Skocz do zawartości

Moje PASAŻERY (1/144, 1/200)


falcon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A temat co tak ucichł ?

 

Mój dzisiejszy nabytek

 

04200.JPG

Zdjęcie ze strony www.revell.de

 

Trzeba będzie niedługo polować na tego kolosa

 

Przeglądając stronę Revella, zauważyłem równie ciekawy model, Airbusa A320 Lufthansy którego wypuszczą we Wrześniu

 

I jeszcze dzisiejszy nabytek - Fokker 100 Revell 1/144

64130360cu1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak kolega Rekon'ek się obsypuje pasażerami

Ten A320 to chyba, żadna rewelacja, ale jedyne co mi chybaby w nim się spodobało to pewnie kalkomanie z kompletem okienek

Co do tego "kolosa" to życzę dobrej zabawy z malowanie od 500 do 880 foteli

 

Ja teraz poluję na Tu-154 w 1/144 Zvedy. Ma ktoś może link do stronki z INBOXem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebne będą jakieś detale - daj znać.

 

Może bez detali bo jeszcze bardziej się popłaczę Odwiedziłem już kilka sklepów na miejscu i powiedzieli, że mieli ale poszły jak świeże bułeczki, i musze czekać do kolejnej dostawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od czasu do czasu zagladam do tematu i podziwiam Twoją kolekcję - jest super Jak se tak patrzę na te pasażery to nachodzi mnie ochota na coś takiego ino w nieco większej skali. I tu mam do Ciebie pytanie (jako eksperta w temacie) , mianowicie czy miałeś do czynienia z Concorde airfixa lub hellera w 1:72 jeżeli tak to czy możesz coś o nich powiedzieć

 

e44e3d071619a971.gif

d2e5338ad34cf721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem kiedyś w internecie to wypraski są te same tylko kalkomanie są inne: Heller - Air France, Airfix - British Airways (wszystkie wersje malowania, od najstarszej do ostatniej). Ja mam wersję z Hellera. Wysłałem maila do Airfixa to przysłali mi również kalki do wersji angielskiej. Elementy plastikowe są białe w większości, ale niektóre (podwozie, dysze) są w innych kolorach (stalowe lub czarne - coś jak VEB Plastikard z dawnych lat). Są otwory na okna - ten samolot nie miał pasa wzdłuż okien więc kalki odpadają - i trzeba je sobie samemu zrobić z Clearfixa (jest w pudełku).

 

Pozdrawiam,

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM dzięki za info

Możesz powiedzieć jeszcze jak z jego sklejalnością, ile to ma części i jak dokładnie sa zrobioone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu jeszcze nie skleiłem. Jest w pudełku.

Elementy są zrobione dość dokładnie i pasują do siebie. Model ma wgłębne linie podziałowe, mało delikatne ale nie tak grube jak w starej italerce. Może to też trochę wynika ze skali modelu.

Ramki z częściami kadłuba i skrzydeł są białe. Elementy podwozia są zrobione z plastiku o stalowym kolorze, a niektóre elementy silników są z czarnego plastiku.

Części jest 151. Po sklejeniu ma długość około 87 cm. Martwią mnie tylko te okna w kabinie pasażerskiej - ta tubka z Clearfixem jest bardzo mała.

 

Pozdrawiam,

 

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że niestety nie widziałem tego modelu i póki co jest on już ponad moje siły i miejsc na szafie hehe (ma ktoś może miejsce na szafie do wynajęcia? ) Tak więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, ale... poniżej kilka linków, które może wywołają u Ciebie ślinotok lub twój portfel nie straci na wadze :

http://aircraftresourcecenter.com/Fea1/901-1000/Fea980_Concorde_Mullen/00.shtm

http://www.ipms.nl/pim/eairfconco.html

http://www.modellversium.de/galerie/18-flugzeuge-zivil/1062-aerospatiale-concorde.html

 

Jak coś jeszcze znajdę to natychmiast dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzieki koledzy za info i linki

Mam okazję kupić Concorde hellera za niespełna 90 zł. więc chyba się skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze nie ma szybek na okienka ale w kalkomanii są takie paki moze je trzeba podkleić od wewnątrz czy się nie myle? Aha, mozna zrobic ten model bez podwozia?

