Jump to content

A-26B Invader Italeri 1:72


Bengal
 Share

Recommended Posts

W końcu nadszedł ten czas, że go skończyłem.

Model może nie tragiczny ale bardzo się z nim męczyłem  (wina albo Italeri albo moja :D).

Dużo szpachli, bardzo dużo, dużo się nauczyłem :D albo zobaczymy czy :D

11 miesięcy z przerwami, ale jest koniec. Wszystko bym zrobił inaczej, począwszy od sklejania, kończąc na malowaniu.

No nic, już nie zmienię nic, jest jak jest :) z dodatków to lufy oraz linia z pończoch żony.

Wszystko krzywo, starałem się to naprostować ale dużo nie mogłem zmienić.

Jakoś to wygląda :) zapraszam do oglądania a po czym model pewnie wyląduje w szafie/pudle i będzie tylko nauczą na przyszłość :)

Im na niego więcej patrzę tym więcej widzę baboli :)

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Link to comment
Share on other sites

Fajny model ale te półcalówki na nosie to przylepiłeś strasznie. Po pierwsze one wystawały inaczej, po drugie sa bardzo krzywe.

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu dobrnąłeś do końca?

Pamiętam jak zaczynałeś warsztat i ile problemów było i z modelem i z warsztatem. Samolot sam w sobie ciekawy, i w ciekawym malowaniu. Czarny kamuflaż to spore wyzwanie malarskie. Wyszło jak wyszło, nie jest źle. Moźa by było jeszcze nad nim popracować ale jak się domyślam dotarłeś do punktu zwanego "byle do końca" i tak już zostało.

Lufy ładne ale jak je wklejałeś to chyba rysunek do góry nogami trzymałeś i wyszły jakoś tak odwrotnie. 

Kalki na górze płata też jakoś tak sobie wyszły. 

Plus za "cycusie" na kadłubie ? 

Koniec końców wstaw na półkę lub do szafy i za kilka lat weźmiesz w łapki i walniesz taką "poprawkę" źe będzie wielkie joł.

:piwo:

 

Edited by abtb
Link to comment
Share on other sites

To i ja ponarzekam

troche slabe naklejki na skrzydlach  - ja bym sie pokusil o malowanie z szablonow

Tutaj troche srebrza :-( Ale Italerka wymagajaca - wyszlo OK )

a najbardziej to mi przeszkadza biale tlo zdjec ( tu bym wkleil uzi najlepiej, ale sie powstrzymam )

Jest przeciez tyle kolorowych kartonow na tlo

ale to chyba stalo sie moda teraz, bo wszystkie warsztaty i Galerie sa na bialo :flaga:

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 1.12.2018 o 00:51, spiton napisał:

Fajny model ale te półcalówki na nosie to przylepiłeś strasznie. Po pierwsze one wystawały inaczej, po drugie sa bardzo krzywe.

 

W dniu 1.12.2018 o 10:58, abtb napisał:

Wkońcu dobrnąłeś do końca?

Pamiętam jak zaczynałeś warsztat i ile problemów było i z modelem i z warsztatem. Samolot sam w sobie ciekawy, i w ciekawym malowaniu. Czarny kamuflaż to spore wyzwanie malarskie. Wyszło jak wyszło, nie jest źle. Moźa by było jeszcze nad nim popracować ale jak się domyślam dotarłeś do punktu zwanego "byle do końca" i tak już zostało.

Lufy ładne ale jak je wklejałeś to chyba rysunek do góry nogami trzymałeś i wyszły jakoś tak odwrotnie. 

Kalki na górze płata też jakoś tak sobie wyszły. 

Plus za "cycusie" na kadłubie ? 

Koniec końców wstaw na półkę lub do szafy i za kilka lat weźmiesz w łapki i walniesz taką "poprawkę" źe będzie wielkie joł.

:piwo:

 

Lufy wkleiłem w myśl byle do końca, już naprawdę chciałem go skończyć, nie pomyślałem i tak wyszło.

Na pewno mam nauczkę, że część dodatków trzeba dokupić wcześniej i wcześniej przygotować a nie na samym końcu jak w tym przypadku.

18 godzin temu, BRAVO112 napisał:

To i ja ponarzekam

troche slabe naklejki na skrzydlach  - ja bym sie pokusil o malowanie z szablonow

Tutaj troche srebrza ? Ale Italerka wymagajaca - wyszlo OK )

a najbardziej to mi przeszkadza biale tlo zdjec ( tu bym wkleil uzi najlepiej, ale sie powstrzymam )

Jest przeciez tyle kolorowych kartonow na tlo

ale to chyba stalo sie moda teraz, bo wszystkie warsztaty i Galerie sa na bialo :flaga:

 

To jest pomysł do rozważania z tymi szablonami, przy następnych warsztatach spróbuję zrobić :)

Czemu białe tło przeszkadza ? A jakie powinno być ? Widok na cały warsztat ? biurko ?  nie kumam czemu akurat o to się przyczepiłeś :)

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje ukończenia :piwo:
Ja tam gówno zrobiłem, ale zdążyłem się przekonać i nauczyć, że pośpiech i niecierpliwość nie służą sprawie, nic a nic :) Szkoda mi dwóch rzeczy - karabinów na dziobie i kalek, gdyby nie to, wyglądałoby to całkiem fajnie. Nie idź tą drogą :wpier:

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Bengal napisał:

już naprawdę chciałem go skończyć

No i dobra, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. 

Następny będzie lepszy ( co z resztą pokazałeś w Nanzanie):szampan1:

 

18 godzin temu, BRAVO112 napisał:

wszystkie warsztaty i Galerie sa na bialo

Trochę jak w życiu - jeden woli brunetki a drugi blondynki. A są też tacy co lubią rude :mrgreen:

Białe tło jest najbardziej uniwersalne (chyba)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolego Bengal. Ja bym odetchnął. Po czym powyrywał te lufy. Potem elegancko nawiercił dziurki, wymyślił, jakiś sprytny patent na równe wklejenie lufek i je wkleił jak Pan Bóg przykazał. Ten detal, strasznie rzuca się w oczy, a cały model jest BARDZO fajny. Brakuje mu do szczęścia, tylko poprawnie wklejonych luf.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.