Skocz do zawartości

[W] Blohm und Voss BV141 (1/48)


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...

Czółko,

po długiej przerwie zachciało mi się go skończyć :)  Jednak model jest pechowy dla mnie... Najpierw te zapadliska, które jak już udało się wyprowadzić, to przy malowaniu kamo razem z taśmą oderwała się gdzieniegdzie farba :-(  Po za tym, żeby wyprowadzić te zapadliska musiałem umyć model wamodem. Ale chcąc oszczędzić kabinę, która była już zamknięta i fajnie wyszła, zrobiłem to szuruburu niedokładnie i w niektórych miejscach zjechana faktura poszycia wyszła dopiero po powtórnym malowaniu... :glupek:

Tak więc ponieważ nie chce mi się go jeszcze raz prać a potem znowu malować, to zostawiam jak jest - czyli mocno nieudany. :oops:

PS. A model sobie „odkupie”, bo mi się baaaardzo podoba (w sensie maszyna a nie moje wykonanie) :mrgreen:

BV141-17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolocik prima sort, tylko widać, że wypraski spieprzone... Hobby Boss? Nie jadłem i chyba nie będę próbował.  A ten kolorek to RLM71? Bo jeśli tak - to nie powinien być bardziej zielony, czy to takie światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HobbyBoss nie jest taki zły - mam od nich foczkę i pz.kpfw. I, i bardzo mi się podobają. Tylko strasznie miękki plastik - trzeba uważać na szlifowania - tu wyszedł brak mojego doświadczenia „w branży” ?

Góra to tak jak piszesz - RLM71 (z RLM02). Właśnie nie wiem skąd ten kolorek ? Przy ustawieniach auto wogóle wychodzą brązy, to tutaj (robione ustawieniami „A”) to przynajmniej zahacza o zieleń ?  Pierwszy raz mam taki efekt w namiocie  bezcieniowym, inne modele, które w nim pstrykałem,  nie miały aż takich przekłamań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RLM02, a nie RLM70?

Mnie boli, że nie ma porządnego BV 141  w 1/72. Jest Airfix, ale chyba już go raczej nie ma... A porządny to raczej nie był - no był, prawie porządny.  Asymetryki  BV są fajne, kiedyś Revell robił BV P 194 - taką hybrydę śmigłowo-odrzutową - bardzo przyjemny model, bardzo dobre wypraski, ładnie się na półce prezentuje. Ale chyba już jest out of print.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mądrej książki wydanej dawno temu przez AJ Press takie samoloty były malowane RLM 65, 70 i 71 - jako malowanie samolotów niemyśliwskich, a BV 141 to zdaje się 1941, to tym bardziej bym się jeszcze tego trzymał, bo potem już były pewne modyfikacje, ale wydaje mi się, że głównie polowe.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.