Co prawda posiadam ten model i niestety jeszcze nie złożony, ale po sprawdzeniu kalkomanii którą przynajmniej ja mam w zestawie to nie ma tam pasków pod okienka. Ponieważ zaczynasz składać do proponuję Tobie zalać okienka klejem np ClearFix Humbrola. Po zaschnięciu tworzy prawie przezroczystą błonkę, która świetnie imituje szybkę Co do podwozia to jak najbardziej można je schować ale wtedy najlepiej model postawić na podstawce lub powiesić dobrej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

... moje ostatnie zakupiki;) airlinerków

 

 

Kalki:

BrasilDecals

 

49c48aaf7d7f91e8.jpg

addd8146b505ad10.jpg

 

Two Six Decals

9779857e9403d80c.jpg

 

Flying Colors

1f113dcd5885f84c.jpg

 

Draw Decals

e5b22bac1d7be6ff.jpg

4865ffe6a5c82c86.jpg

 

ModeleŁ

 

ACE

767-300 przepak revella rarytasik ;)

be36eb20ab2f47aa.jpg

 

Revell

DC-10 następny rarytasik ;)

7997013f3c9bfba2.jpg

 

Daco SkyLine

737-500

b1cec57c956f64f8.jpg

 

Revell

A321

31914c71941fdadb.jpg

 

Revell

737-800

c0d1bb5b3d69e6e0.jpg

 

Revell

737-800W

ba2fa250928f616b.jpg

 

Zvezda

Tu-154

c693b950f102acd7.jpg

 

 

no i czekam jeszcze na kaleczki do DC-10 LOT ,Tu-154 LOT , 757 TNT , modele 757 ,777 ,A320 , 737-400 ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh, widzę, ze te 767 z Revella dalej cieszą się wzięciem, pomimo iż są lekko skopane (ale tylko lekko). Jesteś pewien, ze ten 'chińszczak' to przepak a nie kopia? Bo mam poważne wątpliwości - w moim linie zanikają i faktura ma 'gęsią skórkę'. Ja się moich pozbyłem i czekam na Zvezdę - maja być trzy wersje

A ten Tu-154 to po prostu bajka

Kalki Brasil do tych polskich jetów mam - bardzo dobre i dobrze się kładą. Nie ma porównania z 'drukarkowymi'

Model 737 ze Skyline'a piękny - mam wersję 400

Ciekawostka - Karaya z Wieliczki ma zamysł wypuszczenia tych modeli pod swoim szyldem z kalkami LOTu w ramach limitowanej edycji. Póki co trwają targi z Belgami - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Swoją drogą, mógłby się ktoś pokusić o zrobienie wreszcie porządnego 737-200. Airfix, choć niezły jak na swój wiek, jest już nieźle przeterminowany (a poza tym wypadł z katalogu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh, widzę, ze te 767 z Revella dalej cieszą się wzięciem, pomimo iż są lekko skopane (ale tylko lekko). Jesteś pewien, ze ten 'chińszczak' to przepak a nie kopia? Bo mam poważne wątpliwości - w moim linie zanikają i faktura ma 'gęsią skórkę'. Ja się moich pozbyłem i czekam na Zvezdę - maja być trzy wersje

A ten Tu-154 to po prostu bajka

Kalki Brasil do tych polskich jetów mam - bardzo dobre i dobrze się kładą. Nie ma porównania z 'drukarkowymi'

Model 737 ze Skyline'a piękny - mam wersję 400

Ciekawostka - Karaya z Wieliczki ma zamysł wypuszczenia tych modeli pod swoim szyldem z kalkami LOTu w ramach limitowanej edycji. Póki co trwają targi z Belgami - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Swoją drogą, mógłby się ktoś pokusić o zrobienie wreszcie porządnego 737-200. Airfix, choć niezły jak na swój wiek, jest już nieźle przeterminowany (a poza tym wypadł z katalogu ).

 

 

... a dokładnie co jest skopane to się poprawi ?? , jest to przepak bo nawet nie ma usuniętego loga revella , no i same wypraski są ładne brak jakich kol wiek nadlewek ani gęsiej skórki.

Jak masz może do sprzedania kalki BrasilD do 767 i ATR 42/72 to bardzo chętnie odkupie ;)

 

no fajnie jak by Karaya zrobiła takie zestawy ;), ja czekam aż ktoś zrobi 787 ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja nie mam tego 767 z ACE tylko z jakiejś innej chińskiej firmy - szit raczej Nie wiedziałem, ze sa też przepaki. Co dokładnie jest skopane to Ci nie powiem - aż tak się w to nie zagłębiam, ale z tego co wyczytałem na forach, to chodzi tu o płaty oraz przejście kadłub - skrzydło. Poza tym mam jeszcze 767 z oryginalnego Revella w edycji chyba Emirates Airlines (ze złotym orłem).

Dreamlinera (787) na pewno zrobi Revell bo już go zaanonsował w swoich planach. Zresztą oni zawsze jako pierwsi ostatnio wypuszczają nowości

Ja póki co gdzieś muszę dorwać Cometa z Airfixa Piękny samolot, choć model już mniej. Wyszła niedawno reedycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludu!! I Ty Radku Kupiłeś to wszystko w ostatnim niewielkim przedziale czasu? Sporo tego Kaleczki do Tutki TwoSixDecals w barwach LOT już nabyłem i wyglądają świetnie, ale nie wiem jeszcze jak się nakładają. Kalki FedEx'a wyglądają interesująco. Ja swojego dc-10 chciałem pomalować w ARROW CARGO, ale nie wiem jak te kalki draw decal będą się nakładać i czekam na twoje doświadczenia z nimi jak kiepsko to będę szukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.