Skocz do zawartości

1/48 Albatros DV Eduard


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Artur, wczoraj skończyłem brudzing i postarzanie, zostało mi tylko trochę drobiazgów przy silniku, naciągi przy usterzeniu i koła. Na razie pewnie wkleję na użytek konkursu te z zestawu bo sie mogę nie wyrobić, a potem docelowo zamienię je na szprychowane, jak w oryginale.

 

No piękny odzew, Panowie Wojacy, zostało jeszcze dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie to wygląda . Jak dojdą koła to już w ogóle bajka. Tak trzymać.

Skleiłeś naciągi na przecięciach???

Daje to niesamowity efekt usztywnienia. Warto naciągi połaczyc na skrzyżowaniu, dla poznania samego efektu .

A można wiedzieć PO CO? Po pierwsze takie rozwiązanie WCALE nie usztywnia, a po drugie jest "sztuczne" - w oryginale na przecięciach nie spinano lin - one miały "pracować". I w modelu jest tak samo - jeśli je przewleczesz przez płaty, tak jak to zostało zrobione i tak jak to zawsze czynię, to już samo to usztywnia konstrukcję, ale zarazem nadaje jej wymagane minimum elastyczności. Natomiast po sklejeniu ze sobą linek, ta ostatnia się traci, przez co konstrukcja staje sie mniej wytrzymała - wiem z doświadczenia!

pozdrawiam

ps.: do Marcina - dorób jeszcze koniecznie rurki/przewody z chłodnicy do silnika, bo chyba gdzieś się "straciły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem, farbę podczas malowania i mogę je rozkleić Spiton pewnie zasugerował się konstrukcjami (swoim ostatnim modelem) późniejszymi gdzie jeszcze były rozpórki.

Przewody od chłodnicy i usztywnienia zastrzałów są już na miejscu, postaram się jutro wrzucić fotki,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka Avi ma racje. Przerysowałem sobie schemat pracy takiego skrzydła, i faktycznie łaczenie linek, nic nie daje. Ale w późniejszych konstrukcjach, z rozpórkami, linki były przy rozpórkach mocowane. Nie mam teraz czasu,żeby sprawdzić po co.

Faktycznie chodziło mi o moje doswiadczenia, z Fieselera 156, gdzie po zamocowaniu rozpórek

cały" takielunek" totalnie sie usztywnił :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia, model praktycznie gotowy nie ma jeszcze tylko kół (może dziś dotrą)

PICT5709.JPG

PICT5710.JPG

Dorobione przewody chłodnicy i inne drobiazgi,

PICT5713.JPG

usztywnienia zastrzałów,

PICT5714.JPG

Przybrudzone kalki na kadłubie,

PICT5715.JPG

naciągi na usterzeniu,

Jeśli się nie wyrobię z szprychami założę na razie pełne, ale docelowo szprychy będą, nie wiem tylko kiedy,

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Melduję zakończenie prac. Niestety nie wszystko wyszło tak jak powinno, mój model nie ma na razie szprychowanych kół, jeszcze nie doszły pomimo iż Avi wysłał je dwa tygodnie temu. Założyłem więc pełne koła z zestawu, które docelowo wymienię na szprychy. Pozostało zrobienie zdjęć i umieszczenie ich w galerii, co postaram się zrobić w miarę szybko. Dzięki wszystkim, którzy kibicowali mi podczas budowy, nie będę szczegółowo wymieniać, aby nikogo nie pominąć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw

...nie ma na razie szprychowanych kół, jeszcze nie doszły pomimo iż Avi wysłał je dwa tygodnie temu...

Poczta Polska ...

Dawaj Marcin te fotki do galerii ale to już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Wtedy używałem Humbroli, numerów teraz nie pamiętam. Obecnie robię to akrylami Vallejo numerów nie pamiętam: Dark Sand (podkład), Brown (obojętnie jaki - przetarcia) i Model Air Wood (na koniec) i potem jeszcze Sido. Można robić różne faktury w ten sposób - zobacz w Waco, tam z kolei brązowa była mocno rozcieńczona aby postał efekt słojów, taki był przynajmniej zamiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.