Skocz do zawartości

Nowa Merkava z Legend Productions


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy kogokolwiek to zainteresuje, ale Legend zapowiedział nową Merkavę III D . Jest to model w całości z żywicy. Ja osobiście nie mogę się doczekać

05d47b432591c8a0m.jpg

4bf8db4aac8e091bm.jpg

ac5549bfb69bdc36m.jpg

07878830bf45189cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ślicznota, z chęcią bym taką skleił - ale cena będzie pewnie "godna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rewelacyjnie! fajnie było by mieć ten czołg w swojej kolekcji, ale cena pewnie też będzie ładna. Barthass, jak kupisz to zrobisz in-boxa?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, jak zwykle w tego typu modelach będzie wysoka , myślę że trochę ponad 500 złociszy . ale warto się poświęcić

In box będzie obowiązkowo. Pozostaje tylko czekać aż zestaw wejdzie do produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na budowę od podstaw raczej nigdy się nie odważę

No ale niestety żadna firma się nie zainteresuje żeby wydać ją w plastiku :( Więc nie pozostaje nic innego, jak tylko płakać i płacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze trafilem na maniakow Merkav. Powiedzcie mi eksperci - czy w Merci number IV jest mozdzierz ?? A jezeli nie - czy ten sam efekt spelniaja wyrzutnie granatow (no powiedzmy ze kiedys) dymnych ?? I gdzie na wierzyczce Merkavy IV hest wlaz ladowniczego ?? Jest on dokladnie spasowany z pancerzem stropowym ?? I gdzie mozna "dorwac" plany ten wersji Merkavy (oczywiscie chodzi mi o i-net) ?? No i nastepne pytanie dotyczace juz Merkavy III D - czy oznaczenie Merkaza III Baz oznacza to samo - czy wiaze sie to z (na 1 rzut oka) z nowym ksztaltem wiezy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to moździerza w wersji Mk. 4 już się nie montuje. Granaty cały czas pełnią tą samą funkcję- mają za zadanie zamaskować wycofujący się czołg, a nie służyć jako broń ofensywna. Co do włazu ładowniczego, Merkava 4 go nie posiada. Co do Merkavy 3D , oznaczenie Merkava 3 Baz - jest to Merkava 3 z nowym systemem kierowania ogniem ( słowo Baz oznacza właśnie nowe SKO, a nie jest oznaczeniem wozu z dodatkowym opancerzeniem) Wozy w których zaczęto montować nowe SKO były też wyposażane w dodatkowy pancerz stropowy wieży:

4d7112794521ab64m.jpg

( stąd pewnie mylne określenie, że Baz to właśnie to opancerzenie)

Natomiast oznaczenie Merkavy 3D to "Baz Dor Dalet" (Baz- system kierowania ogniem , Dor Dalet- dodatkowy pancerz tzw. czwartej generacji) O plany Mk.4 bardzo trudno w sieci, sam ich szukałem Mam nadzieję, że ten post był pomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie codziennie patrze na ten czolg (oczywiscie na zdjecia w tym poscie) i kurcze musze przyznac ze jest naprawde sliczny. Wygrzebalem to necie dzisiaj i nie jestem pewien czy dobrze to interpretuje, ale jest napisane ze mozdierz jest nadal montowany, jak sie myle to poprosze o korekte.

 

7ed199ce4c2df82a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat gdzieś czytałem, że moździerza już nie montują , patrzyłem również na zdjęcia Mk.4 i nigdzie nie mogłem dojrzeć gdzie on tam mógłby być, bo nie widać tam żadnego otworu, czy czegoś co by przypominało wylot lufy moździerza , jak w innych Merkavach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug ksiazki "Merkava" z Tankograd to w Merkavie IV wlaz ladowniczego jest, tyle tylko ze nie jest uzywany standartowo jek w innych wersjach. Tylko sporadycznie, awaryjnie czy tez po zamontowaniu fotela instuktora.

Zajefajna kniga, polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to to koromyslo, pamietam jeszcze z lat mlodosci

jak w albumie z dioramami verlindena byla kozak makieta

z Merkava i zniszczonym blokiem reki Sheparda Paina (chyba tak sie zwal)

 

 

Hmm.... a co do ceny to na lucky jak by ja mieli wychodzi po dzisiejszym kursie jakies 360 pln z przesylka, wiec patrzac na to ze normalnie jak model kupujmey a do niego gaski i blaszki itd ... sejm prajs.

 

3ba tylko poczekac na restocka na lucky albo gdzies indziej w azji kupowac... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak oni go uzywaja skoro jedynym uzywanym wlazem jest wlaz dowodcy to niewiem.

Jeśli jest, to na pewno jest ładowany tak jak w innych Merkavach, czyli ładowany jest we wnętrzu pojazdu. Co do włazu ładowniczego, mam film o merkavie 4 w dosyć dobrej rozdzielczości, i włazu ładowniczego po prostu tam niema, i nie ma możliwości aby tam był, ponieważ w tym miejscu jest pancerz stropowy, na dodatek mam zdjęcie z fabryki Mk.4 i jak się dobrze przyjrzycie, to na wieży pojazdu w tle(wieża nie jest jeszcze opancerzona) nie widać otworu na właz ładowniczego

93c9cbfeb6e5b90e.jpg

Myślę, że to wystarczający dowód.

Zadałem również pytanie dotyczące moździerza oraz włazu ładowniczego na forum IDF , zobaczymy co fachowcy powiedzą na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.