postanowiłem utworzyć ten temat w Galerii (ponieważ nie widzę innego miejsca do tego), gdzie będziemy mogli pochwalić się tym co mamy, planujemy zdobyć oraz wymienić uwagami Reszta się już chyba sama rozwinie

 

Tak więc zacznę od ostatniego:

 

B737-800 Ryanair w 1:144

b738rui8.jpg

 

oraz:

A319-111 British Airways

a319bavf0.jpg

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hehe. Nie szkodzi Jeśli się nie pomyliłem i to Ty pytałeś o B767 to Zvezda ma wypuścić go tylko nie wiem jeszcze czy to będzie przepak revella ale gdzieś na jakiejś stronie widziałem, że mają to być zupełnie nowe formy

Niestety wszystkie modele wrzucam najpierw na swoją stronę a dopiero później rozrzucam je po świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz osobny pokoj zeby go trzymac?

W skali 1/72 mialby okolo metra dlugosci i jakies 80 cm rozpietosci skrzydel ...ale za to jak dostojnie by sie prezentowal

w moich warunkach lokalowych tylko podwieszka na żyłce pod sufitem z lekkim pochyleniem na skrzydło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na żyłce" ojjj to mocna żyłka musiałaby być w grudniowej(??) "skrzydlatej polsce" było zdjęcie B747 który wyglądał jakby 1:72 ale nawet jeśli to chyba własna robota była jak na razie najwiekszy duży samolocik w 72 to B-52 no i raz slyszalem o B707 ale nie widziałem. Też szukałem jakiegoś pasażera w 72 ale stanęło na DC-3 - i tak jest wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na żyłce" ojjj to mocna żyłka musiałaby być w grudniowej(??) "skrzydlatej polsce" było zdjęcie B747 który wyglądał jakby 1:72 ale nawet jeśli to chyba własna robota była jak na razie najwiekszy duży samolocik w 72 to B-52 no i raz slyszalem o B707 ale nie widziałem.

Z tym B707 to nawet nie musimy daleko szukać bo na dobrą sprawę jego rozwiniętą wersją wojskową jest KC-135, a tego miały AMT/ERTL kiedyś pełno i obecnie dostepnego w sprzedaży z nowymi silnikami ma chyba Heller Trochę zawzięcia i coś dało by sie wyskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele świetne, też myślę żeby zmajstrować sobie pasażera, ale w 1/72 bo chcę mieć wszystko w jednej skali. I czy jest 747 w 1:72?
A masz osobny pokoj zeby go trzymac? W skali 1/72 mialby okolo metra dlugosci i jakies 80 cm rozpietosci skrzydel
I właśnie dlatego polubiłem skalę 1:144 - można zrobić i duże i małe w jednej skali i sobie to wszystko razem obok siebie poustawiać...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ale nawet zawieszając je na żyłce to góra dwie, trzy sztuki mógłbym zrobić w tej podziałce. Skala 1/144 fajna do dużych obiektów, ale jak chce się robić małe odkurzacze i duże w tej samej skali(1/72) to klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze dorzucę coś co pewnie niektórzy widzieli ale z posiadania tego pasażera jestem najszczęśliwszy Mimo, że ma już swoje latka i nie najlepsze wykonanie ale zajmuję honorowe miejsce na półce

 

Panie i Panowie...

B737-800 KLM (Revell, 1/144)

b737klmrw2.jpg

 

Zgodnie z tym co napisałem na początku założyłem wątek nie tylko dla swoich "skorup". Może macie jakieś i swoje gdzieś ukryte latadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Zapomniałem dopisać skalę No więc jak na Hasegawę przystało jest to skala 1/200, a nr chyba to LL14 albo 10214. Kosztował mnie tylko 42zł w sklepie więc bez wahania go wziąłem

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić B777 Doyush'y w 1/144??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć w jakiej mniej więcej jest on długości?

 

Wg tego co jest na pudełku to:

dł: 276mm

szer. 250mm

ilość części: 54

Części kadłuba i statecznik pionowy w kolorze białym, reszta w szarym

Możliwość wykonania na podstawce (już jednego DC-10 na podstawce mam)

Malowanie stare dla JAL. Niestety ma w większości linie podziały blach są wypukłe. Być może w przyszłym tyg jak nigdzie nie wyjadę to zrobię zdjęcia wyprasek i wrzucę na stronkę i dam znać

A tu porównanie DC-10 Revlla 1/144 i Hasegawy 1/200

dscf1260tz9.jpg

prepraszam za jakość zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nic nie robie

 

modelan9.th.jpg

 

Boeing 737-800 po nie małych przejściach z malowaniem. Malowany 3 razy sprayem, za każdym razem ścierałem bo brzydko wyglądał i malowałem tak około 3 razy aż w końcu sie wkurzyłem i maluję teraz pędzlem. Nałożyłem już około 4 cienkich warstw farbą olejną 04 Revella i jeszcze około 1 warstwy i będzie ok

 

Silniki dopiero co przyklejone, więc jeszcze nie zaszpachlowane miejsca łączenia silników ze skrzydłami.

 

Miałem jeszcze dodatkowe utrudnienie, bo kupiłem ten model bez szybki.

 

Przepraszam że tutaj piszę, ale już nie chciałem robić dodatkowego tematu, a mam nadzieję że można tutaj pokazywać także modele na warsztacie . Przepraszam też za jakość zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek budowy zapowiada sie ciekawie z malowaniem ha. Ja chyba też muszę nauczyć się przyklejać silniki do skrzydeł przed malowaniem. Okienek po boku nie widać na zdjęciu więc przypuszczam, że jak przedniej szybki nie nie ma to i tamtych też nie będzie?

 

Przepraszam że tutaj piszę, ale już nie chciałem robić dodatkowego tematu, a mam nadzieję że można tutaj pokazywać także modele na warsztacie Smile.

Dlatego stworzyłem ten temat, żeby każdy masowo mógł pokazać "swoje" pasażery i nie trzeba było się podpinać pod inne tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienka to będą takie dziury, bo niestety mam dość stary model (malowanie Hapag Lioyd'u) i nie ma tam kalek na okienka . Niedługo zamieszczę kolejne etapy z budowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zakupiłem ostatnio (w ciucholandzie) A 380 Revella w skali 1:144(za 30 PLN) ma około 55 cm rozpiętości i prawie tyle samo długości. Brakowało tylko elementów przeźroczystych (oszklenie kabiny pilotów i lamp na skrzydłach), ale to nie problem... Postaram sie go szybko poskładać. Jak będzie OK to puszczę fotki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio (w ciucholandzie) A 380 Revella w skali 1:144(za 30 PLN)
Za taką cenę aż grzech byłoby nie kupić. Szkoda, że u mnie nie ma takich ciucholandów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.