Skocz do zawartości

B-17F Revell 1/72 "modelarstwo po 8 latach" - Pomocy.


Toudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, nazywam się Piotr mam 25 lat i wracam do modelarstwa po około 8 latach, kiedyś byłem bardzo zafascynowany modelarstwem plastikowym i postanowiłem do niego wrócić. Tak naprawdę podczas mojej modelarskiej kariery udało mi się skleić kilka modeli (bf-110, p-41, iskra, hurricane i kilka innych) ale tylko z jednego byłem tak naprawdę zadowolony (bf-109). Reszta to niestety była trochę porażka, ale dawało mi to frajdę, malowałem emaliami revella pędzelkiem bez rozcieńczania farby więc modele wyglądały słabo, gruba warstwa farby, zalane linie podziału inne podstawowe błędy, po latach postanowiłem wrócić do modelarstwa głównie z tego tytuły że bardzo interesuje mnie lotnictwo z IIWŚ i z powodów osobistych (jestem bardzo niecierpliwy a modelarstwo pozowli mi szlifować mój trudny charakter). Sklejony przeze mnie bf-109 naprawdę mi się podobał i sądze ze wyszedł całkiem nieźle pewnie dlatego ze do niego wyjątkowo się przyłożyłem, bo był to pierwszy model malowany aerografem (tak miałem go kiedyś wraz z kompresorem ale niestety poszło to na sprzedaż bo nie sądziłem ze wrócę do modelarstwa). Wrzucam wam kilka zdjęć z innego forum jak wyglądały moje poprzednie modele, i wrzucam zdjęcia co udało mi się skleić akutalnie z B-17F. Acesoria i farby (model color Vallejo) jakimi teraz dysponuję to: 

151 White Grey, 011 White, 141 English Uniforms, 070 Blue Green, 055 Unltramarine, 179 Gunmetal, 014 Deep Yellow, 111 Medium Grey, 169 Black ,028 Vermillion, szachla revell, klej revell Contacta, micro sol i set, Lacquer Thinner, Surface Primer (spary), ts-80 (lakier mat), ts-13, lakier błysk, tamyia extra thin, tempretyna, taśma maskująca, czarna farba w tubce dla pastyków, tempretyna i oczywiście pędzle + pęsety, patyczki higinieczny i inne głupoty :) 

Tutaj macie linka do moich modeli z przed lat. można się popłakać ze śmiechu co to była za tragednia, polecam :) 

https://www.sklejmy.com/viewtopic.php?f=79&t=3733&hilit=toudi

https://www.sklejmy.com/viewtopic.php?f=8&t=3511&hilit=toudi

A teraz w sprawie b-17, na jednym ze zdjęć pomalowałem oszklenie, aleee, wygląda to tragicznie, mam wrażenie że farba którą maluję to oszklenie jest beznadziejniej jakości, tak jakby miała w sobie za mało pigmentu, beznadziejenie to wychodzi, w innych farbkach nie zauważyłem tego problemu wszystkie wyśmienicie kryją, jakaś rada? może by spróbować ją rozcieńczyć wodą demineralizowaną? Małe elementy malowałem nie rozcieńczoną farbą i bardzo ładnie kryło a tutaj takie coś, martwi mnie to bo tą farbka miałem zamiar pokryć "spód" samolotu, ale jak ma być widać takie zacieki to wolę kupić inną farbkę, od razu uprzedzam że model nie będzie wiernie odwzorowany w swoich kolorach, w oczy pewnie się wam rzuci to ze wnętrze jest pomalowane innych kolorem niż powinno być, niestety narazie nie stać mnie żeby zainwestować w inne kolory farb, model to taki swoisty test dla mnie czy jednak nadaję się do modelarstwa czy jednak nie :) Zakładam warsztat bo liczę na wasze porady i wsparcie ;) niżej zdjęcia ;) 

1jpg_qwreawn.jpg

2jpg_qwreawa.jpg

3jpg_qwreasr.jpg

4jpg_qwreasq.jpg

5jpg_qwreaax.jpg

Pozdrawiam! Potrzebuje waszego modelarskiego wsparcia! :) 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 20:57, mandrivecs napisał:

Gorąca prośba na początek - wstawiaj większe zdjęcia - min 800 pix, (a najlepiej 1024 pix.).

Tyle że to nie są wstawione przez Toudiego zdjęcia, tylko miniatury jakiegoś zdjęciowego serwera. Dlaczego nie wstawia zdjęć bezpośrednio, to tego już nie wiem... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, troszkę udało mi się zrobić przez ostatni czas, i zastanawiam się że chyba porwałem się z motyką na słońce, model jest bardzo wymagający a instrukcja miejscami nie jasna ;( a ja chyba nie mam manualnych i technicznych możliwości aby skleić fajnie taki model i aby jakoś to wyglądało, przynajmniej, bez waszych rad i waszej krytyki się nie obędzie... a jak zobaczycie zdjęcie to się domyślam ze krytyka bedzie i to sroga ? To co udało mi się zrobić to skończyć wnętrze, skleić kadłub i go zaszpachlować, chyba miejscami trochę za dużo tej szpachli nałożyłem.... ale chciałem ją rozcieńczyć zeby lepiej wypłyneła w szczeliny, mam rozcieńczalnik, Tamiya Lacquer Thinner ale po zmieszaniu ze szpachlówką zrobił mi się jeden wielki gumowy glut więc chyba coś zrobiłem źle ;( a ponoć z tą szpachlą można stosować ten rozczieńczalnik... następnie zabrałem się za skrzydła i silniki, zapuściłem im "rdzawego" washa (mój pierwszy wash ever) z którego jestem średnio zadowolony, jak na pierwszy raz to chyba mogło być lepiej, do washa kupiłem farby dla plastyków w Tubkach i Tempertynę ale strasznie śmierdziała a że model sklejam w pokoju w którym śpię nie mogę sobie na aż taki smród pozwolić, poczytałem i kupiłem white spirit i benzynę lakową, narazie użyłem White spiritu, i wyszło jak wyszło, chyba średnio... Oczywiście okno u mnie mimo mrozów oko cały czas otware co by się oparów nie nawdychać zabardzo ? Co sądzicie o tych rozpuszczalinkach do washa? dobry zakup? Przesyłam też niżej zdjęcia. Zastanawiam się dość poważnie nad kupnem aerografu, ale stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu dopóki nie opanuje w 100% malowania pędzlem a widzę ze mi w tym temacie dużo brakuje, dlatego wstrzymam się jeszcze z zakupem aby szlifować tą podstawową technikę jaką jest malowanie pędzlem, to podstwa bez tego nie zajadę daleko ? Liczę na porady i krytykę ? Teraz ze zdjęciami powinno być wszystko okej :) 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

white-spirit.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Nie jestem ekspertem w sprawie plastików, ale napiszę coś...

Primo:od kiedy benzyna lakowa mniej śmierdzi od terpentyny? To samo działanie otępiające...;-)

Secundo: Nie rozcienczaj szpachli, kup szpachlę z wamodu, jest dość rzadka. Okolice elementów szpachlowanych zaklejaj taśmą i zaraz po nałożeniu szpachli taśmę zdejmij.

Tertio: z tego co wiem to wash schodzi pod wodą, ale mogę się mylić.

Quattro: inwestuj w aero i kompresor. Malowanie pędzlem to inna bajka i nie wpływa, w żaden sposób, na jakość malowania aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy nadaje się do modelarstwa tylko że nie każdy zostaje mistrzem ? ale walczyć trzeba .

Zainwestuj trochę w warsztat to podstawa , do wąskich szczelin ja stosuje płynną szpachlę MR. HOBBY , do większych Tamyia szara i spoko .

Co do waschy to olejnego nie zmyjesz wodą jak sugeruje kolega , terpentyna jest dobra tylko bezodorowa   Spirit White jest dobry ale dusi . bynajmniej mnie .

Jak zrobisz wasch to powinien on zostać tylko wokół nitów linii podziału czy innych wystających elementów .

Popatrz na warsztaty kolegów a załapiesz o co chodzi .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hejka, popracowałem trochę nad kadłubem (szlifowanie i szpachla) i zmontowałem pierwszy silnik, mało, ale pojawiła się u mnie w pracy możliwość wzięcia nadgodzin, które pewnie spożytkuję na aerograf, wybór najprawdopodobniej padnie na H&S ultra, miałem już chińczyka więc czas na coś lepszego. Popróbowałem też washa z white spiritu który kupiłem, nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem go na goły plastik tak na próbę, jestem w miarę zadowolony. 

https://i.ibb.co/TRrMbd8/1.jpg

https://i.ibb.co/GRnrH6q/2.jpg

https://i.ibb.co/PNV1Bqn/3.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.